Lahkunud sõjapõgenike abiraha jagati neid aidanute

Viljandi linnavalitsus otsustas maksta lisatasu kolmele inimesele ja kahele asutusele, kes abistasid esimest siia saabunud sõjapõgenike peret.

Pilt: Scanpix

Lahkunud sõjapõgenike abiraha jagati neid aidanute

Viljandi linnavalitsus otsustas maksta lisatasu kolmele inimesele ja kahele asutusele, kes abistasid esimest siia saabunud sõjapõgenike peret.

Ühekordset lisatasu 150 eurot saavad Männimäe lasteaia direktor Ene Männik, Viljandi täiskasvanute gümnaasiumi direktor Mall Kõiv ja Jakobsoni kooli direktor Tiit Kurvits. Männimäe lasteaiale annab linn 1071 eurot ja Jakobsoni koolile 402 eurot lisatasu maksmiseks süürlaste laste õpetajatele ja õppejuhtidele, vahendas BNS Sakalat.

Viljandi abilinnapea Janika Kivistik selgitas, et lisatasu maksti riigilt linnale laekunud sõjapõgenikega seotud sihtrahast ning loa selleks andis sotsiaalministeerium. "Summa oli mõeldud esimese Viljandisse jõudnud pagulaspere abistamiseks, aga see perekond on meilt lahkunud ning osa raha jäi üle,2 rääkis ta Sakalale. "Linnavalitsuse sotsiaalameti juhataja Livia Kask ja mina kui abilinnapea tegimegi ettepaneku anda ülejäänud raha ühekordse lisatasuna neile inimestele, kes peret abistasid.2

Kivistik nentis, et pagulaspere lapsed käisid Männimäe lasteaias ja Jakobsoni koolis ning seega maksti lisaraha nendele kahele asutusele ja mõlema asutuse juhile. Hiljuti täiskasvanute gümnaasiumi juhiks saanud Mall Kõiv aga aitas pagulaspere asju ajada, töötades siis linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhatajana.

"Siseministeeriumist saime vaid kirja, et Viljandisse tuleb pagulaspere,2 rääkis Kivistik. "Aga inimestega tuleb ju ka tegelda, aidata lapsi lasteaias ja koolis ning see on suur lisatöö inimestele, kellel selleks kogemust pole. Selle eest, et esimese pagulaspere aitamisega nii hästi hakkama saadi, otsustaski linnavalitsus preemiat maksta.2

Abilinnapea nentis, et lisatasu maksmine on tore ettevõtmine, kuid see oli ühekordne juhtum ning pole võimalik ette näha, kas edaspidi õnnestuks sama töö eest uuesti kedagi premeerida.

Laadimine...Laadimine...