Bolsonaro: mõned Prantsusmaa osad on migrantide tõttu elamiskõlbmatud

Mõned piirkonnad Prantsusmaal ei ole enam "elamiskõlbulikud", ütles Brasiilia tulevane president Jair Bolsonaro videopöördumises Facebookis, viidates sisserändajatele.

Pilt: Scanpix

Bolsonaro: mõned Prantsusmaa osad on migrantide tõttu elamiskõlbmatud (8)

Toimetaja: Moonika Tuul

Mõned piirkonnad Prantsusmaal ei ole enam "elamiskõlbulikud", ütles Brasiilia tulevane president Jair Bolsonaro videopöördumises Facebookis, viidates sisserändajatele.

Bolsonaro vannutatakse Brasiilia presidendiks 1. jaanuaril, vahendas BNS.

Parempopulist Bolsonaro võitis valimised oktoobris pärast kampaaniat, milles ta lubas karmi hoiakut kuritegevuse ja korruptsiooni vastu.

"Kõik teavad, mis Prantsusmaal toimub. Mõned piirkonnad Prantsusmaal pole lihtsalt elamiskõlbulikud," ütles Bolsonaro Facebookis.

"Te teate, kes need inimesed on, eks ole? Nendes on midagi, nad ei loobu oma juurtest ja nad tahavad, et nende kultuur, nende saadud õigused ja privileegid jääksid peale," ütles ta.

"Prantsusmaa kannatab selle pärast. Osa elanikkonnast, osa sõjaväest, mõned institutsioonid kurdavad selle üle. Me ei taha seda Brasiiliale," lisas ta.

Bolsonaro ei öelnud, kas ta viitas Prantsuse moslemitest migrantidele. Prantsusmaal moodustavad suuruselt teise migrantide grupi eurooplaste järel Põhja-Aafrika juurtega, peamiselt moslemitest, sisserändajad.

Sarnast retoorikat kasutas ka 2016. aasta USA presidendivalimised võitnud Donald Trump oma kampaania ajal.

"Pariisis on terved radikaliseerunud linnaosad, kuhu politsei ei lähe. Nad on kabuhirmus. Politsei keeldub sinna minemast," ütles Trump mõne aasta eest.

Bolsonaro ei öelnud, kas ta tahab kehtestada Brasiilias karmima kontrolli migratsioonile, kuid lubas, et Brasiilia astub välja rändepaktist, milles lepiti kokku varem detsembris Marokos Marrakechis ja kiideti heaks kolmapäeval ÜRO Peaassambleel.

"Kahjuks Brasiilia... allkirjastas pakti. Me ei ole migrantide vastu, kuid meil peab olema väga kõrged kriteeriumid neile, kes Brasiiliasse saabuvad. Me mõistame hukka ja tühistame selle migratsioonipakti," ütles Bolsonaro.

8 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...