Jääkaru Nord kolis uude polaarmajja oma kaasa kõrvale

Nordi kolimise aegne uinutamine andis loomaarstidele võimaluse põhjalikult tema tervist kontrollida.

Pilt: Inari Leiman

Jääkaru Nord kolis uude polaarmajja oma kaasa kõrvale

Nordi kolimise aegne uinutamine andis loomaarstidele võimaluse põhjalikult tema tervist kontrollida.

Koostöös maaülikooli veterinaaridega uinutati neljapäeva varahommikul jääkaru Nord, kes oma elu jooksul mitmeid kordi kolinuna keeldus vabatahtlikult transpordikasti minemast, ja ta toimetati uude polaariumi.

Loomameedikud kasutasid võimalust ja uurisid põhjalikult uinutatud looma tervist. Tema käppadest tehti röntgen- ülesvõtted ja võeti kõik proovid, mis vaja.

Fotoreportaaž toimunust on siin!

Nord pääseb õueaedikusse külastajate ette, kui on oma uues elupaigas kohanenud. Jää- karu Friida, kes on end suvesoojuses lausa pruuniks püherdanud, tõmbas aga ninaga õhku ja oli oma kaasa Nordi kõrvalpuuri kolimisest silmanähtavalt huvitatud.

Nädalaga sündis juurde üheksa dagestani tuuri, kaheksa tadžiki markuuri, kaks kreeta habekitse, kaks lakklammast ja üks tagakaspia uriaal. Möödunud nädala lõpul said poegadega maha ka kaks esmapoegijat: muskusveis Helena ja nooruke jaapani makaak.

Linnutiikidel võib näha kaht paari kanada laglesid tibudega jalutamas: ühel paaril on kolm, teisel viis tibu. Liigikaitselabori Euroopa naaritsatel on samuti esimesed pesakonnad sündinud.

Hauduma asusid väikeluiged ja lumekakk. Õnnekured ehitasid uue pesa ja istusid taas munale. Troopikamajas munesid india pantergekod kaks muna, mis paigutati inkubaatorisse.

Flamingod viidi õueaedikusse: tänavu näeb seitsme täiskasvanud linnu kõrval ka kuut veel hallika sulestikuga noorlindu.

Laadimine...Laadimine...