Persoon

TIIT PRUULI: Olen näinud vaalade saluuti ja ehtsat pingviinide paraadi

TIIT PRUULI: Olen näinud vaalade saluuti ja ehtsat pingviinide paraadi

"Minu kõige ilusam uusaasta saluut oli see, kui Antarktikas olid laevatekil lauad kaetud ning vaalaparv hakkas ümber laeva vett purskama," meenutab Tiit Pruuli. "Teisel reisil olime jälle Antarktikas vabariigi aastapäeval 24. veebruaril. Ja sõna otseses mõttes pingviinide paraad toimus meie laeva juures. Vägev!"

LAURI LEESI: Heal õpetajal peab olema võime vaimustuda ja märgata ümbritsevat

LAURI LEESI: Heal õpetajal peab olema võime vaimustuda ja märgata ümbritsevat (2)

"Kui parteide üleselt oleme kokku leppinud, et kaitsekulutuseks kulutame kaks protsenti, siis lepime ka kokku, et haridusele läheb alati kaheksa protsenti. Siis saaksime rääkida õpetajate pealekasvust – muidu ei ole meie haridusel tulevikku," ütleb kauaaegne Tallinna prantsuse lütseumi direktor ja kogenud õpetaja Lauri Leesi, kellele haridusminister Mailis Reps andis hiljuti üle elutöö preemia.

IVO LINNA: Eesti keel on maailmas kõige ilusam

IVO LINNA: Eesti keel on maailmas kõige ilusam (1)

"Artistil ei ole kunagi õigust vabandada, et tal on nohu või pruut jättis maha või auto ütles üles," räägib armastatud laulja Ivo Linna. "Inimesed tulevad kontserdile, et oma jamad unustada, saada sealt midagi muud. Kui publik saab kontserdilt hea tuju või sügavama elamuse, kannab ja aitab see mind tükil ajal. Iga artist peaks selle poole püüdlema. Mul on suur au laulda Eesti publikule!"

Edgar Savisaar taastub insuldist

Edgar Savisaar taastub insuldist (3)

Keskerakonna kauaaegne juht ja endine Tallinna linnapea Edgar Savisaar sai hiljuti järjekordse insuldi, millest ta taastub enda kodus Lääne-Virumaal asuvas Hundisilma talus. 

Heinz Valk: Laulva revolutsiooni käivitasid ju meie lapsed ja armastus

Heinz Valk: Laulva revolutsiooni käivitasid ju meie lapsed ja armastus (2)

"Vaba inimene aga rõõmustab, kui teistel läheb hästi, sest siis on ka temal parem elu. Tänaval kõndides tuletan vahel meelde, millised olime 30 aastat tagasi – mornid, hallid, allasurutud. Nüüd on eestlane aga aval, rõõmsameelne ning viskab nalja. Vaba inimese hoiak on see, mis mind eestlaste juures praegu köidab."

Suri Kostel Gerndorf

Suri Kostel Gerndorf

Ööl vastu neljapäeva suri Rahvarinde üks asutajatest ja selle esimese eestseisuse liige, majandusteadlane Kostel Gerndorf.

PEETER PERENS: Laulupidu on eesti rahva sünnitunnistus – igast laulust ootavad inimesed õpetussõnu, mis aitaks elada!

PEETER PERENS: Laulupidu on eesti rahva sünnitunnistus – igast laulust ootavad inimesed õpetussõnu, mis aitaks elada! (1)

"Koorilaulja on natuke teistsugune inimene kui teised – temas on mingi sotsiaalne närv, ta tundeelu on rikkam," lausub tänavuse juubelilaulupeo muusikaline juht Peeter Perens (47), kelle sõnul on koorid nagu väikesed ühiskonna mudelid. "Koor annab ka demokraatia rakendamise kogemuse. Koor õpetabki inimesed elama, annab isegi elamise mõtte ja inimesele sisu."

MAI MURDMAA: Tants algab oskusest väljendada oma tundeid

MAI MURDMAA: Tants algab oskusest väljendada oma tundeid

"Õige oleks mõelda, kuidas vanemad lapse painduvust ja liikuvust õigel ajal märgata oskaksid," ütles tantsu-uuendaja  Mai Murdmaa, kes hiljuti võttis linnapealt vastu teeneka kultuuritegelase preemia. "Tõsine murekoht ongi praegu see, et tantsulembestel lastel, kel balletieeldused puuduvad, pole  kuskil edasi õppida."

Politoloog Anu Toots peaministri kõrgest reitingust: üldise hüsteeria taustal hinnatakse Ratase rahulikkust

Politoloog Anu Toots peaministri kõrgest reitingust: üldise hüsteeria taustal hinnatakse Ratase rahulikkust (5)

"Koalitsioonikaaslased rikuvad mängu, aga niikaua kui ta suudab nende eest vabandada, senikaua Ratas ilmselt püsib," arvas uuringut juhtinud Juhan Kivirähk Ratasest. Seevastu politoloog Rein Toomla sõnul ei ole EKRE esimehe Mart Helme retoorika olnud alati kõige mõistlikum. "Peaminister on seda suutnud vaos hoida – ilmselt seda ongi Ratase puhul hinnatud," lisas Toomla.

AIVAR POHLAK: Metsade rahaks tegemine on labane oma laste käest laenamine

AIVAR POHLAK: Metsade rahaks tegemine on labane oma laste käest laenamine

"Pere ja loodus on need, mis kõige rohkem kaitset vajavad. Ja küllap vajab seda ka lihtne eestlane ja üldse lihtne inimene," lausub intervjuus Pealinnale Eesti jalgpalliliidu president ja viie lapse isa Aivar Pohlak (56). "Ennast paremaks pidava ja teiste kulul elava eliidi tekkimine on üks taasiseseisvumise järgseid halbu üllatusi. Mõistan ühiskonna kihistumise paratamatust, aga tahaksin, et see tekiks mitte privileegide, vaid vastutuse võtmise kaudu."

Vaata, kuidas Kelly Sildaru ja Reket lugesid ette Tallinna päeva etteütlust!

Vaata, kuidas Kelly Sildaru ja Reket lugesid ette Tallinna päeva etteütlust!

"Eesti keel on eriline. Mulle meeldib kõige rohkem, et see ei ole nagu inglise keel, mida kõik inimesed üle maailma oskavad," kinnitas täna kell 13 Vabaduse väljakul Eesti suurimat etteütlust ette lugev suusasportlane Kelly Sildaru. "Mu enda õigekirjaga võib rahule jääda. Kokku-lahku kirjutamine on mulle ehk kõige raskem, kõige lihtsam on aga vast komade panek."

ALEKSEI TUROVSKI: Inimese ahnus võib hukutada elu Maal

ALEKSEI TUROVSKI: Inimese ahnus võib hukutada elu Maal

"Loomad õpetasid mulle, kui tähtis on laste kasvatamine ja nende juhendamine," ütleb tuntud zooloog Aleksei Turovski, lisades, et tema enda ema oli kuldse südamega. "Ükskord ronis minu toodud siil ema voodisse, ema heitis väsinult magama ja maandus siili peale. Ema ei karjunud ega teinud üldse häält, et mind, last, mitte üles äratada. Ka ei teinud ta mulle ühtegi etteheidet. Vaat selline ema oli minul." Linn annab Turovskile tema teenete eest loomade ja loodushoiu populariseerimisel vapimärgi.

Tanel Kiik: tagame sooliselt võrdse kohtlemise!

Tanel Kiik: tagame sooliselt võrdse kohtlemise!

„Tõsi on, et meediasse on jõudnud keerulisi juhtumeid ja retoorika ei ole alati olnud läbi mõeldud,“ vastas värske sotsiaalminister Tanel Kiik Riigikogu infotunni raames Kaja Kallase küsimusele, milline on ministri seisukoht oma koalitsioonipartneri naisi ja laste- ning võrdõiguslikkuse kaitsjaid solvavate sõnavõttude suhtes.

JÜRI KUUSKEMAA TALLINNA JUUBELIST: Olgem uhked, et kuulume siin elades juba 800 aastat eurooplaste hulka!

JÜRI KUUSKEMAA TALLINNA JUUBELIST: Olgem uhked, et kuulume siin elades juba 800 aastat eurooplaste hulka!

"Hansaliit oli keskaja NATO, mis kaitses Tallinna laevu nii sõja korral kui ka mereröövlite eest," nendib Tallinna 800 aasta juubeli lävel Eesti parim keskaja ekspert Jüri Kuuskemaa, kelle sõnul moodustasid linlaste enamuse alati eestlased. "Juba keskajal oli tublidel eestlastel võimalik Tallinnas karjääri teha, tallinlased olid toona rikkad. Ühe tavalise naise ehete müügist saadud raha eest võis kaks aastat rahulikult elada."

KOKAMÄGI: Meie haridus on liialt täppisteaduste poole kaldu – kunst õpetab lapsi elu nägema!

KOKAMÄGI: Meie haridus on liialt täppisteaduste poole kaldu – kunst õpetab lapsi elu nägema! (2)

"On ettevõtlikke inimesi, kes suudavad maal oma ettevõtte püsti panna, aga ülekaalus on ikkagi maalt linna põgenejad," nendib täna 60. sünnipäeva tähistav maalikunstnik Epp Maria Kokamägi, kes on ka ise maale elama asunud ja tõestanud end tubli ettevõtjana. Tema meelest peaks maaelu rohkem toetama. "Näiteks ähvardatakse meil kinni panna postkontor. Maainimesed aga on sedavõrd tagasihoidlikud, et nad ei teegi häält, kannatavad vaikselt."

MART SANDER: Kõigile meeldida tahtev inimene on lits

MART SANDER: Kõigile meeldida tahtev inimene on lits (1)

"Kohati tunnen, et ma ei ole Eesti patrioot, aga jään alati Tallinna patrioodiks. Siin on igal kivil oma lugu rääkida ja üheski teises linnas ei teki sellist kokkukuuluvuse tunnet," nendib multitalent Mart Sander Pealinnale antud intervjuus. "Filmist "Verekivi" tuleks uus versioon teha. See näitaks maailmale, et Tallinnas on demokraatlikud traditsioonid, mida mujal maailmas annab otsida."

Liina Oja: Savisaarest näidati ainult ühte poolt

Liina Oja: Savisaarest näidati ainult ühte poolt (10)

"Kogu saade oli üles ehitatud toetudes suuresti vaid võimujanule ning pigem ebaõnnestumistele," rääkis Edgar Savisaare pikaaegne nõunik Liina Oja, et "Pealtnägija" dokumentaalist jäi välja Savisaare positiivsed omadused ning edukad projektid.

BARUTO: Eesti on olnud aegade algusest tugevate meeste maa

BARUTO: Eesti on olnud aegade algusest tugevate meeste maa (1)

"Meil on soodsaid sportimisvõimalusi juurde tulnud, ja kui veel tasuta treeningud sinna kõrvale panna, oleks spordisaalide täituvus parem kui Elroni rongides," ütles hiljuti Keskerakonna ridades poliitikasse läinud Kaido Höövelson ehk Baruto (34). "Mulle on väga oluline maainimeste eest seismine.  Et oleks transport, mis viib inimesed sinna, kuhu neil on vaja minna, et oleks kauplus, postkontor ja kool. Et oleks töö."

KIKU: Sport tegi minust sõdalase, kes õppis nautima veremaitset suus

KIKU: Sport tegi minust sõdalase, kes õppis nautima veremaitset suus (1)

"Sa pead õppima nautima valu, nautima nn veremaitset suus," kirjeldab äsja Reformierakonnaga liitunud kauaaegne suusakuulsus Kristina Šmigun-Vähi (41) spordis kehtivat võiduretsepti. Poliitikas soovib ta seista selle eest, et lapsed ja kogu rahvas liiguks rohkem. Lisaks peab ta oluliseks tublide tunnustamist. "Mulle tundub, et me teeme ühiskonna lödiks, kui püüdlemist ja pingutamist ei väärtusta," lisas ta.

AASTA LINLANE AIN JÄRVE: Kadrioru park on kogukonna tagahoov, kus võib näha kulli ja kuulata ööbiku laksutamist

AASTA LINLANE AIN JÄRVE: Kadrioru park on kogukonna tagahoov, kus võib näha kulli ja kuulata ööbiku laksutamist

"Kes on siin andnud esimese musi, kes nutnud südamevalu pärast. Kadrioru park on kogukonna tagahoov, mis on täis mälestusi," rääkis 28 aastat Kadrioru pargi direktorina töötanud Ain Järve, kes sai äsja linnalt aasta linnakodaniku tiitli. "Puuliike on siin tänu jaapani aiale kindlasti 140 kanti,  samas kui Eesti keskmine pargi liigirikkus jääb 20-40 liigi piiresse."

ANNE VESKI: Liikuvast rongist ei saa välja hüpata, sest nii võib surma saada!

ANNE VESKI: Liikuvast rongist ei saa välja hüpata, sest nii võib surma saada!

"Mu austajad sõidavad minuga igale poole eri riikidesse kontsertidele kaasa," räägib legendaarne laulja Anne Veski. "Sellised austajad on juba nagu sõbrad. Üks neist, Pihkvast pärit Jekaterina, olles ise inglise keele õpetaja, õppis minu lauludest arusaamiseks ära eesti keele ja praegu õpetabki ta Pihkvas eesti keelt. Teine austaja, Maša, oskab samuti juba eesti keeles algtasemel suhelda. Nii võib öelda, et olen olnud oma fännidele eesti keele õpetaja."

Isa Heinz Valk: koduseid töid ei tohiks vaid ema kohustuseks jätta

Isa Heinz Valk: koduseid töid ei tohiks vaid ema kohustuseks jätta

"On vale suhtumine, et üks õige eesti mees kodus naiste töid ei tee. Emadel on ju topelt koormus – töö kõrvalt süüa teha, poes käia, koristada, nõusid pesta ja palju muud," rääkis ühiskonnategelane Heinz Valk, et tema peres oli riiete pesemine ja triikimine tema töö. "Kui nägin, et abikaasa väsinud ja vajab puhkust, tegin teisigi kodutöid," sõnas ta ja soovitas lapsedki appi võtta.

Aasta koka tiitli pälvis Vladislav Borovik

Aasta koka tiitli pälvis Vladislav Borovik

Eile selgitati pingelises võistluses välja järjekorras juba 24. aasta kokk, kelleks osutus võistluse parima taimse pearoa ja vaagnal serveeritud pearoa valmistanud Vladislav Borovik restoranist Art Priori.

Milline inimene on täna Eestit külastav paavst Franciscus?

Milline inimene on täna Eestit külastav paavst Franciscus?

Vaesena üles kasvanud paavst Franciscus on tuntud oma mure pärast vaeste ja keskkonna pärast. Franciscuse sõnul kannatavad just vaesed kõige rohkem kliimamuutuste pärast. "Pöörake rohkem tähelepanu Maa ja vaeste karjetele, kuna just nemad kannatavad kõige rohkem tasakaalust välja löödud kliima tõttu," ütles ta aasta tagasi pöördumises maailma liidrite poole.

Heidy Tamme: olen olemas tänu ema ennastohverdavale armastusele

Heidy Tamme: olen olemas tänu ema ennastohverdavale armastusele

"Olen olemas tänu ema suurele ja ennastohverdavale armastusele. Olin sünni järel koomas ja ema andis kogu oma Eestist toodud varanduse ära, et mind päästa," meenutab tänavu 75. sünnipäeva tähistanud ja juubelituuriks valmistuv Heidy Tamme üle noatera ellujäämist lapsepõlves. "See on ennastohverdav armastus, mis kinkis mulle elu."

Ariel Klas: kui meie juuksed hallinesid, siis meie armastuse värv muutus veelgi leegitsevamaks

Ariel Klas: kui meie juuksed hallinesid, siis meie armastuse värv muutus veelgi leegitsevamaks (1)

"Olime mõlemad muusikud, aga ma eelistasin alati olla klaverisaatja ja kulisside taga. See andis mulle võimaluse teda toetada, et tema sai suuri tähti kanda," kirjeldas maestro Eri Klasi lesk Ariel nende erilist suhet. "Ka praegusel hetkel ma armastan Erit läbi muusika. Kui raadios tuleb ette Frank Sinatra, Tony Bennet, Nat King Cole, sest ta kohutavalt armastas ka sellist muusikat - seal on sõnad, väljendus, ütlus."

Philippe Jourdan: vaeste eiramise ja kliimamuutuste taga on egoism

Philippe Jourdan: vaeste eiramise ja kliimamuutuste taga on egoism

"Meie ühiskond on väga individualistlik, materiaalne olukord muutub üha paremaks, aga see on tekitanud egoismi. Loodust hävitades ja vaesusest kõrvale vaadates eirab inimene ligimese armastamise käsku," räägib intervjuus piiskop Philippe Jourdan, lisades, et õnneks hakkab suhtumine noorte seas juba muutuma. "Eestisse tulles olin hämmastunud, kui raske on eestlaste näoilmest nende sisemist reaktsiooni välja lugeda – ilme ei reeda vähimalgi määral, mida nad mu jutust arvavad. Samas võtavad eestlased räägitut tõsiselt."

Tõnu Aare: Siber tekitas koduigatsuse ja andis karastuse

Tõnu Aare: Siber tekitas koduigatsuse ja andis karastuse (1)

"Soomes arvestavad inimesed rohkem, mida on riigil vaja, et ühiskond oleks hästi toimiv. Soomlased maksavad seetõttu makse porisemata. Eestis on ikka veel seda nõukaaegset suhtumist, et riik, see on midagi võõrast ja koledat," leiab nii siin- kui ka sealpool lahte elanud muusik Tõnu Aare, kes ansambliga Apelsin tänavugi jaanipidudel tuuritab. "Inimesed võtavad jaaniõhtut kui kokkusaamist lähedastega, mida nad on terve aasta oodanud, joomine on pigem teisejärguline." 

HEDVIG HANSON: Minu elutöö on olla ema

HEDVIG HANSON: Minu elutöö on olla ema

"Katkistest peredest tulevad katkised inimesed ja neid vigu parandatakse terve elu," räägib lauljanna Hedvig Hanson. "Et mees ja naine ei kaotaks ka vanematena teineteist, peab neil olema aega kahekesi olemiseks. Vaja on inimlikku toetust, suureks abiks oleks vanavanemate tugi. Muidu on nii palju pingelist perestressi, et tihti ei osatagi teha muud, kui lahku minna."

NASA KOOLIGA LEIUTAJA: Õpetagem empaatiat, pole mõtet teha lastest roboteid
Persoon Haridus

NASA KOOLIGA LEIUTAJA: Õpetagem empaatiat, pole mõtet teha lastest roboteid (1)

"Kas või ainult ühe muusikariista õppimiseks peab sul olema jonni, püsivust ja palju aega. See arendab su aju paremini kui miski muu," ütleb maailmas kuulsust koguv helilooja ja leiutaja Perttu Pölönen, kes on õppinud muusikat kuulsas Sibeliuse akadeemias ja tulevikutehnoloogiaid NASA Singularity Universitys. "Praegu proovime teha õpilastest roboteid, aga me ei saa robotite ega arvutite vastu võidelda kas või loogikas või matemaatikas. Peame õpetama näiteks empaatiat, mis teeb meid arvutitest erinevaks."

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

"Mind teeb väga kurvaks, et vanalinn on õhtuti pime ja külm. Need, kes on vanalinna elanikena kirjas, omavad siin vaid pinda," räägib Kodulinna maja perenaine ja vanalinna üks sümboleid Tiina Mägi, keda Tallinna linn soovib austada oma vapimärgiga. Mägi lisas, et tasuta ühistransport on geniaalne: "Paljud inimesed olid kodudesse aheldatud, sest sõit oli vahepeal tõesti kallis."

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis (1)

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," ütles vene popstaar Dima Bilan, kes on konkursi "Totaalne etteütlus 2018" dikteerijaks. "Kui kirjutad käega päris paberil, päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne."

JAAGUP KREEM: Ka kõige kalgim inimene on vähemalt korra elus tundnud kaotusevalu, olnud armunud

JAAGUP KREEM: Ka kõige kalgim inimene on vähemalt korra elus tundnud kaotusevalu, olnud armunud (1)

 "Termikas on täistuuridel töötav rockikoletis – oleme enim esinev bänd Eestis," lausub 45. sünnipäeva tähistanud Jaagup Kreem, kelle meelest peaks noortel olema võimalus eraldi oma loominguga rahva ette tulla. "Mina ei saa aru, miks on Eesti telekanalites välja suretatud sellised saated nagu näiteks "Seitse vaprat"," lisab Terminaatori solist ja suur armastuslaulude meister. "Ma ei ole siiamaani aru saanud, mis asi see armastus on," nendib ta.

VIDEO! ANNE VESKI: Hea tuju - see hoiab hinge noorena

VIDEO! ANNE VESKI: Hea tuju - see hoiab hinge noorena

"Eestile ma tahaks, et kui tuli juba esimene sada, siis tuleks ka teine ja kolmas," ütles eile sünnipäeva tähistanud armastatud laulja Anne Veski. "Vaevalt, et mina seda kolmandat sadat näen, aga põhiline, mida endale ja teistele sünnipäevaks soovida, on optimistlik meel. Ei ole vaja viriseda, tuleb teha ja nautida elu."

Harjumaa aukodanik on Merike Martinson

Harjumaa aukodanik on Merike Martinson (2)

lastearsti ja anestesioloogina töötanud endine Tallinna abilinnapea Merike Martinson väärib tunnustust oma pikaaegse pühendunud töö eest inimeste tervise ja heaolu eest seismisel, selgitas Harjumaa Omavalitsuste Liit.

JÜRI AARMA: Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud

JÜRI AARMA: Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud (14)

"Mul sai kõrini, et õhtul tulevad telerist vaid filmid, kus tegutsevad elavad surnud ja kummitused ning kus inimesi lõigutakse, tapetakse ning võisteldakse elu ja surma nimel," räägib oma uuest positiivsest saatest TTV-s näitleja, ajakirjanik ja saatejuht Jüri Aarma. "Tegelikult pole Eestis olnud kunagi nii hea elada nagu praegu. Ma tean, et käivitan selle ütlemisega ulguvate pingviinide koori, aga jään enda juurde."

JÜRI RATAS: Ühte hoidev ühiskond on tugevam

JÜRI RATAS: Ühte hoidev ühiskond on tugevam (13)

"Eesti ühiskond peab järjest rohkem muutuma meiekeskseks, see ei tohi olla üksnes minakeskne," ütleb peaminister Jüri Ratas aastalõpuintervjuus Pealinna lehele. Jõulude kui perede kokkutulemise ajal räägib Ratas ka sellest, et meie pered võiks rohkem ühte hoida. "Perede purunemine on Eesti ühiskonnas probleem, olen selle pärast mures," rõhutab Ratas. "Samuti ei tohi Eestis olla mingit kohta perevägivallale. Parim jõulukink on see, kui meil oleks tulevikus võimalikult vähe inimesi, kes tunnevad end üksiku ja õnnetuna."

Kuno Areng: kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud

Kuno Areng: kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud

Täna hommikul suri koorijuht ja mitmekordne laulupidude üldjuht, Tallinna vapimärgi saanud maestro Kuno Areng. Meenutame tema sõnu viimasest suurest intervjuust, mille andis Pealinnale. "Peab andma au inimestele, kelle sissetulek ei ole kõige parem, aga kes ometi teevad oma tööd hästi," rääkis dirigent Kuno Areng. "Kui satuvad kokku suur anne ja suur tahe, siis võib saada väga tugevaks. Kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud."

PILVEDEL KIIKUV TSIRKUSETÄHT: See, mis on maa peal võimatu, saab õhus võimalikuks

PILVEDEL KIIKUV TSIRKUSETÄHT: See, mis on maa peal võimatu, saab õhus võimalikuks

"Mind on lapsest saadik kõrgustesse tõmmanud – puude otsa. Ma tunnen õhus nii suurt vabadust," räägib elukutseline tsirkuseartist Grete Gross, kes tunneb end mitme meetri kõrgusel kangaribadel kiikudes ja keereldes palju kindlamalt kui maapinnal. "Pigem kipuvad tsirkuseartistid trepist alla kukkuma või tänaval libastuma – trennis teed kõik keerulised asjad ära ja igapäevaasjadele ei jagu enam tähelepanu."

Laadimine...Laadimine...