Loomaaias saab viimast korda näha karakali ja naaritsa toitmist

Täna esitletakse Tallinna Loomaaias viimast korda karakali ja naaritsa toitmist. Oktoobrikuus kommenteeritakse kihnu maalammaste ja kaksküürkaamelitega tehtavaid tegevusi.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaias saab viimast korda näha karakali ja naaritsa toitmist

Toimetaja: Sandra Lepik

Täna esitletakse Tallinna Loomaaias viimast korda karakali ja naaritsa toitmist. Oktoobrikuus kommenteeritakse kihnu maalammaste ja kaksküürkaamelitega tehtavaid tegevusi.

Teisipäeval munes Tallinna loomaaias juba 28 aastat elanud suur ja eakas kollane anakonda oma basseini 24 rasvamuna ja pistis need mõne aja pärast nahka, sest midagi ei tasu ju raisku lasta. Anakonda on munaspoegija, mis tähendab, et pojad kooruvad emalooma kehas arenenud munadest vahetult enne sündimist. Möödunud sajandi lõpuaastatel, kui isane kollane anakonda veel elus ja tegus oli, poegis emane kaks korda edukalt. Üks tema poegadest elab praegugi Tallinna loomaaias.

Ninasarvikupäeval Saku Taipoksi Klubi vaprate naiste poolt põõsassavanni meenutavaks muudetud ninasarvikuaedik, kuhu loomaaiasõprade poolt toodud suur ports viigimarju ära peideti, pakkus loomadele huvi ja otsimiselamust veel mitu päeva peale sündmust.

Teadlaste Öö Festivali õhturetk loomaaias ja teaduskohvik möödusid meeleolukalt ja küsimuste rohkelt, oli ju teema – loomade elukeskkonna rikastamine ja treenimine, käitumisuuringud ja geneetilised uuringud liigikaitses – paljudele põnev ja huvipakkuv.

Loomaaeda saabuvaid kõrvitsakoormaid ja muid aiasaadusi aitavad loomaaia transpordimeestel iga päev ladustada tublid vabatahtlikud abilised. Ja kuigi kõrvitsapäev on veel ees, kajastub loomaaeda toodavate kõrvitsate ja köögiviljade rohkus juba loomade toidulaual. Elevandid pistavad mõnuga kõrvitsaid põske, loomaaia varesed aga on ära tabanud, et elevantide sõnnikupallidest leiab veel nii mõndagi söömiskõlbulikku ja nii tuustivad nad talitajate meelehärmiks sõnnikupallid tükkideks ja mööda aeda laiali.

Läinud nädalal osalesid loomaaednikud Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni (EAZA) aastakonverentsil Valencias. Koostööd puudutaval plenaaristungil leidis Tallinna Loomaaed äramärkimist seoses kevadel toimunud kahe habekotkatibu saatmisega Vulture Conservation Foundationiga sõlmitud lepingu alusel Austrias asuvasse Haringsee ohustatud raisakotkaste säilituskeskusesse. Meil koorunud habekotkaste järglasi on plaanis kasutada liigi asurkonna taastamiseks looduses.

Loomaaia haljastajad panid linnutiikide aasadele maha uusi looduslike tulpide sibulaid. Ilma jahenemisel koliti sudaani maasarvikud, marabu ja turakod siseruumidesse. 

Laadimine...Laadimine...