Loomakaitseselts: loomapoodide pidamistingimused on puudulikud

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) sõnul jätavad paljude loomapoodide pidamistingimused soovida, sest ei paku närilistele varjumisvõimalusi – selle tulemusel tekib loomadel aga stress.

Pilt: Scanpix

Loomakaitseselts: loomapoodide pidamistingimused on puudulikud (1)

BNS

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) sõnul jätavad paljude loomapoodide pidamistingimused soovida, sest ei paku närilistele varjumisvõimalusi – selle tulemusel tekib loomadel aga stress.

"ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt närilisi ja jäneseid. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega," ütles ELS-i otseseabistamise juht Margit Midro ja lisas, et puudulike pidamistingimuste kohta laekuvad kaebused on seotud peamiselt loomapoodidega, kus pidamistingimused on äärmiselt halvad."Kahjuks peame nentima, et loomapoodide omanikud ei ole suutnud tagada oma lemmikutele häid pidamistingimusi. Näiteks puuduvad varjumise võimalused, mis omakorda tingib stressi ja haiglase oleku."

Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele. Näiteks laekus mullu ELS-ile teated 19 pisilooma väärkohtlemisest.

“See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud umbes 20 kaebust pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu,” märkis Midro ja tõi välja hiljutise äärmusliku juhtumi. “Aprillis laekus meile teade Lasnamäel hüljatud rotist, kes oli koos puuriga pandud prügikotti. Õnneks leidis juhtum kiire lahenduse, loom sai toimetatud varjupaika. Oleme viimasel ajal saanud mitu kaebust küülikute paljundamise kohta, kus paaritatakse haigeid küülikuid müümise eesmärgil. Aasta alguses puutusime kokku ka juhtumiga, kus tuli päästa merisead mao toidulauale jõudmisest.”

ELS ja PetCity korraldavad laupäeval töötoa, kus pisiloomade pidajad jagavad oma kogemusi, et juhtida tähelepanu näriliste ja teiste pisiloomade pidamistingimustele parandamisele.

“Näriliste ja teiste pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine,“ nentis ELS-i liige ja töötoa eestvedaja Marika Nekljudova.

Näriliste ja jäneste töötuba algab laupäeval kell 12 Rannamõisa PetCitys. Lisaks loengutele toimub konkurss, kus saavad osaleda kõik oma pisiloomadest lemmikutega. Parimad ja huvitavamad saavad auhinna. Üritus on kõigile tasuta.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...