Pagulaskriis

78% inimestest tunneb heameelt kvoodipagulaste lahkumise üle Eestist
Pagulaskriis Eesti

78% inimestest tunneb heameelt kvoodipagulaste lahkumise üle Eestist (3)

"Suhtumises kvoodipagulastesse pole märkimisväärset nihet toimunud," sõnas Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Peeter Espak. 78% inimestest peab kvoodipagulaste lahkumist Eestist heaks või pigem heaks nähtuseks. Eestile jõukohane pagulaste arvuks ühes aastas vastu võtta pakuti 2016. aastal 30, kuid nii 2017. kui ka 2018. aasta uuringutes oli selleks arvuks 20.

Riik on hädas kvoodipagulastele kodu leidmisega

Riik on hädas kvoodipagulastele kodu leidmisega (2)

Üürileandjate hirm probleemide ees pole tekkinud tühjalt kohalt. 188 Eestisse toodud kvoodipagulasest on siit lahkunud nüüdseks 95. Mõni on seda teinud üleöö, jättes maha võlad. Uute tulijate elu ei tee lihtsamaks fakt, et kaks Süüria meest on siin elades kippunud oma naise elu kallale, neist üks mõisteti möödunud sügisel kümneks aastaks vangi.

Macron: Calais ei ole tagauks Suurbritanniasse

Macron: Calais ei ole tagauks Suurbritanniasse (1)

Prantsuse president Emmanuel Macron tahab pakkuda riiklikku toetust Prantsusmaale jääda soovivatele migrantidele, saata välja Prantsusmaad transiitriigina kasutavad migrandid ja karistada migrantide õigusi rikkuvaid julgeolekutöötajaid. Calais on transiitpunkt paljudele migrantidele, kes tahavad minna edasi Suurbritanniasse läbi Eurotunneli või praamidel.

SOOME POLITSEI PEAINSPEKTOR: Migrantide ja politsei vahelised konfliktid muutuvad üha sagedasemaks

SOOME POLITSEI PEAINSPEKTOR: Migrantide ja politsei vahelised konfliktid muutuvad üha sagedasemaks (1)

Mitusada pagulaskeskuse juurde kogunenud meeleavaldajat takistas Soomes Jyvaskyläs politseil kolmeliikmelise afgaani perekonna sunniviisilist kodumaale saatmist. "Selliste politseiülesannete takistamine on muutumas üha sagedasemaks. Patrull pidi turvalisuse kindlustamiseks kutsuma lisajõude," kirjeldas kriminaalpolitsei peainspektor Jari Kinnunen, kelle sõnul oli meeleavalduse näol tegemist "passiivse võimu näitamisega".

Põlissoomlaste juht: kontrollimatu migratsioon peab lõppema

Põlissoomlaste juht: kontrollimatu migratsioon peab lõppema (1)

Sel suvel põlissoomlaste erakonna uueks juhiks valitud Jussi Halla-aho peab seisma silmitsi oma erakonna opositsiooni langemise, rassismisüüdistuste ja parlamendifraktsiooni lõhenemise ning erakonna ministrite pereheitmisega. Ta ise lükkab rassismisüüdistused kategooriliselt tagasi, kuid tõdeb, et kui migratsioonilainet kontrolli alla ei saada, on Soomes peatselt kõigil halvem elada.

Pea pooled kvoodipagulased ei viibi Eestis

Pea pooled kvoodipagulased ei viibi Eestis

Pea pooled Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames saabunud kvoodipagulased ei viibi Eestis, väljaspool Eestit viibimise tähtaja on ületanud neli perekonda. Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine.

Õiguskomisjon tahab kurjategijatest pagulaste riigist väljasaatmise kergemaks muuta

Õiguskomisjon tahab kurjategijatest pagulaste riigist väljasaatmise kergemaks muuta

Riigikogu õiguskomisjon algatas välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise eelnõu, millega laiendatakse pagulasstaatuse äravõtmise aluseid. "Eelnõu annab ühiskonnale olulise signaali, et me laiendame riigile ohtliku inimese pagulasstaatuse äravõtmise aluseid. Seaduse muudatus võimaldab reageerida olukordadele, kus välismaalase toime pandud kuritegu ei kvalifitseeru esimese astme kuriteoks, kuid on oma olemuselt eriti raske ja on ohuks ühiskonnale," ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Riik asub toetama pagulaste palkamist

Riik asub toetama pagulaste palkamist (1)

Kui varem on ametnikud arvanud, et pagulaste tööle aitamiseks pole erimeetmeid vaja ning rahvusvahelise kaitse saanuid tuleb kohelda nagu iga teist töötut Eestis, siis nüüd ollakse seisukohal, et pagulastel läheb siiski tarvis suuremat tuge.

Laadimine...Laadimine...