Vereta jahi võitis Jarek Jõepera foto metskitsest

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Jarek Jõepera foto metskitsest.

Pilt: Scanpix

Vereta jahi võitis Jarek Jõepera foto metskitsest

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Jarek Jõepera foto metskitsest.

Juba 20 korda toimunud Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on võrreldes algusaastatega tehnika tohutult arenenud ja osavõtjate teadmised loodusest kasvanud. "Teatakse, keda pildistada ja kust neid võiks leida," sõnas ta, vahendas BNS.

Vereta jahi tänavune meister Jarek Jõepera kirjeldas foto saamislugu: "Päike oli juba kõrgel, otsisin suurest kangaga kaetud oksahunnikust mustreid. Kui end ümber pöörasin, märkasin noorte kuuskede taga ootamatult metskitse, kes mind vaatles. Tema poole kaamerat tõstes soku kannatus katkes ning ta lahkus läbi pungadest tekkinud veepritsmete ja hoogu andvate niitide mustri."

Jarek Jõepera sai auhinnaks võistluse rändkarika ehk sarvilise viikingimütsi ning kingi Overallilt. Ta on võistluse võitnud ka 2002. ja 2015. aastal, mõlemal korral jänesefotoga.

XX Vereta Jahti peeti 19.-21. mail Põlvamaal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis tänavu osa 39 fotograafi, kelle "saakloomaks" oli tänavune aasta loom – metskits.

Eesti parimate loodusfotograafide jahisaagiga saab tutvuda näitusel riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Tallinna kontori aatriumis kuni 14. novembrini.

Laadimine...Laadimine...