VIDEO! Maarjamäe klindialune saab olmeprügist puhtaks

Maarjamäe klindialune territoorium saab jälle prügist puhtaks. Olmeprügi on looduskaitsealale kogunenud omajagu ja ala koristavad korraga lausa 4-5 inimest.

Tallinn Loodus Keskkond

VIDEO! Maarjamäe klindialune saab olmeprügist puhtaks

Toimetaja: Toomas Raag

Maarjamäe klindialune territoorium saab jälle prügist puhtaks. Olmeprügi on looduskaitsealale kogunenud omajagu ja ala koristavad korraga lausa 4-5 inimest.

"Ei aita ussi- ega püssirohi: inimesed tassivad endiselt tonnide viisi prügi metsa alla. Täna alustati Maarjamäe klindialuse puhastamist ning sealt leiab nii vana mööblit, ehitusjäätmeid, klaasi, ohtlikke jäätmeid, tekstiili, olmejäätmeid. Hinnanguliselt ulatub kokku kogutav prügisaak 40 tonni kanti, peale selle tuleb metsa alt välja kanda rohkem kui 40 autorehvi,"  sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Maikuu lõpuks peab Maarjamäe klindialune olmeprügist ja muudest jäätmetest taas puhtaks saama.

"Selle asemel, et koduelektroonika, rehvid ja nii mõndagi muud sorti jäätmed jäätmejaamas ära anda, tassitakse need metsa alla," pahandas linnaosavanem ja lisas, et aastatega ei ole asi palju paremaks läinud. "Kui pakendeid, pappi, plasti ja klaasi viivad inimesed varasemast rohkem pakendikogumispunktidesse, siis rehve, elektroonikat, vana mööblit ja ka ehitusjäätmeid sokutatakse jäärapäise järjekindlusega ikka kraavidesse ja põõsaste alla. Ja seda hoolimata sellest, et eraklientidele on paljude jäätmeliikide äraandmine tasuta," nentis Liinat.

Maarjamäe klindialune puhastatakse jäätmetest maikuu lõpuks. Tööd lähevad maksma 1500 eurot ning töid teeb Pirita Linnaosa Valitsuse tellimusel Hong OÜ.

Pärnamäe, Pääsküla, Rahumäe ja Paljassaare jäätmejaam on avatud tööpäeviti kella 12–20. Laupäeval ja pühapäeval töötavad kõik jäätmejaamad kella 10–18. Jäätmete äraveoks ja sisemisteks korrastustöödeks on teisipäeviti suletud Paljassaare jaam, neljapäeviti Pääsküla jaam ning reedeti on kinni Pärnamäe ja Rahumäe jaam. Info jäätmejaamade kohta: www.jaatmejaam.ee ja www.facebook.com/Jaatmejaam. Info tel 616 4000 (E–N 8.15–17, R 8.15–15.45).

 

Laadimine...Laadimine...