Õismäe rappa tulevad tervise- ja suusarajad

Valgustatud terviseraja serva tulevad puhkekohad, pingid, lihtsamad treenimis- ja laste mänguvahendid, läheduses asub ka parkla.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Õismäe rappa tulevad tervise- ja suusarajad

Valgustatud terviseraja serva tulevad puhkekohad, pingid, lihtsamad treenimis- ja laste mänguvahendid, läheduses asub ka parkla.

Mais läheb lahti läbi Õismäe raba kulgeva 2,1 km pikkuse graniidi- ja paekivisõelmetest kattega terviseraja ehitus. "Sel aastal on plaanis saada valmis terviserada ise, järgmisel aastal valmivad autoparklad, kuhu saavad oma auto jätta kaugemalt tulijad," ütles Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson. "Terviserajad on jagatud viieks lõiguks ja nende äärde on kavandatud 17 puhkekohta, mille   omavaheline kaugus ei tohiks ületada 400 meetrit."

Tulevane terviserada on loomulikult valgustatud, selle äärde tahetakse paigutada pinke, lihtsamaid treenimisvahendeid ja laste mänguvahendeid. "Praegu on Õismäe rabas ainult sissetallatud kitsad rajad, mis sobivad küll jalutuskäikudeks, aga suusaradade rajamiseks on liiga kitsad," rääkis Jürgenson. "Tallinnas ei ole just palju suusatamiskohti, rajatav rada annab ühe võimaluse lisaks."

Linnaosavanem avaldas lootust, et tänu terviserajale ei tooda Õismäe rappa ka enam nii palju prügi. "Aastaid on Õismäe raba olnud koht, kuhu käidi oma prügi poetamas," nentis ta. "Oleme koos aktiivsete Kakumäe elanike ja Rocca al Mare Lions klubiga igal kevadel seda ala koristanud. Avalikel terviseradadel vaevalt et prügistajate senine tegevus jätkuda saab."

Möödunud nädalal alustasid töömehed ettevalmistustöödega, kõrvaldades Õismäe raba sihtidelt ja nende äärest puid, põõsaid ja kive. Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul säilitatakse terviseraja ehituse käigus rabas kasvavat kõrghaljastust nii palju kui võimalik. "Tervisespordi võimaluste parandamiseks tehakse piirkonnas muu hulgas raietöid," nentis Izmailova. "Nende puude asemele, mis siiski eemaldada tuleb, istutame uued. Praegu oleme välja vaadanud kolm kohta, kuhu asendusistutus sobib."

Ettevalmistustööd peavad olema lõppenud selle kuu jooksul ehk enne, kui meie metsades algab raierahu. "Ühtlasi kutsun kõiki üles raierahu perioodi austama," ütles Izmailova. "Kui riigimetsades  kestab raierahu 15. aprillist 15. juunini, siis Tallinnas algab see 1. aprillil ja lõpeb 31. juulil. Kuna aga loodus ei ela kalendri järgi ja kuupäevad on kokkuleppelised, siis tuleb muidugi ka enne ja pärast raierahu perioodi kindlustada, et inimesed oma tegevusega lindude ja loomade sigimist ning loomulikku elurütmi ei häiriks."  

Raba terviseraja ehitamise hange on juba välja kuulutatud ja pakkumisi oodatakse 2. aprilliks. Terviserada peab valmis saama  tänavu sügisel.

Laadimine...Laadimine...