Eestis ja Lätis nähti meteoori

Esmaspäeval autoga Tartust Valga poole sõitnud naine märkis, et nägi tulekera taevas umbes kella 21 ajal ja see oli nähtav 10 kuni 20 sekundit.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eestis ja Lätis nähti meteoori

Toimetaja: Sandra Lepik

Esmaspäeval autoga Tartust Valga poole sõitnud naine märkis, et nägi tulekera taevas umbes kella 21 ajal ja see oli nähtav 10 kuni 20 sekundit.

Esmaspäeva õhtul kella 21 paiku võis Eesti ja Läti  taevas näha heledat meteoori ehk boliidi, vahendas BNS Lõuna-Eesti Postimeest. 

Esmaspäeval autoga Tartust Valga poole sõitnud naine märkis, et nägi tulekera taevas umbes kella 21 ajal ja see oli nähtav 10 kuni 20 sekundit. Nähtust märgati ka Põhja-Eestist ning Delfi kirjutab, et samuti Lääne-Eestist. Läti riiklik televisioon edastas, et nende kasutuses olevale videole jäi Riia linna kohal isegi kaks meteoori, neist esimene tuhmim ning teine eredam.

Astronoom Taavi Tuvikene jäädvustas taevast Valgamaal Valga vallas asuva Lüllemäe observatooriumi taevakaamera abil. Ta polnud küll päris kindel, kas kaamerapildile jäädvustunud triip on meteoori tolmujälg. Inimeste teated nähtuse taevasse tekkimise kellaaja kohta olid Tuvikese sõnul erinevad. "Ei ole päris kindel, et see, mille Lüllemäe kaamera jäädvustas, oli meteoori jälg. Kahtlustan, et see võis olla ka lennuki jälg. Viljam Takis, kes ka observatooriumis tegutseb, oli ise Tallinnas ja tema nägi seda kella 21 või 21.05 ajal. Aga jälg Lüllemäe kaameras on juba alates kella 20.37st. Kellaaegade järgi see päris ei klapi," lausus Tuvikene.

Hiljem lisas astronoom, et triip taevas osutuski lennuki jäetud jäljeks. Küll jäid aga taevakaamera videole kolm väiksemat meteoori kell 22.36, 00.01 ja 03.15, samuti rahvusvahelise kosmosejaama ülelend. "Boliidi langemine registreeriti kell 20.57. Viirg pärines tõenäoliselt Berliini–Peterburi liinilennukilt," täpsustas Tuvikene. 

Laadimine...Laadimine...