Maaülikool laseb vabadusse kaks terveks ravitud kotkast

Maaülikool laseb teisipäeval vabadusse kaljukotka, keda raviti pliimürgituse tõttu ja murtud sulgede tõttu ravil olnud merikotka.

Pilt: Scanpix

Maaülikool laseb vabadusse kaks terveks ravitud kotkast

Maaülikool laseb teisipäeval vabadusse kaljukotka, keda raviti pliimürgituse tõttu ja murtud sulgede tõttu ravil olnud merikotka.

Maaülikool laseb vabasse loodusesse loomakliinikus ravi saanud haruldase kaljukotka, kes vajas abi pliimürgistusest taastumiseks, ning noore merikotka, kes oli lennuvõimetu murtud sulgede tõttu, teatas maaülikooli pressiesindaja BNS-ile.

Loomaarsti ja maaülikooli doktorandi Madis Leivitsa sõnul on Pärnumaalt leitud kaljukotkas Eesti vanim. Kotkas on rõngastatud 1992. aastal ja seega on ta praeguseks üle kahekümne viie aasta vana.

"Kaljukotkas leiti 24. juunil ning leidjad viisid ta koju. Järgmisel päeval viisin kotka loomakliinikusse. Lisaks pliimürgistusele olid tema puhul probleemiks ka teised tervisehädad, nagu roiskunud liha seedetraktides, mille organismist välja loputasime. Samuti oli linnul palju murdunud sulgi, mille kasvatamisele kulus pärast kaljukotka tervenemist veel mitu kuud," rääkis Leivits. Ta lisas, et kotkas saab uue värvilise rõnga GPS-saatjaga, mille järgi on võimalik tema liikumist jälgida.

Vabadusse lastakse ka noor merikotkas, kes jõudis kliinikusse Pärnumaalt ning seda vaid kuu aega hiljem. "Sel aastal on lindude puhul tõsine probleem nende murdunud suled. Just sellel põhjusel merikotkas ka ravi vajas. Miks see nii on, me kahjuks öelda ei oska, ent võimalik, et see on seotud tänavuse suve kliimaga,“ ütles Leivits. Merikotkas oli halvas konditsioonis, samuti olid tal välisparasiidid, mille käest loomaarstid linnu päästsid.

Tänaseks on mõlemad kotkad lendamiseks heas konditsioonis ning treenitud. Kalju- ja merikotkas pääsevad vabadusse teisipäeval umbes kell 13–14 Pärnumaal.

Laadimine...Laadimine...