Tallinn algatas Tuukri tänava sulgeja suhtes väärteomenetluse

Ehitaja oleks pidanud kohe, kui ta nägi, et ta ei suuda oma töid õigeks ajaks lõpetada, linna teavitama, ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Pilt: Kesklinna valitsus

Tallinn algatas Tuukri tänava sulgeja suhtes väärteomenetluse

Ehitaja oleks pidanud kohe, kui ta nägi, et ta ei suuda oma töid õigeks ajaks lõpetada, linna teavitama, ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Tallinn linnavalitsus algatas Tuukri tänava sulgemisega esmaspäeval kesklinnas suured ummikud põhjustanud ettevõtte suhtes väärteomenetluse.

"Seoses sellega, et sulgeja ei täitnud oma kohustusi, siis tõesti on algatatud väärteomenetlus ja selle menetluse käigus selgitatakse välja rikkumine. Praegu paistab, et seal on koosseis olemas," ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa BNS-ile.

"Enne, kui pole jõustunud otsust, ei saa öelda, et ta on süüdi. Aga kahtlus, et ta süüdi on, kahtlus väärteo toimepanemises, on olemas," lisas Rüütelmaa.

Lisaks võivad ka kõik autojuhid, kes leiavad, et said ummikus seistes kahju, kohtu poole pöörduda, märkis Rüütelmaa.

"Küsimus hakkab peale sellest, et ehitaja, kui ta nägi, et tal ilmnevad mingid asjaolud, mille tõttu ta ei suuda oma töid õigeks ajaks lõpetada, oleks pidanud Tallinna kommunaalametit ja transpordiametit sellest koheselt informeerima. Ja siis oleks selle küsimusega saanud tegeleda juba pühapäeval, nii, et esmaspäeva hommikuks oleks probleem lahenenud," rääkis linnaametnik. "Aga kuna ehitaja jättis selle informatsiooni õigeaegselt edastamata ning üritas seda asja ikkagi oma jõududega ära teha, siis sellest tekkis see tulemus. Nii, et kui keegi tahab nõuet esitada, siis kindlasti see nõude esitamise võimalus ehitaja vastu on olemas," leidis Rüütelmaa.

Tema selgituse kohaselt oli Tuukri tänava nädalavahetuseks sulgenud ettevõte sunnitud töid pikendama, kuna kaevetöid tehes olid maa seest välja tulnud tugimüürid ja kommunikatsioonid, mis kusagil plaanidel ei olnud tähistatatud. "Ja sellest siis ebameeldiv üllatus ehitaja jaoks, samuti linna jaoks ja kahjuks ka liiklejate jaoks," ütles Rüütelmaa.

"Lisaks ootamatule tööde venimisele juhtus ka liiklusõnnetus seal läheduses, mis omakorda mõjus negatiivselt ja Majaka tänaval oli liiklusõnnetus trammiteel. Nii, et neid sündmusi, mis oma tulemi andsid, oli kahjuks mitmeid. Ja see, et sellised sündmused kõik ühel ja samal ajal aset leiavad, ei osanud tõesti keegi näha," rääkis Tallinna liikluskorralduse juht.

Esmaspäevaõhtusel tipptunnil oli Tallinna kesklinnas Pirita poole väljuval suunal liiklusummik, mis eri hinnangutel röövis Narva maantee kaudu liikunud sõidukitelt vähemalt tunni.

Tallinna kommunaalameti tellimisel K-Projekt AS koostatutud liiklusuuringu kohaselt läbis 2015. aastal Narva maantee - Pronksi - Jõe tänava ristmikku õhtusel tipptutnnil 4145 sõidukit tunnis.

Tuukri tänava kaevetööde loa taotles ja tööd viis läbi ettevõte MSM OÜ, tellija oli Skinest Arendus OÜ.

Rüütelmaa hinnangul peaks teisipäeva pärastlõunaks, kui ettevõte on lubanud tööd kella neljaks lõpetada, taastuma normaalne liiklus.

Laadimine...Laadimine...