Itaalia ei luba Malta vetes oleval migrandilaeval oma sadamas randuda

Itaalia ei luba oma sadamaisse Malta vetes olevat päästelaeva enam kui 200 migrandiga pardal, ütles riigi immigratsioonivastane peaminister Matteo Salvini.

Pilt: Scanpix

Itaalia ei luba Malta vetes oleval migrandilaeval oma sadamas randuda (1)

Itaalia ei luba oma sadamaisse Malta vetes olevat päästelaeva enam kui 200 migrandiga pardal, ütles riigi immigratsioonivastane peaminister Matteo Salvini.

Saksa vabaühendusele Lifeline kuuluv alus seisab ankrus 300 meremiili kaugusel Malta rannikust, pardal 234 kolmapäeval päästetud migranti, vahendas BNS.

Itaalia immigratsioonivastane siseminister Matteo Salvini sõitis esmaspäeval üllatusvisiidile Liibüasse rändekriisi arutama.

"Lahkusime missioonile Liibüasse!", kirjutas minister sotsiaalvõrgustikus , postitades selle illustreerimiseks sõjaväelennuki pardal tehtud foto.

Salvini on esimene Itaalia populistliku valitsuse liige, kes seda riiki külastab.

Euroopa rändekriisi eesliinil olev Itaalia on oma uue valitsuse all keelanud päästelaevadel siseneda oma sadamatesse ning nõudnud EL-i liikmesmaadelt suuremat solidaarsust.

Itaalia valitsus käskis laupäeval Liibüa rannikuvetes tegutsevatel välismaiste vabaühenduste päästelaevadel vajaduse korral abi otsida Liibüa võimudelt.

"Las Liibüa võimud teevad oma tööd (migrantide) päästmisel... ja äratoomisel oma riiki, nagu nad on seda juba mõnda aega teinud ilma, et aplad vabaühendused neid segavad või neile probleeme valmistavad," ütles ta.

"Itaalia sadamad on ja jäävad suletuks neile, kes aitavad inimsmugeldajaid," ütles ta.

Liibüa asepeaminister Ahmed Maiteeq sõnas esmaspäeval ajalehes La Repubblica avaldatud intervjuus, et loodab teha migrantide küsimuses Itaalia valitsusega koostööd.

"Koostöö Itaalia ja Liibüa vahel on väga tähtis," ütles ta, lisades, et migrandid on "suureks probleemiks" ka Liibüale.

"Inimsmugeldajad, kes viivad Itaaliasse migrante, on meie jaoks kriminaalsed ühendused, kes takistavad Liibüal astuda sammu raske normaliseerumise suunas," sõnas Maiteeq.

"Terve Euroopa peab mõtlema struktuursete meetmete peale Aafrika riikide hõlmamiseks migrantide peatamisse," lisas ta.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...