Täna toimub esmakordselt Eestis maailmas tuntud prügikoristusvõistlus

"Usume, et ökomäng motiveerib oma kodukohta puhtana hoidma. Mänguline koostegemine tugevdab kogukonna tunnetust ja paneb rohkem hoidma oma kodu elukeskkonda," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Täna toimub esmakordselt Eestis maailmas tuntud prügikoristusvõistlus (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Usume, et ökomäng motiveerib oma kodukohta puhtana hoidma. Mänguline koostegemine tugevdab kogukonna tunnetust ja paneb rohkem hoidma oma kodu elukeskkonda," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään. 

Täna toimus Maailmakoristuspäeval Lasnamäel maailmas edukaks kujunenud prügikoristusvõistlus Clean Games, mille eesmärk on koguda ja sorteerida prügi.  

Dmitri Joffe  eestvedamisel Venemaalt alguse saanud prügikoristusmäng on populaarsust võitmas kogu maailmas.  Esmakordselt jõuab mäng ka Eestisse. Eriliseks teeb prügikoristuse võistlusmoment, prügi tuleb sortida ning selle eest saavad võistkonnad koguda punkte.

Lasnamäe linnaosa valis mängu korraldamiseks prügistatud ala Sinimäel (Sinimäe 17), kus võistkonnad koguvad liigiti jäätmeid ja lahendavad lisaülesandeid, näiteks vastavad keskkonnaalastele küsimustele. Mängu alguses antakse kõikidele osalejatele vajaminev varustus, kaardid ning mängureeglid. Punktiseisu jälgitakse spetsiaalselt loodud mobiilirakendusest. Võistluse lõppedes premeeritakse enim punkte kogunud võistkondi ning toimub suur ühine piknik.

"Mängus osalejate jaoks pole prügi midagi ebameeldivat, see on hoopis väärtuslik ressurss, mille eest saab teenida punkte ja võita auhindu," selgitas  Vään ning sõnas, et loodetavasti paneb see inimesi üha enam mõtlema sellele, et prügi ongi ressurss, mida saab kasutada ja taaskasutada. "Usume, et ökomäng motiveerib oma kodukohta puhtana hoidma. Mänguline koostegemine tugevdab kogukonna tunnetust ja paneb rohkem hoidma oma kodu elukeskkonda," avaldas Vään lootust.

Prügikoristusvõistlusest võtavad osa nii koolilapsed, tudengeid, keskkonnaaktivistid  kui ka pered ja sõpruskonnad.

2014. aastal Venemaalt alguse saanud võistlusmängus (Чистые игры) on osalenud sellised riigid nagu Nigeeria, India, Vietnam, Hiina, Jaapan, Venezuela, Ukraina, Saksamaa, Hispaania, Serbia, Malawi ja Uganda. Tänaseks on korraldatud 649 mängu 272 linnas, milles on osalenud 47 462 võistlejat.

Lasnamäe linnaosavalitsuse partneriteks Clean Gamesi korraldamisel on OÜ TVO, OÜ Eesti Pandipakend, OÜ Pakendiringlus, brittide juhitud NATO lahingugrupp, OÜ Refonda, Playmobil, Gruusia restoran Fantaasia Resto, 5Sails, InGame ja Creative Mobile OÜ, Skywheel of Tallinn, Swedbank.

Lisainfo ja registreerimine toimub siin

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...