Veebikaamera vahendusel saab jälgida metsisemängu

Huvilised saavad vaadata kevadist metsisemängu Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) metsisekaamera vahendusel.

Pilt: Scanpix

Veebikaamera vahendusel saab jälgida metsisemängu

Huvilised saavad vaadata kevadist metsisemängu Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) metsisekaamera vahendusel.

Tänavuse aasta linnu - metsise -  kevadine mänguperiood on alanud ning nüüdsest saavad kõik loodushuvilised EOÜ metsisekaamera vahendusel sellest osa, teatas ühingu esindaja kolmapäeval BNS-ile. Erinevatest poosidest, liikumistest ja laulust koosnev metsiste pulmamäng on üks põnevamaid rituaale Eesti looduses, mida on õnnestunud näha vähestel, vahendas BNS.

Metsisekaamera paikneb ühel Võrumaa rabamännikus asuval metsiste mänguplatsil, kus nood võivad viibida sõltuvalt kevadest kuni mai lõpuni. Kuna mänguplats hõlmab suurt ala, siis on kasutatud kaamerat, mida moderaator saab liigutada, kallutada ja zoomida. Põhjalikumalt saab metsisekaamerast lugeda metsise kodulehelt.

Metsised ei tegutse kaamera ees ööpäevaringselt. Nende mängu nägemiseks tasub kaamerat jälgima asuda paar tundi enne päikesetõusu, praegu kella viie paiku hommikul. Mängu kõrghetk on päikesetõusu ajal ja sellele järgnevatel tundidel. Keskhommikul lendavad metsised puudele ja kaugemale sööma. Päikeseloojangu eel ja järel naasevad metsised valju tiivarobinaga mänguplatsi kohal kõrguvatele puudele, kuhu nad jäävad ööbima.

Kuna metsisemängude külastamine on praegu keelatud, annab metsisekaamera haruldase võimaluse nende väga inimpelglike ja kaitsealuste lindude mängu reaalajas jälgida. Kuidas looduses metsisega kohtudes käituda, saab lugeda metsiseaasta meelespeast.

EOÜ ootab endiselt teavet ka hullude metsiste kohta, kes ei karda inimest, tikuvad aeda ja võivad isegi rünnata.

Metsisekaamera ülekanne toimub koostöös kotkaklubi, EENET-i ja looduskalendri portaaliga, aasta lindu toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Metsisekaamera otselink on http://tv.eenet.ee/metsis.html ja striim nutiseadmetel (iPhone/iPad, Android): http://tv.eenet.ee/hls/metsis.m3u8 .

Laadimine...Laadimine...