Tammsaare ja Tondi tänava ristmikul korraldavad liiklust elektroonilised liiklusmärgid

Süsteem katab 1,1 kilomeetrise lõigu. Arvestades liiklusvoogusid võimaldab dünaamilist lubatud piirkiiruse muutmist elektrooniliste liiklusmärkidega.

Pilt: Tallinna Linnavalitsus

Tammsaare ja Tondi tänava ristmikul korraldavad liiklust elektroonilised liiklusmärgid

Toimetaja: Sandra Lepik

Süsteem katab 1,1 kilomeetrise lõigu. Arvestades liiklusvoogusid võimaldab dünaamilist lubatud piirkiiruse muutmist elektrooniliste liiklusmärkidega.

Tallinnas, Tammsaare tee ja Tondi tänava ristmikul käivitati liiklusohutust suurendav elektrooniline liikluslahendus, mis võimaldas taastada vasakpöörde Tammsaare teelt Tammsaare ärimaja ja K-Rauta suunas ning tagasipöörde sõitmiseks ESS Kinnisvara kinnistutele. 

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov toonitas, et elektrooniline fooride juhtimine ning oludele vastava kiirusrežiimi valimine, mida uus süsteem reaalajas võimaldab, tagab maksimaalse liikluse läbilaskevõime ja liiklusohutuse. "Näiteks võib teatud kellaaegadel sõita kiirusega 50 km/h ja teatud kellaaegadel 70 km/h. See sõltub sõidukite ja veokite hulgast ja ka sellest kui palju on hetkel liikluses busse ja veoautosid," selgitas Novikov.

Tammsaare tee ja Tondi tänava ristmiku elektroonilise liikluslahenduse rajamine on Novikovi sõnul positiivne näide linna ja erasektori koostööst. "Tegemist on Tallinna linna, OÜ Tammsaare Ärikeskuse, AS Kesko Senukai Estonia, Kamos Kinnisvara ja OÜ ESS KINNISVARA koostööga, mille käigus paranes oluliselt liiklusohutus Tammsaare teel lõigus Rahumäe teest Järvevana teeni."

Kaamos Kinnisvara juht Priit Uustulnd ütles erasektori esindajate nimel, et koostöö Tallinna linna ja firma Kaamos Kinnisvara vahel Tammsaare tee liiklusohutuse paremaks reguleerimiseks on olnud sujuv ja meeldiv. "Oleme Tallinna linnale kiire ja operatiivse lahenduse leidmise eest väga tänulikud," ütles Uustulnd.

Tööde käigus paigaldati 12 muutuvteabega elektroonilist liiklusmärki VSL (Variable Speed Limit), 6 fooripead, 5 portaali, loodi toite- ja sideühendus Tallinna foorikeskusega ning koostati liiklust rahustavad fooriprogrammid. Ohutust tagava elektroonilise liikluslahenduse kogumaksumus on koos käibemaksuga 239 336,40 eurot, millest poole tasuvad solidaarselt OÜ Tammsaare Ärikeskuse, AS Kesko Senukai Estonia ja Osaühing ESS KINNISVARA ning teise poole Tallinna linn. Töid teostasid vastavalt riigihangetele suurte kogemusega OÜ KIIRWARREN.KL ja AS Signaal TM.

Laadimine...Laadimine...