Loomaaias astusid kaalule kõik elevandid

Sel nädalal võeti ette elevantide kaalumine, sestap said loomaaia kõik kolm aafrika savannielevanti neljapäeval taas ühes aedikus asjatada. Kohe kui vaheuks avati, tuli emaelevant Draay kenasti üle kaalu isaelevant Carli aeda.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaias astusid kaalule kõik elevandid

Toimetaja: Sandra Lepik

Sel nädalal võeti ette elevantide kaalumine, sestap said loomaaia kõik kolm aafrika savannielevanti neljapäeval taas ühes aedikus asjatada. Kohe kui vaheuks avati, tuli emaelevant Draay kenasti üle kaalu isaelevant Carli aeda.

Draay kaalub 4,5 tonni. Teine emaelevant Fien aga lasi end tükk aega meelitada, enne kui kaalule astus ja isaelevandi aeda sisenes. Fien kaalub 4,46 tonni. Carl kaaluti ära õhtul, kui loomad ööseks majja tagasi lasti. Tema kaalub 6,1 tonni. 

Jääkarupoiss Aron, keda Prantsusmaal La Flèche loomaaias uus kodu ja Hellabrunnis sündinud kaunis kaaslane ootamas, käis neljapäeval esimest korda transpordikastist toitu võtmas. Ta on julge poiss, sestap ei pruugi tema kastiga harjutamine kaua aega võtta ning kõigil tema sõpradel tasub temaga aegsasti hüvasti jätma tulla.

Ka ninasarvikutüdruk Kibeta käib juba julgemalt läbi transpordikasti. 

Tule joonista koos šimpansitega

Järgmine nädal on loomaaias hästi tegus. Teisipäeval on kõik huvilised oodatud šimpansipäevale, šimpansitele ja nendega koos joonistama. Kolmapäeval tutvustatakse elevante ja ninasarvikuid. Laupäeval aga saavad kõik loomaaiaasukad, kes soovivad, limpsida spetsiaalselt neile valmistatud külmutatud maiusi – toimub jäätisepäev. 

Vaheldumisi vihma ja päikest pakkuv suveilm loomaaiaasukaid ei häiri. Kullimäel tuulutab maailma suurim kaeluskotkas, üle kolmemeetrise tiivasiruulatusega kumai-kaeluskotkas tiivasulgi peale järjekordset vihmavalingut. Ilvesed Dikuša ja Charik magavad armsasti teineteise kaisus. Ka jääkaru Friida armastab päevaajal mõnusalt omakaevatud augus tukkuda plastkanistrist mänguasi käpaulatuses.

Luitekasse näeb nüüd ainult lõvimaja väikeste kaslaste reas, sest nende eluase troopikamajas plaanitakse ümber ehitada ööaktiivstete pika haardsabaga kinkažude ehk haspelkarude jaoks. 

23. aprillil koorunud habekotkatibu on nüüdseks juba piisavalt suureks kasvanud. Läinud nädalal eraldati ta vanematest ja paigutati 13. märtsil koorunud habekotkanooruki kõrvale. 

Esmaspäeva hommikul väljusid Rebasemäe puuõõnsuses koorunud suur-kirjurähni pojad pesast ja ühtäkki olid laste loomaaia karjamaad piiravad noored männid täis pontsakaid rähninoorukeid, kes käratsedes männivõrseid ja -käbisid nokkisid. Sama äkki, kui nad kohale lendasid, hajusid nad ka laiali.

Linnutiikidel tabati toimetamas üksik valge lauguga vesikana ehk lauk.

Laste loomaaia kihnu maalamba uted aga avastasid viimaks läbi võsa trügides kitsukese tee, mis viib kahe tiigi vahelt läbi mänguväljaku poolsele haljale aasale ja said seal peale vihma rõõmsalt kepsu lüües värskete võrsetega maiustada. 

Laadimine...Laadimine...