Transpordiprobleemide lahendamisel lähtuti laulupeoliste turvalisusest

Toimetaja: Toomas Raag

Pärast laulupeo kontserte seisid politsei ja Tallinna linnavalitsus eelkõige selle eest, et kõik peolised turvaliselt oma sihtkohta jõuaksid.

 

"Kuna iga osaleja ja pealtvaataja sooviks oli turvaliselt koju jõuda, ei saanud politsei lubada lauluväljakult lahkujate liikumisteele sõidukeid enne, kui suured massid olid turvaliselt linna jõudnud," ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit. Suur osa inimesi lahkuski laulupeolt jalgsi, seega tuli nii laupäeval kui pühapäeval oodata orienteeruvalt tund aega, enne kui tänavad avati sõidukitele. Kui jalakäijad olid teed vabastanud, pääsesid liikuma nii ühissõidukid kui ka muu transport.

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo ütles, et olukorra leevendamiseks pani linn laupäeva öösel vastu pühapäeva Tallinna ühistranspordi põhisuundadel käima pikendatud tööajaga ühistranspordi eriliinid ja trammiliinidele rakendati suurema veovõimega veerem. Olusid arvestades oli lisabussidega tagatud parim võimalik lahendus selles olukorras.

Harjo sõnul pandi mõlemal päeval pärast kontsertide lõppu põhirõhk just inimeste turvalisusele. Selleks, et tagada lauluväljakult ümberkaudsetele tänavatele liikunud inimeste turvalisus, tuli laulupeo korraldajatel koostöös politsei ja Tallinna linnaga liiklus, sealhulgas ühistranspordiliiklus, täielikult sulgeda kuniks sõiduteed jälle vabanesid. See aga tähendas üle tunni kestvaid ühistranspordiseisakuid ka Narva maanteed mööda liikuvale ühistranspordile.

 

Laadimine...Laadimine...