Sajad migrandid murdsid Marokost Hispaania enklaavi Ceutasse

Üle 300 migrandi murdsid reede varahommikul Põhja-Aafrikas asuvasse Hispaania enklaavi Ceutasse ning mitmed neist said ka viga, ütles allikas Hispaania tsiviilkaardist.

Pilt: Scanpix

Sajad migrandid murdsid Marokost Hispaania enklaavi Ceutasse (2)

Üle 300 migrandi murdsid reede varahommikul Põhja-Aafrikas asuvasse Hispaania enklaavi Ceutasse ning mitmed neist said ka viga, ütles allikas Hispaania tsiviilkaardist.

Maroko piiril asuvat Ceuta enklaavi ümbritseb kaheksa kilomeetrit pikk ja kuus meetrit kõrge okastraadiga topelttara, vahendas BNS.

Haiglaravile saadeti kolm tsiviilkaardi ehk paramilitaarse politsei agenti ja kaks migranti, kes said viga tara Tarajali lõigus puhkenud kähmlustes, ütles allikas. Lisaks sai viga ka vähemalt 10 Maroko relvajõudude liiget.

Mõranenud luude ja muude vigastuste tõttu sai kohapeal esmaabi üle 30 migrandi. Mõnedel, kes üritasid tarast üle ronida, olid lõikehaavad, ütles Ceuta Punase Risti kiirreageerimisrühma juht Clemen Nunez.

Tsiviilkaardi andmeil lähenes umbes kell kuus hommikul (Eesti aeg kell 7) piiritarale ligikaudu 600 inimest, käes lõikeriistad ja malakad, millega lõhuti üks piiritara väravatest.

Faro TV Ceuta filmitud kaadritest on näha, et mõnede migrantide näod on verised ja kehad sinikates, kuid enamik sissemurdnutest juubeldasid Hispaania territooriumile saabumise järel. Mõned tõmbasid ümber Hispaania või Euroopa Liidu lipu ja hüüdsid "Vabadus! Vabadus!".

Tsiviilkaardi teatel saadeti sissemurdnutest 55 Marokosse tagasi, sest need, kes võetakse kinni enne tara ületamist, saab Marokosse tagasi saata. Need, kes jõuavad üle aia, viiakse tavaliselt põgenikekeskustesse, kust enamik toimetatakse tagasi või lastakse vabaks.

Paljud tahavad taotleda asüüli või töötada Hispaania või teiste Euroopa riikide varimajanduses.

Hisspaania Põhja-Aafrika territooriumid Ceuta ja Melilla on ainsad kohad, kus Euroopa Liidul on maismaapiir Aafrika riigiga. Läbi Aafrika rännanud migrandid püüavad sageli sealtkaudu EL-i pääseda. Enamik põgenevad vaesuse, vägivalla või mõlema eest.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...