Saaremaal traagilise avarii põhjustamises kahtlustatav võeti vahi alla

Pärnu maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis Saaremaal 11. jaanuaril purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud mehe vahi alla.

Pilt: Scanpix
Liiklus Politsei

Saaremaal traagilise avarii põhjustamises kahtlustatav võeti vahi alla

Toimetaja: Toomas Raag

Pärnu maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis Saaremaal 11. jaanuaril purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud mehe vahi alla.

Kolmapäeva pärastlõunal haiglast välja saanud 34-aastane Andres Reinart peeti kohe kahtlustatavana kinni ning reedel vahistas kohus ta esialgu kuni kaheks kuuks.

Traagiline õnnetus 11. jaanuaril kell 14.47 Saaremaal Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maantee 128. kilomeetril, kus 27-aastane naine alustas Volvo S40-ga vasakpööret Masa–Putla maanteele, kui talle kihutas vasakult küljelt sisse möödasõidule läinud Audi A6 Avant, mida juhtis purjus 34-aastane Reinart.

Volvo juht ning autos kaasreisijana viibinud kaheksa kuu vanune laps ja 58-aastane naine hukkusid, kolmanda, 37-aastase kaasreisija ning Audi juhi viis kiirabi Kuressaare haiglasse.

Kümmekond kilomeetrit enne õnnetuspaika oli patrullbuss fikseerinud Audi kiiruseks 138km/h. Politseinikud asusid patrullbussiga Audit küll jälitama, kuid kaotasid masina kohe silmist ega jõudnud talle isegi peatumismärguannet anda.

Politseinikud andsid kiiruseületajast teada samal maanteel töötanud teisele patrullile, et nad enda suunas kihutava Audi kinni peaksid. Enne jõudis aga Audi juht üliraske liiklusõnnetuse põhjustada. 

"Praeguseks kogutud tõendite põhjal on 11. jaanuari sündmust väga raske õnnetuseks nimetada," ütles prokurör Rainer Amur. "Kui inimene juhib autot purjus peaga, ületades veel ka kiirust, ja põhjustab mitme inimese hukkumise, pole see mitte õnnetus, vaid liikluskuritegu. Vahistamine on prokuratuuri hinnangul ainus viis kindel olla, et mees uuesti joobeseisundis rooli ei istu või karistuse hirmus pakku ei lähe," ütles prokurör.

"Vahistamistaotlusega väidab prokuratuur, et olemas on põhjendatud kahtlus selle kohta, et õnnetuse hetkel Audi roolis olnud mees on niisuguse kuriteo toime pannud. Juhin tähelepanu, et tegemist ei ole lõpliku süüdistusega ja ammugi mitte süüdimõistva kohtuotsusega. Uurimine on veel pooleli ning enne süüdistuse esitamist tuleb kõik asjakohased tõendid kokku koguda," ütles Amur.

Mees on kahtlustatavana üle kuulatud, kuid menetluse huvides ei saa enne uurimise lõppu tema ütluste sisu, samuti muid kriminaaluurimise käigus tuvastatud asjaolusid kommenteerida.

Kriminaalasja uurib Lääne prefektuur ning uurimist juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Laadimine...Laadimine...