Ornitoloogiaühing kutsub aiapidajaid veebipäevikut pidama

Osaleja märgib päevikusse üles, millised linnud aias tegutsevad ja pesitsevad. Lisada saab vaatlusi taimede õitsemisaegade ja nähtud putukate kohta. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Ornitoloogiaühing kutsub aiapidajaid veebipäevikut pidama

Toimetaja: Sandra Lepik

Osaleja märgib päevikusse üles, millised linnud aias tegutsevad ja pesitsevad. Lisada saab vaatlusi taimede õitsemisaegade ja nähtud putukate kohta. 

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub aiapidajaid täitma veebipäevikut, kuhu saab kirja panna aias tegutsevad linnud ning ka muud muud loodusvaatlused, vahendas BNS.

Märtsist oktoobrini kestva suvise aialinnupäeviku algatuse käigus saab tundma õppida oma aia elurikkust ja panustada aialindude leviku uurimisse.

Suvist aialinnupäevikut saab pidada iga huviline, kel on aed linnas või maal. Osaleja märgib päevikusse üles, millised linnud aias tegutsevad ja pesitsevad. Lisada saab vaatlusi taimede õitsemisaegade, nähtud putukate, roomajate, kahepaiksete ja imetajate kohta.

Päeviku täitmine algab 1. märtsil ja kestab 6. oktoobrini.

"Aiasõbrad panevad kindlasti tähele, mis nende aias toimub ning päeviku pidamine on hea võimalus tundma õppida oma aias elavaid linde, aga ka teisi loomi. Vaatlusi saab teha ka kortermaja hoovis või õuealal, sest paljud kortermajad on justkui linnuhotellid, kus pesitsevad näiteks koduvarblased ja piiritajad," ütles aialinnupäeviku koordinaator Meelis Uustal.

Suvist aialinnupäevikut saab täita veebis aadressil www.eoy.ee/aed/. Samalt lehelt leiab ka juhendid ja lindude määramisabi. Aialinnupäeviku tegemisi kajastab jooksvalt portaal Looduskalender.ee.

Suvine aialinnupäevik on Eesti suuruselt teine harrastusteaduse algatus, mis sai alguse 2014. aastal. Eelmisel hooajal täitis aialinnupäevikut ligi 1000 inimest, kes tegid kokku üle 28 500 vaatluse.

Kogutud andmete alusel saab teada, milline on aialindude levik ja arvukus Eestis ja kuidas kulgeb lindude pesitsemine. Algatust veab Eesti Ornitoloogiaühing ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Laadimine...Laadimine...