Aiandushuvilised võivad loomadele kõrvitsaid kasvatada

Hiljuti sündinud hülgepoiss sai nimeks Virgo, loomaaia tiigil elavat toonekuredaami külastas aga tundmatu kavaler.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Aiandushuvilised võivad loomadele kõrvitsaid kasvatada

Hiljuti sündinud hülgepoiss sai nimeks Virgo, loomaaia tiigil elavat toonekuredaami külastas aga tundmatu kavaler.

Loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma, et sügisel saaks koos loomaaia asukatega kõrvitsapidu pidada. Kätte jõudnud aiatööde ajal tasub meeles pidada, et loomaaiast saab soetada sõelumata kompostmulda, mis sobib hästi erinevatele aiakultuuridele.
Kesknädalal lubati emahüljes Lielu hülgebasseini isahüljes Lätipoisi juurde ujuma. Lätipoiss vaatas üle ka oma poja, kellele töötajad panid nimeks Virgo, kuid ei suhtunud temasse eriti sõbralikult, sestap jääb poeg veel mõneks ajaks turvalisse tagumisse aeda.


Alates möödunud reedest veetis linnutiikidel jalutava lennuvõimetu valge-toonekure emaslinnu seltsis aega vabalt elav isane valge-toonekurg, kes teisipäeval siiski edasi lennata otsustas. Kolmapäeval aga tiirutas tiikide kohal valjult kruugutades sookurg.


Paksunahaliste majas kaaluti ära emane kollane anakonda, tema raskuseks saadi 17,9 kilo.


Möödunud pühapäeval käisid Swedbanki vabatahtlikud risust puhastamas alpinaariumi tagant kulgevat tulevast loodusrada.


Esmaspäeval läks loomaaiast teele suur laadung loomadega, sihtkohaks Kalvarijos Zoo Leedus. Uue elupaiga leidsid kuus siberi kaljukitse, viis lakklammast, kaks baktriani ja kaks Bennetti känguru.


Asutused, kes soovivad veel broneerida oma töötajatele loomaaia hilisõhtuse ekskursiooni, saavad seda teha kuni 25. aprillini. Täpsemalt loomaaia kodulehel.

Laadimine...Laadimine...