Trapido: keskkonnaaktiviste ökoterroristideks kutsuda on küündimatu

Keskkonnaaktivist Toomas Trapido taunib ERR-i eetris kõlanud suhtumist, nagu oleks Haabersti hõberemmelga kaitsjate puhul tegu ökoterroristidega.

Pilt: Scanpix

Trapido: keskkonnaaktiviste ökoterroristideks kutsuda on küündimatu

Keskkonnaaktivist Toomas Trapido taunib ERR-i eetris kõlanud suhtumist, nagu oleks Haabersti hõberemmelga kaitsjate puhul tegu ökoterroristidega.

"Sellist lati alt läbi jooksmist, küündimatust ja ja halvustamist pole ma tükk aega Vikerraadios kuulnud, kui üldse," kommenteeris Trapido Facebookis laupäeval eetris käinud saadet "Rahva teenrid". "Eelkõige puudutab see Haabersti remmelga teema käsitlemist, aga mitte ainult. Nimelt saime teada, et puu alla on koondunud ökoterroristid ja hullud, kes takistavad progressi, kellel on mingi muu kahtlane agenda," vahendas BNS.

"Ei sõnagi sellest, et kohalikke elanikke on planeeringuprotsessis petetud – jäeti mulje olemasolevate puude säilitamisest –, nende elukeskkonna väärtust oluliselt halvendatud, et töid teostav ettevõte on lasknud raiuda mitusada puud enam kui raieloal lubatud, et puukaitsjad ei ole kuidagi ristmiku ümberehitamise vastu, et puud on võimalik säilitada. Rääkimata sellest, et teemat pisutki laiemalt käsitleda – huvitav kuhu kõik uuenenud Haabersti ristmikust kiirelt läbi saanud autod järgmisesse ummikusse koonduvad," märkis Trapido oma postituses ja tõdes, et Vikerraadio on üldiselt ta lemmikkanal.

Laupäeval eerris olnud "Rahva teenrite" saates leiti, et Eestis kiputakse loodushoiu nimel kergekäeliselt majanduslikke eeliseid kõrvale heitma ja et Eesti suuremad linnad on Euroopa suurlinnadega võrreldes niigi väga rohelised.

Saatekülaline Peeter Helme ütles, et Haabersti remmelga ümber toimuv näib olevat järjekordne seda sorti lugu, kus tegelikud huvid jäävad varju ning esiplaanil on emotsionaalne seltskond, kes läheb alati avaliku algatusega kaasa, isegi küsimata, mis selle taga suuremat on.

Teine saatekülaline Merilin Pärli märkis, et vahet tuleks teha metsal ja linnal, sest viimane on keskkond, kus on vajalikud mingid arengud.

"Antud juhul on Haabersti ristmiku remondi või ehitustööde põhjuseks see, et tõsta liiklusturvalisust. Ja hakata 24. tunnil äkki end ühe puu külge aheldama, on naeruväärne," sõnas Pärli.

Laadimine...Laadimine...