Reid raudteeülesõidukohtades paljastas kümneid rikkujaid

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on jalakäijad autojuhtidest altimad rikkuma raudteeületus ohutusreegleid.

Pilt: Scanpix

Reid raudteeülesõidukohtades paljastas kümneid rikkujaid

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on jalakäijad autojuhtidest altimad rikkuma raudteeületus ohutusreegleid.

Põhja prefektuur ning AS Eesti Raudtee kontrollisid teisipäeval olukorda Harjumaa ja Tallinna raudteeületuskohtades, vestesldes paaritunnise reidi käigus raudtee ohutusest 84 hooletult käitunud inimesega ning kümnele liiklejale määrati ka rahaline karistus, vahendas BNS.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on jalakäijad autojuhtidest altimad rikkuma raudteeületus ohutusreegleid. "Kahjuks ei teadvusta jalakäijad, et raudteed ei tohi ületada selleks mitte ettenähtud kohas. On ka neid, kes teavad väga hästi, mida nad teevad, kuid seavad end sellest hoolimata ohtu. Eriti kurb oli näha inimesi, kes ei saanud ka pärast vestlust sellest aru," ütles Rein.

Kuigi aktsiooni eesmärk oli suurendada inimeste teadlikkust, oli ka olukordi, kus ei piirdutud vestlusega. "Kui juht ületas punase fooritulega ülesõidu, siis olid politseinikud konkreetsed ja ta sai karistada."

Rein ütles, et nad jätkavad raudteeületuskohtade järelevalvega. "Täna hommikul nägi tööle sõitnud kolleeg, kuidas Tallinnas Viljandi maantee ülesõidul seitse autot vilistasid keelavale fooritulele, neist viimane vältis napilt langevat tõkkepuud ning rongi ennast. Vanem härra sai politseinikuga vesteldes aru, kui napilt ta rongi vältis, kuid liikluses on temasuguseid veel sadu."

Eesti Raudtee statistika järgi on Tondi ülesõit üks kõige problemaatilisemaid raudtee ületuskohti, kus eelneval aastal sõideti tõkkepuu maha üheteistkümnel korral. Teisipäeval tõkkepuid maha ei sõidetud, küll aga ületasid viis autojuhti politseinike nina all ristmikku punase keelava tulega.

"Kahjuks näitas meie teisipäevane ühisaktsioon raudtee ületuskohtades kurba tõsiasja, et inimesed ei oska või ei soovi arvestada lihtsamaid ületusreegleid ning ohutusnõudeid. Just seetõttu peame oluliseks sellele tähelepanu juhtida läbi taoliste tegevuste ka edaspidi," kommenteeris Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar.

Laadimine...Laadimine...