Politseikoer Macho läheb pensionile

Politseikoer Macho sai neljapäeval kümneaastaseks, reedel saadeti koer pidulikult pensionipõlve pidama.

Pilt: Scanpix
Loodus Eesti

Politseikoer Macho läheb pensionile

Toimetaja: Vesta Reest

Politseikoer Macho sai neljapäeval kümneaastaseks, reedel saadeti koer pidulikult pensionipõlve pidama.

Saksa lambakoer Macho oli teenistuses koerajuht Julia Eesalu paariline, pärast väljaõpet alustas ta teenistust 2011. aastal, edastas politsei- ja piirivalveamet.

Macho valiti aastatel 2012, 2013 ja 2017 Põhja prefektuuri parimaks patrullkoeraks, ning aastal 2013 pälvisid Julia ja Macho Rotary klubi tunnustuse.

2017. aasta novembris murti Tallinnas Pirita linnaosas sisse eramajja, pärast umbes 500 meetrist jäljeajamist pidas toimkond, kuhu kuulusid ka Julia ja Macho, kinni kolm inimest.

Julia ja Macho on aidanud ka politsei- ja piirivalveameti partnerasutusi ning käinud patrullis ka teistes prefektuurides. 2018. aastal pidasid keskkonnainspektsiooni inspektorid kinni Pirita jõe kaldal röövpüügis kahtlustatavad. Macho leidis öisest metsast üles ebaseaduslikud püügivahendid, mis olid süüteomenetluse seisukohalt väga tähtsad asitõendid.

2012. aasta oktoobrikuus osalesid Julia ja Macho Leedu politsei korraldatud rahvusvahelistel patrullkoerte kutsemeisterlikkuse võistlustel, kus nad saavutasid individuaalses üldarvestuses kõrge teise koha.

Laadimine...Laadimine...