Koorunud habekotkatibud lennutati Austriasse

Saabunud kevad on loomaaia asukatele mõjunud viljastavalt, paljud linnud on pesadel mune haudumas. Külastajad saavad jälgida muudki põnevat, paljude asukate elu-olu on läinud üsna vilkaks.

Pilt: Jelena Semjonova

Koorunud habekotkatibud lennutati Austriasse

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Saabunud kevad on loomaaia asukatele mõjunud viljastavalt, paljud linnud on pesadel mune haudumas. Külastajad saavad jälgida muudki põnevat, paljude asukate elu-olu on läinud üsna vilkaks.

Loomaaed teatas uhkusega, et tänavu märtsis õnnestus inkubaatoris välja haududa koguni kaks habekotkatibu, kes liigi geneetilise mitmekesisuse säilimise seisukohalt on üliolulised. Mõnenädalased kotkapojad toimetati 4. aprillil lennukisalongis Austriasse Haringsee ohustatud raisakotkaste säilituskeskusesse, kus nad said endile habekotkastest kasuvanemad. Tibude koorumist saab vaadata siit.

Sel nädalavahetusel on loomaaias harukordne võimalus võtta osa loomajoonistamise õpitoast. Loomi aitavad joonistada väljapaistva kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni õpilased Margot Kask ja Kadri Roosi. Registreerumine ja sündmusest täpsemalt loomaaia kodulehel. Keskkonnahariduskeskuse fuajees on viimaseid nädalaid võimalik osa saada vanameister Sterni ja tema kunagise animalistikaringi õpilaste loomajoonistuste, -maalide ja -skulptuuride näitusest „Kaasa võetud loomad“.

Rohkelt tegevust

Imeilus ilm ning kiskjate – aasia lõvide ja jääkarude – elukeskkonna rikastamine ja toitmine meelitasid möödunud pühapäeval loomaaeda üle kolme tuhande huvilise. Samu tegevusi näeb veel kolmel pühapäeval kuni aprilli lõpuni. Maikuus aga ootame uudistama pesukarude ja lumeleopardide käitumise rikastamist.

Eelmisel nädalavahetusel alanud jääkaru Friida innaaeg lõi lõpliku kiilu ema ja poja suhetesse, sestap tuli 2,5-aastane pojamürakas Aron ema kiusu ja rünnakute eest eraldi aedikusse jätta. Ja kuigi Aron nüüd basseiniklaasi ees edasi-tagasi ujudes igati ema tähelepanu püüab, ei tee Friida oma iseseisvumiseks valmis pojast enam välja.

Pühapäeval keset jääkarude käitumise rikastamise uudistamist kattus ühtäkki pea kogu taevas hanedega. Mõnda aega kõrgustes tiirelnud haneparvedest maandus esimesena kohale jõudnud julge laukhaneparv miilude rohumaale, ülejäänud aga lendasid muid toitumispaiku otsima.

Buhhaara hirvepull heitis sarved maha ja pääses nüüd ekspositsiooni hirvelehmade manu. Mägikurg kolis talvemajast troopikamaja läheduses olevasse õueaedikusse. Veelinnutiikidele on rändelt tagasi jõudnud siin iga suvi pesitsev tiigikanade ehk taitade paar.

Faasanid on alustanud munemisega, munad on pesas ka kanada lagledel. Valgekured hauvad.

Jaanuaris ilmavalgust näinud kahele kihnu maalamba tallele pandi kesknädalal kõrvamärgised. Südamelihase laienemist põdev mandariin-roninastik viidi Eesti Maaülikooli põhjalikule uuringule.

Laadimine...Laadimine...