Eestisse saabus EL-i rändekava alusel 13 pagulast Türgist ja Itaaliast

Eestisse saabus sel nädalal Euroopa Liidu rändekava alusel kokku 13 kvoodipagulast, neist 11 on pärit Süüriast ja kaks Eritreast.

Pilt: Scanpix

Eestisse saabus EL-i rändekava alusel 13 pagulast Türgist ja Itaaliast

Eestisse saabus sel nädalal Euroopa Liidu rändekava alusel kokku 13 kvoodipagulast, neist 11 on pärit Süüriast ja kaks Eritreast.

Sel nädalal saabus Eestisse Türgist kaks Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonda, ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja. Ühes perekonnas on viis ja teises kuus liiget. Mõlemad perekonnas koosnevad vanematest ja nende lastest. Perekonnad paigutati elama Vao keskusesse.

Ka saabusid sel nädalal Itaaliast Eestisse kaks Eritreast pärit naist, kes paigutati elama Vägeva keskusesse.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja sõnul on kõigil jaanuaris Eestisse jõudnud täiskasvanud kvoodipagulastel peamiselt põhiharidus ning neil on ka töökogemus.

Tegemist on esimeste tänavu Eestisse jõudnud kvoodipagulastega.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 188 inimest, neist 41 Türgist ja kuus Itaaliast. Kõik kuus seni Itaaliast Eestisse ümber paigutatud inimest on pärit Eritreast.

Umbes pooled kvoodipagulastes ei viibi Eestis.

Eesti loeb Euroopa Liidu 2015. aasta rändekava täidetuks ning selle kava alusel rohkem inimesi Eestisse ümber ei paigutata ega asustata. Samas menetletakse praegu menetluses olevate kvoodipagulaste toimikud lõpuni. Detsembri lõpu seisuga oli menetluses kokku 50 kvoodipagulase toimikud: kuus Itaalias ja 44 Türgis. Seega on praeguse seisuga menetlusse jäänud veel kuni 33 Türgis ja kuni nelja Itaalias asuva kvoodipagulase ehk kokku 37 inimese toimikud.

Euroopa Komisjon tegi tänavu 27. septembril ettepaneku asustada 2019. aasta oktoobrist ümber 50 000 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest. Valitsus otsustas asustab Türgist nii 2018. kui ka 2019. aastal ümber 40 inimest, see tähendab kokku 80 inimest.

Seega võtab Eesti Euroopa Liidu rändekava raames aastatel 2015-2019 vastu kuni 305 põgenikku.

Laadimine...Laadimine...