LOOMAAIALOOD: ninasarvikutüdruk saab iseseisvaks

Ninasarvikutüdruk Kibeta iseseisvumine on jõudnud järgmisesse etappi. Päevasel ajal juba rahulikult paar-kolm tundi eraldi ruumides üksteist nägemata vastu pidanud ema-poega otsustati nüüd ööseks eraldi jätta.

Pilt: Inari Leiman

LOOMAAIALOOD: ninasarvikutüdruk saab iseseisvaks

Toimetaja: Toomas Raag

Ninasarvikutüdruk Kibeta iseseisvumine on jõudnud järgmisesse etappi. Päevasel ajal juba rahulikult paar-kolm tundi eraldi ruumides üksteist nägemata vastu pidanud ema-poega otsustati nüüd ööseks eraldi jätta.

Loomad olid teineteise nägemisväljas ja said soovi korral teineteist torude vahelt ka puudutada, kuid sellele vaatamata ei maganud esimesel ööl kumbki ninasarvik eriti pikalt. Hommikul, kui ema-poega taas kokku lasti, asus Kibeta kohe rahustuseks ema nisa lutsutama. Mida öö edasi, seda rahulikumalt loomad öisesse eraldatusse suhtuvad ja kauem magavad.   

Elevantide päeva sisustamiseks anti neile pühapäeval võimalus näpuvärvidega joonistada. Kogenud joonistaja Fien tegi oma pildi londiotsaga maalides ruttu valmis ja asus siis Draay pildil värvi laiali tõmbama. Seejärel jättis joonistusele oma jälje ka elevant Carl, kes imes paberi londi otsa ja andis nii ühispildile viimase lihvi.

Veebruarikuu laupäevadel kutsume jälgima jääkarude tegutsemist ja tutvustame troopikamaja krokodille. Enamasti teatakse loomaaia suuri harikrokodille Vanameest ja Lonnit, kuid troopikamajas elavad ka väike tömpkoon-krokodill Žabka ning hiina alligaatorid Mei-Mei ja Hvan-Hvan.

Kommenteeritud tegevustega alustatakse juba sel laupäeval, 1. veebruaril kell 12 jääkarude polaariumis ja kell 13 suures troopikamajas.

Habekotkaste rahvusvahelise koordinaatoriga nõu pidades otsustati innustada meie habekotkaid teist muna munema, sestap anti 20. jaanuaril munetud muna inkubaatori hoole alla. Habekotkad jätkavad paaritumist.

Läinud laupäeval munes roheline kiiverbasilisk üheksa muna. Munad paigutati inkubaatorisse.

Soe ilm kehutas sookure linnutiigile ujuma, ka hiid-merikotkad sopsutasid tiibu oma pisikeses basseinis. Nandud ja okassead jalutasid õueaedikus.

Kesknädalal läbisid tervisekontrolli lumeleopardid Deli ja Otto III.

Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli loomamassööri eriala õppurid käisid laste loomaaia kääbuskitsede peal oma oskusi lihvimas.

Keskkonnahariduskeskuse loodushariduse spetsialistid aitavad troopikamaja akvaariumis koralliskelette puhastada ja laste loomaaias loomade eest hoolitseda.

Aasta looma avaüritusel oli keskkonnahariduskeskuse saal nahkhiirehuvilistest pungil.

Kristiine Keskus toetas loomaaia närilisi 1125 euroga, summa saadi kokku roti jääskulptuuri pildi Facebookis jagamise mängu tulemusel.

Tuleval kolmapäeval, 5. veebruaril kõneleb Tiit Maran naaritsatest Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Laadimine...Laadimine...