VIDEO: Mis seis on Eestis inimõigustega?

Apollos vestlusringis "Inimõigused ja Vabariik" arutati rände, kodakondsuse, #metoo, pagulaste ja teistel Eestis viimasel ajal aktuaalsetel teemadel. Samas tutvustatakse laiemalt väljaannet "Inimõigused Eestis 2016 - 2017".

Pilt: Scanpix/ pilt on illustreeriv

VIDEO: Mis seis on Eestis inimõigustega?

Apollos vestlusringis "Inimõigused ja Vabariik" arutati rände, kodakondsuse, #metoo, pagulaste ja teistel Eestis viimasel ajal aktuaalsetel teemadel. Samas tutvustatakse laiemalt väljaannet "Inimõigused Eestis 2016 - 2017".

Pilgu Eesti inimõiguste ajalukku ja tänapäeva heidavad filmitegija Marianna Kaat ("14 käänet"), Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper ja pagulasvaldkonna jurist Liina Laanpere. Arutelu modereerib Peep Ehasalu.

 

"Eestit hinnatakse inimõiguste mõttes üsna kõrgelt ja minult on küsitud, et Eestis ei ole ju probleeme, milleks neid inimõiguste raporteid vaja on?" ütles Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper. "Teistele polegi vaja, ikka meie enda jaoks. 100 aastat tagasi loodi Eesti Vabariik tagama igaühe inimõigusi; meie kõigi vastutus on neid väärtusi edasi kanda ja kaitsta."

Vestlusringiga tähistab Eesti Inimõiguste Keskus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ja muuhulgas puudutatakse rände, kodakondsuse, #metoo ja pagulaste temaatikat, kus hirmud ja möödarääkimised on viimasel ajal kirgi kütnud. 

"Kõiki teemasid saab arutada kirglikult, kuid seda tuleb teha sisuliselt, faktipõhiselt ja ilma hirmu külvamata," ütles pagulasvaldkonna jurist Liina Laanpere. 

Arutelule oodatakse publiku küsimusi inimõigustega seonduvatel teemadel. Huvilised saavad vestlusringi jälgida ka videopildi vahendusel Eesti Inimõiguste Keskuse Facebooki kanalil https://www.facebook.com/humanrightscentre/.

Väljaandes "Inimõigused Eestis 2016 - 2017" annavad valdkonna eksperdid ülevaate ning analüüsivad inimõiguste olukorra arenguid Eestis erinevate peatükkide lõikes, mh tehakse soovitusi inimõiguste olukorra parandamiseks. Aruanne on koostatud ja välja antud riigist sõltumatult, tänu Eesti inimeste annetustele. Arutelu päeval on väljaanne Apollo Klubi liikmetele 10% soodsam. 

Eesti Inimõiguste Keskus (EIK) on sõltumatu valitsusväline inimõigusorganisatsioon, mille missioon on seista üheskoos iga inimese inimõiguste eest Eestis. EIK korraldab oma tegevust vastavalt ühiskondlikele vajadustele, tegevuste fookuses on võrdne kohtlemine ja mitmekesisuse edendamine, varjupaigataotlejate ja pagulaste inimõigused. EIK on ÜRO pagulasameti UNHCR partner Eestis ja Eesti Mitmekesisuse Kokkuleppe koordinaator. Keskus jälgib üldist inimõiguste olukorda Eestis ja on 2007. aastast alates avaldanud aruannet inimõiguste olukorrast. 

 

Laadimine...Laadimine...