Taksondusega tegelema asunud mupo on teinud juba ligi 1000 otsust

Alates aprillist alustas mupo taksokaartide väljastamist ja sõidukite visuaalset kontrolli, olles teinud juba ligi 1000 otsust.

Pilt: Scanpix/ pilt on illustreeriv

Taksondusega tegelema asunud mupo on teinud juba ligi 1000 otsust

Alates aprillist alustas mupo taksokaartide väljastamist ja sõidukite visuaalset kontrolli, olles teinud juba ligi 1000 otsust.

Esmaspäevase seisuga on mupo teinud otsuseid kokku 989, sealhulgas negatiivseid 211 ja positiivseid 778. Menetluses on 108 taksokaardi taotlust, vahendas BNS.

"Kuna transpordiametisse oli mitme kuu jooksul kuhjunud suur hulk läbi vaatamata avaldusi, siis tuli alustuseks ära teha väga suur töö – menetlusse võtta kõik materjalid, teha juhtide taustakontroll ning autode visuaalne kontroll. Oluline oli, et kõik rekvisiidid ja dokumentatsioon saaks ühelt ametilt teisele üleminevate tööülesannetega seoses võimalikult kiiresti korrektselt vormistatud ja töökorda. Erakorraliselt tuli välja koolitada ja tööle rakendada lisatööjõudu, mis tuli meie oma ressurssidest," rääkis mupo juhataja Aivar Toompere BNS-ile. "Olen oma inimeste tööga väga rahul, sellist positiivset tegutsemistahet ja tugevat tiimitunnetust on tore näha ja tunda."

Toompere sõnul on oluline muudatus dokumentide vastuvõtul see, et paberkandjatel dokumente enam praktiliselt vastu ei võeta. Õpetatakse ja julgustatakse avalduste tegijaid kasutama majandustegevuseregistri e-keskkonda ja kui inimene jääb hätta, siis kutsutakse ta mupo kontorisse, et pädeva spetsialisti kaasabil ka see töö koos ära tehad. "Rahulolu meie tööga on suurim tunnustus ja seda rahulolu on päris palju kohe. Selle üle on hea meel," lisas Toompere.

Lisaks taksokaartide menetlemisele alustab munitsipaalpolitsei peagi ka velotaksode kaartide väljastamist ja kontrolli teenust pakkuvate isikute tausta osas. "Meie eesmärk on seni stiihiliselt kulgenud velotaksondus kontrolli alla saada. Et olla kindel, kas juht tunneb liikluseeskirju, kas ta on tasunud riigile ära maksud, kas tema taust on veatu ja et teenust osutav velotakso vastaks kõikidele esitatud nõuetele. See kõik on vajalik reisijate turvalisuse ja velotakso turu korrastamise tagamiseks," rääkis Toompere.

Laadimine...Laadimine...