Õismäe rabas rihmata jalutavad koerad ründavad kitsi ja hirmutavad sportlasi

Möödunud nädalal lõpetati menetlus, mille tulemusel sai karistada koeraomanik, kelle ilma rihmata koer ründas kitsetalle. Loomake hukkus rünnaku tagajärjel. 

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Õismäe rabas rihmata jalutavad koerad ründavad kitsi ja hirmutavad sportlasi

Toimetaja: Sandra Lepik

Möödunud nädalal lõpetati menetlus, mille tulemusel sai karistada koeraomanik, kelle ilma rihmata koer ründas kitsetalle. Loomake hukkus rünnaku tagajärjel. 

Juhtum tekitas kohalike elanike sotsiaalmeediagrupis tugeva resonantsi, kellele seal elavad kitsed palju rõõmu valmistavad. Ühiselt otsiti ja tuvastati koeraomanik, kes oma lemmikut ei suutnud korrale kutsuda ning põgenes sündmuskohalt, jättes surmavate vigastustega looma abitult lebama. Facebookis ringlesid  lapselastega kohvilauas istunud ja sündmust pealt näinud vanavanemate emotsionaalsed kirjeldused nähtust. Kohe tekkisid sotsiaalmeediasse teated teistestki samalaadsetest juhtumitest samas piirkonnas, millest üks kirjeldab jaanuari alguses toimunud kahe ilma omanikuta koera rünnet, mille tagajärjel väike kitsetall samuti hukkus.

Esimeses juhtumis osalenud koera omanik ei eitanud rünnet ning kahetses oma süüd. Tema sõnul on tegemist sõnakuuleliku ja alandliku koeraga, kellega pole siiani ühtegi ebameeldivat intsidenti ette tulnud. Koera ootamatu käitumine tekitas temas peataoleku ja ehmatuse, sest muidu sõnakuulelik loom ei allunud ühtäkki ühelegi käsklusele.

Kevad on käes ja käes on ka loomade jooksuaeg. Munitsipaalpolitsei amet tuletab koeraomanikele meelde, et vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale tuleb loomapidajal  välistada koera või kassi territooriumilt väljapääsemine või teistele loomadele või inimestele kallaletungi võimalus. Agressiivsusele kalduva koera puhul ei ole üleliigne jalutama minnes talle pähe panna suukorv.

Õismäe rabas tervisesporti tegevad ja väikeste lastega jalutavad pered on samuti mures seal ilma rihmata jalutavate koerte pärast, kes jooksjaid ning jalgrattureid ehmatavad. Ootamatult võsast välja hüppava hundikoeraga silmitsi seismine  – olgu ta kuitahes sõbralik  – võib aga väikesele lapsele tekitada eluaegse trauma. Seega, koeraomanikud – palun pange oma koerad jalutama minnes nõuetekohaselt rihma otsa. Ilma rihmata tohib linna territooriumil koera lahti lasta vaid koerte jalutusväljakul.

Laadimine...Laadimine...