Peaminister Ratas arutas noortega kliimamuutuste vastu võitlemist

"Nendele küsimustele vastuste leidmine on määrava tähtsusega meie praeguste ja tulevaste põlvkondade jaoks. Mul on väga hea meel, et ka meie noored nii aktiivselt nende küsimuste vastu huvi tunnevad," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Jürgen Randma
Loodus Eesti

Peaminister Ratas arutas noortega kliimamuutuste vastu võitlemist (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Nendele küsimustele vastuste leidmine on määrava tähtsusega meie praeguste ja tulevaste põlvkondade jaoks. Mul on väga hea meel, et ka meie noored nii aktiivselt nende küsimuste vastu huvi tunnevad," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Ratas kohtus esmaspäeval kuue noorega, kes on meeleavaldusi korraldades seisnud kliimamuutustega võitlemise eest ning arutas nendega Eesti valitsuse tegevust kliimaneutraalsuse saavutamiseks ja koostöövõimalusi.

Ratase sõnul on kliima- ja keskkonnaküsimused praeguse valitsuse jaoks poliitiline prioriteet. "Nendele küsimustele vastuste leidmine on määrava tähtsusega meie praeguste ja tulevaste põlvkondade jaoks. Mul on väga hea meel, et ka meie noored nii aktiivselt nende küsimuste vastu huvi tunnevad," ütles peaminister. "Kliimaneutraalsuse saavutamiseks on vaja kõikide riikide panust, ka Eesti peab selle nimel töötama. Aga samuti on oluline ka iga inimese panus, alustades kas või igapäevaste tarbimisharjumuste muutmisega," sõnas peaminister.

Kliimamuutuste vastu võitlemisel on vaja muuta mõtteviisi ning viia ühiskonnas läbi paljusid muudatusi keskkonna-, majandus- ja sotsiaalvaldkonnas. "Tegutseme eesmärgi nimel, et Eestist saaks selle sajandi keskpaigaks süsinikuneutraalse majandusega riik," sõnas Ratas.

"Üleminek vähese kasvuhoonegaaside heitega ja kliimamuutustele vastupanuvõimelise majandusele vajab vahendeid, mis ulatuvad ülemaailmselt miljarditesse. Samas aitab see vältida kliimamuutuste kahjuliku mõjuga kaasnevaid hiiglaslikke kulusid, tagab parema julgeolekukeskkonna ja toetab uuenduslikkust," rääkis Ratas.

Ratas kutsus noori osalema ka 13. septembril Riigikantselei ja Teaduste Akadeemia koostöös toimuval kliimamuutuste mõjudele keskenduval konverentsil, mille eesmärk on viia edasi riigisisest arutelu kliima- ja energeetikateemadel. Ratase sõnul moodustas valitsus ka 11. juulil kliima- ja energiakomisjoni, mis hakkab kujundama kliima- ja energiapoliitilisi seisukohti ning kaardistama lahendusi kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks ja riigi energiavarustuse tagamiseks.

Peaministriga kohtusid Leele Jürjen, Kristin Siil, Henri Holtsmeier, Joosep Raudsepp, Gertu Birgit Anton ja Kaia Solnik.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...