Linnuhuvilised selgitava laupäeval kõige linnurikkama vaatlustorni

Ornitoloogiaühingu korraldusel peetakse laupäeval linnuvaatluspäev, kus selgub tänavune linnurikkaim vaatlustorn.

Pilt: Scanpix

Linnuhuvilised selgitava laupäeval kõige linnurikkama vaatlustorni (1)

Ornitoloogiaühingu korraldusel peetakse laupäeval linnuvaatluspäev, kus selgub tänavune linnurikkaim vaatlustorn.

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub linnuhuvilisi laupäeval tornide linnuvaatluspäevale, millega tähistame maailma rändlindude päeva, vahendas BNS.

"Üle Eesti asuvates vaatlustornides ootavad kogenud linnutundjad huvilisi, et koos rändavaid ja pesitsevaid linde vaadelda ja määrata. See on hea võimalus parandada oma linnutundmisoskust ja veeta hommik kevadises linnumelus. Ühtlasi selgub liigirikkaim vaatlustorn," ütles ta. 

Juhendajatega tornide asukohad ja külastusajad leiab kaardilt EOÜ veebilehel. Tornide külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea. 

Kui linnuhuviline soovib tornikülastajaid linnuvaatlustes juhendada, siis peaks sellest 10. maiks teada andma koordinaator Tarvo Valkerile.

Tornide linnuvaatluspäeval saab osaleda ka omal käel. Selleks tuleb laupäeval minna mõnda vaatlustorni ja kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid. Vaatlustulemused tuleks edastada koordinaator Tarvo Valkerile e-posti teel tarvo.valker@eoy.ee hiljemalt laupäeval, 12. mail kell 18. Kirja tuleb panna vaatluse koht ja kellaaeg, kohatud liikide nimekiri, vaatlejate nimed ja arv. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...