PSÜHHOLOOG: Õitsev aas aitab ajul tööpäevast taastuda

"Loodus mõjutab meie aju võimet väsitavast tööst taastuda. Pika tööpäeva järel tähelepanuvõime langeb, võib-olla on raskem impulsse tagasi hoida," selgitas psühholoog Grete Arro.

Pilt: Scanpix

PSÜHHOLOOG: Õitsev aas aitab ajul tööpäevast taastuda

Pealinn

Linna uus heakorraeeskiri ei käsi enam muru 15 cm pikkuseks pügada. Pealinn uuris, kas ilusate taimede, väikeste loomade ja putukate heaolu nimel võikski muru pisut pikemaks jätta ja naabreid mitte nii sagedasti niidukimüraga häirida.

"Loodus mõjutab meie aju võimet väsitavast tööst taastuda. Pika tööpäeva järel tähelepanuvõime langeb, võib-olla on raskem impulsse tagasi hoida," selgitas psühholoog Grete Arro. "Uuringud näitavad, et linnaloodus aitab tähelepanu värskust taastada ja tal on oluline lõõgastav mõju."

Ta rääkis, et lastel, kel tähelepanu hoidmisega probleeme ning kelle pered rohelisemasse piirkonda kolivad, keskendumisraskused leevenduvad. "Linnad saavad praegu olla ühed elurikkuse vardjad. Mul on väga hea meel, et eeskirjade muudatus nüüd linnas murul pikemaks kasvada lubab," märkis Arro, et linnaruumis tuleb ja saab elurikkust väärtustada.

"Iga niidulapp, mis pakub toitu toimeldajaile, putukaile ja pisiloomadele, on äärmiselt oluline. Linnamaastikku võiks rohkem lisada ka veesilmasid, kust kimalasedki põuastel suvedel juua saavad," ütles Arro. 

 

Laadimine...Laadimine...