VAHVA GALERII! Loomaaiaasukad maiustasid jäätistega!

Tallinna loomaaias ootasid loomaaiaasukaid külmutatud maiuspalad, mis sisaldasid puu- ja juurvilja, putukaid ja ussikesi või kala, liha ja verd. Ikka vastavalt maiustaja maitsele. 

Pilt: Albert Truuväärt

VAHVA GALERII! Loomaaiaasukad maiustasid jäätistega!

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna loomaaias ootasid loomaaiaasukaid külmutatud maiuspalad, mis sisaldasid puu- ja juurvilja, putukaid ja ussikesi või kala, liha ja verd. Ikka vastavalt maiustaja maitsele. 

Loomad naudivad suvesoojust, kuid otsese päikese kätte kipuvad vähesed. Nii on eakas isalõvi Juna leidnud endale lesimiseks varjulise paiga. Miilud jahutavad end mudaloigus. Elevant Fien aga on hoolega nahahooldust teinud ja päikesekaitseks nii sinisavi kui turvast üll tõmmanud. Ja loomulikult, kel võimalik end vees jahutada, ei jäta seda kasutamata.

28images

Päikeselisel, rõõmsal ja rahvarohkel šimpansipäeval olid päevakangelased tähelepanust nii meelitatud, et huilgasid ja õhutasid rahvast kaasa plaksutama. Uudistamist jätkus vastastikku nii loomaaiakülalistele kui šimpansitele Bettyle ja Quincyle.

Noor ninasarvik Kibeta käib nüüd julgelt edasi-tagasi läbi transpordikasti õueaediku ja latri vahet. Teisipäeval õnnestus tal ka ema Kibibi kastist läbi õueaedikusse kutsuda ning isa Kigomagi julges samal päeval oma jala esmakordselt emaste õuealale – tema jaoks uudsesse paika – tõsta. 

Kulaanide aedikust kostab rohukrõmpsutamise sekka vaikseid rahulolevaid norsatusi. Kuni ülejäänud kari sööb ja puhkab, peab noor kulaanimära ümbritseval valvsalt silma peal. Tuleval kolmapäeval keskenduvad loomaaednike jutud just kabjalistele, kulaanidele ja prževalski hobustele. 

Viis noort laiknokk-parti lasti tiiki ujuma

16. mail koorunud viis noort laiknokk-parti lasti sel nädalal linnutiikidele vanalindude vahele ujuma. Juuni lõpus ja juuli alguses on troopikamajas konnakesteks moondunud kokku seitse kuld-puukonna kullest. 

Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid said läinud nädalal oma õuealale tubli jupi kanaari datlipalmi jämedast tüvest. Pea 90-aastane datlipalm kippus Tallinna Botaanikaaia palmimajas läbi lae kasvama ja võeti seetõttu kevadel maha. Nüüdsest pisikeste küünisahvide elukeskkonda rikastav taim külvati botaanikaaia omaaegse direktori Arnold Poki sündimise päeval, tema seemnetest on palju noori kanaari datlipalme sirgunud.  

Loomaaialoomade elukeskkonna ja käitumise rikastamine võib olla ka väikese vimkaga ja nii pandi takiinide aedikusse seisma Tartust pärit lumivalge ja porgandpaljas mannekeen Heiki. Takiinid kuju ei peljanud, vaid sammusid oma rahulikul moel asja uudistama ja limpsasid seda ka keelega.

Kurgedel ja toonekurgedel kontrolliti üle tiivad ja nokad ning kel vaja, neil kärbiti sulgi ja korrigeeriti nokka.

Laupäeval tormituulega murdunud puu, mis langes must-toonekure aedikuvõrele, ei painutanud aeda õnneks nii madalale, et lind üle oleks kalpsanud. 

Suviste valgete ööde hilisõhtused ekskursioonid on selleks aastaks lõppenud.

Heategevuspäeva raames käisid kolm Swedbanki vabatahtlikku laste loomaaia pisikeste asukate jaoks rohumättaid varumas. Tulemuseks on ilus roheline õueala, kus kääbuskanad seramad, merisead ja küülik Tikker mõnusalt toimetada, kaapida ja nosida saavad.

Laadimine...Laadimine...