RMK korraldab metsasektorit tutvustava päeva

Eesti metsasektor avab eeloleva nädala reedel oma uksed, et pakkuda huvilistele võimalust osaleda RMK metsaistutustalgutel, käia erametsaomanikega metsamatkadel ning külastada metsa- ja puidutööstusettevõtteid kolmes Eesti kohas.

Pilt: Scanpix

RMK korraldab metsasektorit tutvustava päeva

Eesti metsasektor avab eeloleva nädala reedel oma uksed, et pakkuda huvilistele võimalust osaleda RMK metsaistutustalgutel, käia erametsaomanikega metsamatkadel ning külastada metsa- ja puidutööstusettevõtteid kolmes Eesti kohas.

"Meie tänased otsused metsast mõjutavad, millised metsad on meie lastel ja lastelastel. Talgute käigus saab ise tulevastele põlvedele metsa istutada, käia metsas koos tänaste metsaomanikega ja näha, mida me Eestis puidust valmistada suudame," vahendas BNS Eesti Metsaseltsi juhi Liina Grossi sõnu. 

Metsasektori avatud päevadel näitavad ja räägivad erametsaomanikud, metsa- ning puidutööstusettevõtted ja RMK spetsialistid, kuidas metsa eest hoolitsemine igapäevaselt ja iga-aastaselt käib. Osalemiseks ootab RMK inimesi 18. mail kolme kohta üle Eesti metsaistutuspäevadele, et ühiselt kasvama panna järgmise sajandi metsa lugu. Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud. Metsaistutusel osalemine ei vaja eelteadmisi – õigeid töövõtteid näitavad RMK metsakasvatajad.

Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul. Päeva lõpetab talgusupp. Metsaistutuspäevad toimuvad 18. mail kolmes kohas üle Eesti: Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Registreeruda saab istutustalgutele 14. maini, metsamatkadele ja tööstuste külastustele 16. maini RMK kodulehel.

Erametsaomanikud kutsuvad huvilisi kevadisse metsa Lääne- Virumaal, Raplamaal ja Viljandimaal, et koos arutada metsa kasvamise ja kasvatamise ning metsaomanikuks olemise üle. Erametsades ette võetavatel metsamatkadel saab näha, kui eriilmelised erineva vanuse ja tekkeviisiga metsad olla võivad. Huvilistele on teejuhiks kohalikud metsaomanikud ja metsaühistute eestvedajad, kes räägivad oma tegemistest, erinevatest metsatöödest ning omanikuks olemise vastutusest.

Eestis on üle 100 tuhande erametsaomaniku, kellel on oma metsa hoidmisel ja majandamisel isiklikud eesmärgid ja põhimõtted. Nii võib igas erametsas näha, kuidas omaniku soovid ja mõtted metsa kujunemist mõjutada võivad. Metsaühistud on metsaomanike endi loodud organisatsioonid, kus pakutakse metsandusnõustamist ning abi metsade kasvatamisel ja majandamisel. Metsaühistuga on liitunud juba üle 12 tuhande metsaomaniku.

Metsa- ja puidutööstusettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. Külalisi ootavad kasespooni ja -vineeri tootmise ning tootearendusega tegelev Kohila Vineer OÜ Raplamaal, puitkarkassmaju valmistav Nordic Houses KT Harjumaal ja Kagu-Eestis asuv AS Toftan, mis on suuruselt teine saetööstus Eestis ja kolmas Baltimaades.

Metsasektori avatud päevadel osalemiseks tuleb eraldi registreerida matkadele, tööstusettevõtete külastustele ja istutustalgutele. Registreerida saab aadressil: www.rmk.ee/juubelimets. Metsaistutustalgutele tuleb registreeruda hiljemalt 14. mai hommikul kella 9-ks, matkadele ja tööstuste külastustele aga 16. mai hommikul kella 9-ks.

Laadimine...Laadimine...