Loomaaia naaritsad said tulised Hispaania pruudid

Loomaaeda saabusid temperamentsed naaritsatüdrukud Hispaaniast, et suvel võiks oodata väikeseid naaritsaid.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaia naaritsad said tulised Hispaania pruudid

Loomaaeda saabusid temperamentsed naaritsatüdrukud Hispaaniast, et suvel võiks oodata väikeseid naaritsaid.

Nädala algul jätkus loomade transport. Esmaspäeval mahutati loomaaia väikebussi ja suurde järelkärusse 13 isast ja kaheksa emast ida-sinilammast, hiid-merikotkas, stepikotkas, argusfaasan ja kaks naaritsapoissi ning sõit läks lahti Leedu ja Poola suunas. Kesknädalal aga saabusid Hispaaniast Toledo paljunduskeskusest Tallinna kolm emast naaritsat. Naaritsate vahetus teenib Lääne-Euroopa naaritsapopulatsiooni turgutamise eesmärki.

Loomad naudivad kevadpäikest, olgu ilm kui karge tahes. Videvikuaktiivsed ja muidu pelglikud loomaaiaasukadki tulevad end päikese kätte soojendama. Ninasarvikutüdruk Kibetal aga tõmbas kevad nina vesiseks ja nüüd ta enam õue väga ei kipu.
Kaameraga varustatud hiid-merikotka ja kaljukotka pesadesse ilmusid esimesed munad pühapäeval. Kolmapäeval märgati kaljukotka pesas ka teist muna. Linnuvanemad hauvad hoolega.

Veelinnutiikidelt kostavad kõlavad kaagatused – lumekoorikule vaatamata on kanada lagled asunud pesitsusterritooriumite pärast jagelema.
Ilvesed Dikuša ja Charik pidasid laupäeval pulmi. Esmaspäeval pandi liigikaitselaboris kokku esimene naaritsapaar. Samal päeval said märgised kõrvadesse kolm tänavu laste loomaaias sündinud kihnu lamba talle.

Paksunahaliste majas alustati konsoolkraana paigaldamisega, mis aitab raskusi teisele korrusele vinnata ja kergendab loomasöödaks toodavate kõrvitsate ladustamist. Laste loomaaia lauta ehitati uus kõrge eluase lindudele.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada Arrakute dünastia kunstinäitust ning ohustatud looma- ja taimeliikidega kauplemise tagajärgesid käsitlevat CITESi näitust.

Laadimine...Laadimine...