EDUARD TINN: Viimane aeg on hävitada Islamiriik ja tema propaganda

"Primaarne peaks olema ISIS-e täielik sõjaline hävitamine. Kes suudavad seda teha on USA ja Venemaa. Euroopa riikidest pole sõjalises mõttes ISIS-e vastu mingit abi," kommenteeris professor Eduard Tinn EL-i Islamiriigi ja Venemaa propagandat käsitlenud resolutsiooni. "Võidelda on vaja Läänele vastuseisva maailmamõistmisega, teise ideoloogiaga."

Pilt: Tiit Blaat

EDUARD TINN: Viimane aeg on hävitada Islamiriik ja tema propaganda (1)

Dmitri Povilaitis

"Primaarne peaks olema ISIS-e täielik sõjaline hävitamine. Kes suudavad seda teha on USA ja Venemaa. Euroopa riikidest pole sõjalises mõttes ISIS-e vastu mingit abi," kommenteeris professor Eduard Tinn EL-i Islamiriigi ja Venemaa propagandat käsitlenud resolutsiooni. "Võidelda on vaja Läänele vastuseisva maailmamõistmisega, teise ideoloogiaga."

"Euroopa riikides vohab mitte ainult ISIS-e, vaid ka Saudi Araabiast ja Katarist alguse saanud salafistlik ajupesu. Viimane aeg on sellele lõpp teha," ütles professor Eduard Tinn reaktsioonina läinud nädalal Strassburgis vastu võetud resolutsioonile"EL-i strateegilise kommunikatsiooni kohta vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale", milles keskenduti Islamiriigi ja Venemaa propagandale.

Eduard Tinni sõnul Euroliidu resolutsioon jätab vastaka mulje. Seoses ISIS-ega jääb arusaamatuks, mis on primaarne ja mis on sekundaarne. "Primaarne peaks olema ISIS-e täielik sõjaline hävitamine. Kes suudavad seda teha on USA ja Venemaa. Euroopa riikidest pole sõjalises mõttes ISIS-e vastu mingit abi ja selline on kurb reaalsus."

Professori hinnangul tuleb Euroopas rääkida islamistide propagandast. "Islami vaimulikud on teinud Euroopas aastakümnete jooksul oma võigast propagandatööd ja neid pole keegi sisuliselt takistanud selles, alles nüüd on hakatud sellele tähelepanu juhtima. Euroopa riikides vohab mitte ainult ISIS-e, vaid ka Saudi Araabiast ja Katarist alguse saanud salafistlik ajupesu. Viimane aeg on sellele lõpp teha ja selles mõttes tuleb resolutsiooni tervitada," lausus Tinn.

Eduard Tinn leiab täielikult absurdseks keskaegsete kurjategijate ja barbarite ning Venemaa asetamine ühele pulgale. "Võidelda on vaja mitte Venemaa propagandaga, vaid teise, praegusele Läänele vastuseisva maailmamõistmisega, teise ideoloogiaga, mille toetajaid on hulgaliselt eriti Aasia mandril."   

Tinni hinnangul peab Euroopa arvestama tekkinud objektiivse olukorraga ja ei saa Venemaad koos Hiina või Indiaga nii kergesti üle parda heita. Nii Venemaa kui Lääne propaganda on nähtuse pealispind. Vajalik on osata näha sügavaid kontseptuaalseid vastuolusid ja vastuseise. Lubamatu on tõsist probleemi lihtsustada, kahjuks EL-i resolutsioon teeb seda. Selline resolutsioon lööb kiilu tsiviliseeritud riikide vahele. Peavaenlane on ISIS ja tema vastu on täna vaja võidelda ühiselt. 

"Ülalpool märkisin, et ka Lääne poolt tehakse propagandat. Kuidas siis nii, võib küsida Eesti inimene, kellele meie meedia pidevalt sisendanud, et meie ja Lääne poolelt räägitakse ainult tõtt. Euroopa Liidu poliitkorrektsusele rajatud mudel ei saa rääkida kõikjal tõtt. Pugejalikkus ja ümber nurga rääkimine on selle mudeli sisse juba programmeeritud. Lausa vastikuks on muutunud see, kuidas varjatakse probleeme ja konkreetseid fakte, mis on seotud pagulaskriisiga. EL-i selgrootus, hirm uute pagulashordide ees, nende ees lömitamine, on ületanud igasugused piirid," sõnas Tinn.

Tinn on veendunud, et riikidel peab olema õigus võtta vastu nii palju migrante, kui peetakse vajalikuks, küsimus on proportsioonides. Otsustusvõim peab olema kohalike rahvaste, aga mitte mingite Euroopa Liidu vasakpoolsete ametnike-utopistides käes. "Oma kultuuri ja kodu kaitsmine, oma inimeste, naiste ja laste kaitsmine, ei ole mingi rassism," nentis Tinn.

"Euroopat ei tohi lasta muutuda Euro-Aasiaks või Euro-Aafrikaks. Multikulti loomine on Euroopas võimatu, sest ülivõimsale euroopalikule kultuurile pole teist võrdväärset kultuuri Euroopasse istutada võimalik ja polegi tarvis, sest Euroopa kultuuri- ja tsivilisatsioonipuu varamu on sedavõrd rikas, et sealt võib ammutada jõudu veel sajanditeks," lõpetas Eduard Tinn.   

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...