Kaslaste talitajad hoolitsevad loomade eest maskis ja kummikinnastega

Bronxi loomaaia tiigri nakatumine koroonaviirusega sundis ka Tallinna loomaaia kaslaste talitajad ettevaatusele: lõvide, leopardide, irbiste, ilveste, karakalide ja väiksemate kaslaste hooldajad teevad oma toiminguid nüüd maskis, kummikinnastes ja kilesussides, desinfitseerides regulaarselt töövahendeid.

Pilt: Albert Truuväärt

Kaslaste talitajad hoolitsevad loomade eest maskis ja kummikinnastega

Toimetaja: Sandra Lepik

Bronxi loomaaia tiigri nakatumine koroonaviirusega sundis ka Tallinna loomaaia kaslaste talitajad ettevaatusele: lõvide, leopardide, irbiste, ilveste, karakalide ja väiksemate kaslaste hooldajad teevad oma toiminguid nüüd maskis, kummikinnastes ja kilesussides, desinfitseerides regulaarselt töövahendeid.

Kevad tungib peale nagu paiselehed läbi läinudaastase kulu. Metsa all avanevad ülased, peenras kollased nartsissid. Tiigiveel pladistavad, kiikavad paarilist ja otsivad pesapaika vabalt elavad tuttvardid, roheliste jalgade välkudes vudib toiduotsingul tait ehk tiigikana.

Linnutiikidel rullub lahti omamoodi lembelugu: väikeluigeemand on ära võlunud isase ristpardi ja nüüd paterdab erkpunasel nokal silmatorkava kühmuga uhkeldav pardiisand kiivalt oma südamedaami kannul, peletab eemale teisi parte ja söandab väljakutse esitada ka isasele laululuigele.

Gaur Gideon piilub vihmasel hommikul laudauksel ja hüüab igatsevalt. Tüügassead teevad päikesepaistel hommikujooksu, jõesiga Pamelo tuhnib maad.

Lumeleopard Otto tiirutab künka otsas ja hoiab silma peal vaheldumisi nii kaljukitsedel kui talitajate jalgrajal, sest sealtkaudu jõuab pärale maitsev lihakäntsakas. Pürjapull Muri peesitab päikeses ja võtab tolmuvanni. Herilaseviud pääsesid õueaedikusse, roosapelikanid lasti linnutiikide aasale patseerima.

Laste loomaaia küülikud, merisead ja kitsed nosivad mõnuga Ahtima aiandi värsket ja krõmpsuvat frillise salatit, laudas hoiab valvsalt korda suur ja uhke kirju kukk Peeter. 

Palmipuudepühaga alanud vaiksel nädalal saabus botaanikaaiast loomaaeda koormatäis kanaari datlipalmi lehti. Elevantidele, ninasarvikutele ja teistelegi loomadele maitsevad need väga hästi.

Möödunud reedel lasti kullimäel kokku ilvesed Charik ja Dikuša. Esmalt vaatas isane emase territooriumi üle, seejärel jalutas emane isase poolele ja 20 minuti pärast oli kuulda paaritumist. 

Õnnekurg munes esimese muna

Nädala alguses munes esimese muna õnnekurg, valgekurel on nüüd pesas kaks muna, neitsikured hauvad hoolega. Vöötkakud on munenud juba neli muna. Munele hakkasid ka hõbe- ja valgeselg-faasanid.

Et ennetada emase habekotka ebanormaalset käitumist ja muna lõhkumist, võeti haudumise peatse lõppfaasi eel muna pesast ja paigutati inkubaatorisse. Vanalindude haudumiskäitumise katkemise vältimiseks asetati pessa õiges mõõdus ja õige raskusega võltsmuna. Isalind võttis muna omaks ja asus hauduma, ka emalind haudus mõnda aega, siis aga tõstis võltsmuna pesast ja lõhkus selle. 

Troopikamajas moondusid eile kullestest väikesteks konnakesteks järjekordsed kolm Costa Rica päritolu väljasuremisohus ereoranži triibumustriga lehestikukonna.

Ninasarvikutüdruk Kibeta saab aina iseseisvamaks. Kesknädalal, kui ta koos ema Kibibiga isa Kigoma õueaeda jalutama lasti (isa "tšillis" sel ajal nende siselatris), ei kippunud ta enam ema järel käima ja emagi ei teinud temast suurt välja, vaid uuris uudishimulikult aedikusisustust.

Bronxi loomaaia tiigri nakatumine koroonaviirusega sundis ka Tallinna loomaaia kaslaste talitajad ettevaatusele: lõvide, leopardide, irbiste, ilveste, karakalide ja väiksemate kaslaste hooldajad teevad oma toiminguid nüüd maskis, kummikinnastes ja kilesussides, desinfitseerides regulaarselt töövahendeid. Välja on pandud ka desomatid.

Laadimine...Laadimine...