Persoon

Isa Heinz Valk: koduseid töid ei tohiks vaid ema kohustuseks jätta

Isa Heinz Valk: koduseid töid ei tohiks vaid ema kohustuseks jätta

"On vale suhtumine, et üks õige eesti mees kodus naiste töid ei tee. Emadel on ju topelt koormus – töö kõrvalt süüa teha, poes käia, koristada, nõusid pesta ja palju muud," rääkis ühiskonnategelane Heinz Valk, et tema peres oli riiete pesemine ja triikimine tema töö. "Kui nägin, et abikaasa väsinud ja vajab puhkust, tegin teisigi kodutöid," sõnas ta ja soovitas lapsedki appi võtta.

Aasta koka tiitli pälvis Vladislav Borovik

Aasta koka tiitli pälvis Vladislav Borovik

Eile selgitati pingelises võistluses välja järjekorras juba 24. aasta kokk, kelleks osutus võistluse parima taimse pearoa ja vaagnal serveeritud pearoa valmistanud Vladislav Borovik restoranist Art Priori.

Milline inimene on täna Eestit külastav paavst Franciscus?

Milline inimene on täna Eestit külastav paavst Franciscus?

Vaesena üles kasvanud paavst Franciscus on tuntud oma mure pärast vaeste ja keskkonna pärast. Franciscuse sõnul kannatavad just vaesed kõige rohkem kliimamuutuste pärast. "Pöörake rohkem tähelepanu Maa ja vaeste karjetele, kuna just nemad kannatavad kõige rohkem tasakaalust välja löödud kliima tõttu," ütles ta aasta tagasi pöördumises maailma liidrite poole.

Heidy Tamme: olen olemas tänu ema ennastohverdavale armastusele

Heidy Tamme: olen olemas tänu ema ennastohverdavale armastusele

"Olen olemas tänu ema suurele ja ennastohverdavale armastusele. Olin sünni järel koomas ja ema andis kogu oma Eestist toodud varanduse ära, et mind päästa," meenutab tänavu 75. sünnipäeva tähistanud ja juubelituuriks valmistuv Heidy Tamme üle noatera ellujäämist lapsepõlves. "See on ennastohverdav armastus, mis kinkis mulle elu."

Ariel Klas: kui meie juuksed hallinesid, siis meie armastuse värv muutus veelgi leegitsevamaks

Ariel Klas: kui meie juuksed hallinesid, siis meie armastuse värv muutus veelgi leegitsevamaks (1)

"Olime mõlemad muusikud, aga ma eelistasin alati olla klaverisaatja ja kulisside taga. See andis mulle võimaluse teda toetada, et tema sai suuri tähti kanda," kirjeldas maestro Eri Klasi lesk Ariel nende erilist suhet. "Ka praegusel hetkel ma armastan Erit läbi muusika. Kui raadios tuleb ette Frank Sinatra, Tony Bennet, Nat King Cole, sest ta kohutavalt armastas ka sellist muusikat - seal on sõnad, väljendus, ütlus."

Philippe Jourdan: vaeste eiramise ja kliimamuutuste taga on egoism

Philippe Jourdan: vaeste eiramise ja kliimamuutuste taga on egoism

"Meie ühiskond on väga individualistlik, materiaalne olukord muutub üha paremaks, aga see on tekitanud egoismi. Loodust hävitades ja vaesusest kõrvale vaadates eirab inimene ligimese armastamise käsku," räägib intervjuus piiskop Philippe Jourdan, lisades, et õnneks hakkab suhtumine noorte seas juba muutuma. "Eestisse tulles olin hämmastunud, kui raske on eestlaste näoilmest nende sisemist reaktsiooni välja lugeda – ilme ei reeda vähimalgi määral, mida nad mu jutust arvavad. Samas võtavad eestlased räägitut tõsiselt."

Tõnu Aare: Siber tekitas koduigatsuse ja andis karastuse

Tõnu Aare: Siber tekitas koduigatsuse ja andis karastuse (1)

"Soomes arvestavad inimesed rohkem, mida on riigil vaja, et ühiskond oleks hästi toimiv. Soomlased maksavad seetõttu makse porisemata. Eestis on ikka veel seda nõukaaegset suhtumist, et riik, see on midagi võõrast ja koledat," leiab nii siin- kui ka sealpool lahte elanud muusik Tõnu Aare, kes ansambliga Apelsin tänavugi jaanipidudel tuuritab. "Inimesed võtavad jaaniõhtut kui kokkusaamist lähedastega, mida nad on terve aasta oodanud, joomine on pigem teisejärguline." 

HEDVIG HANSON: Minu elutöö on olla ema

HEDVIG HANSON: Minu elutöö on olla ema

"Katkistest peredest tulevad katkised inimesed ja neid vigu parandatakse terve elu," räägib lauljanna Hedvig Hanson. "Et mees ja naine ei kaotaks ka vanematena teineteist, peab neil olema aega kahekesi olemiseks. Vaja on inimlikku toetust, suureks abiks oleks vanavanemate tugi. Muidu on nii palju pingelist perestressi, et tihti ei osatagi teha muud, kui lahku minna."

NASA KOOLIGA LEIUTAJA: Õpetagem empaatiat, pole mõtet teha lastest roboteid
Persoon Haridus

NASA KOOLIGA LEIUTAJA: Õpetagem empaatiat, pole mõtet teha lastest roboteid (1)

"Kas või ainult ühe muusikariista õppimiseks peab sul olema jonni, püsivust ja palju aega. See arendab su aju paremini kui miski muu," ütleb maailmas kuulsust koguv helilooja ja leiutaja Perttu Pölönen, kes on õppinud muusikat kuulsas Sibeliuse akadeemias ja tulevikutehnoloogiaid NASA Singularity Universitys. "Praegu proovime teha õpilastest roboteid, aga me ei saa robotite ega arvutite vastu võidelda kas või loogikas või matemaatikas. Peame õpetama näiteks empaatiat, mis teeb meid arvutitest erinevaks."

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

TIINA MÄGI: Kodudesse aheldatud pääsesid liikuma, see on geniaalne!

"Mind teeb väga kurvaks, et vanalinn on õhtuti pime ja külm. Need, kes on vanalinna elanikena kirjas, omavad siin vaid pinda," räägib Kodulinna maja perenaine ja vanalinna üks sümboleid Tiina Mägi, keda Tallinna linn soovib austada oma vapimärgiga. Mägi lisas, et tasuta ühistransport on geniaalne: "Paljud inimesed olid kodudesse aheldatud, sest sõit oli vahepeal tõesti kallis."

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis

FOTOD! Dima Bilan Tallinnas: tänapäeva inimene on nagu robot - tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis (1)

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," ütles vene popstaar Dima Bilan, kes on konkursi "Totaalne etteütlus 2018" dikteerijaks. "Kui kirjutad käega päris paberil, päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne."

JAAGUP KREEM: Ka kõige kalgim inimene on vähemalt korra elus tundnud kaotusevalu, olnud armunud

JAAGUP KREEM: Ka kõige kalgim inimene on vähemalt korra elus tundnud kaotusevalu, olnud armunud (1)

 "Termikas on täistuuridel töötav rockikoletis – oleme enim esinev bänd Eestis," lausub 45. sünnipäeva tähistanud Jaagup Kreem, kelle meelest peaks noortel olema võimalus eraldi oma loominguga rahva ette tulla. "Mina ei saa aru, miks on Eesti telekanalites välja suretatud sellised saated nagu näiteks "Seitse vaprat"," lisab Terminaatori solist ja suur armastuslaulude meister. "Ma ei ole siiamaani aru saanud, mis asi see armastus on," nendib ta.

VIDEO! ANNE VESKI: Hea tuju - see hoiab hinge noorena

VIDEO! ANNE VESKI: Hea tuju - see hoiab hinge noorena

"Eestile ma tahaks, et kui tuli juba esimene sada, siis tuleks ka teine ja kolmas," ütles eile sünnipäeva tähistanud armastatud laulja Anne Veski. "Vaevalt, et mina seda kolmandat sadat näen, aga põhiline, mida endale ja teistele sünnipäevaks soovida, on optimistlik meel. Ei ole vaja viriseda, tuleb teha ja nautida elu."

Harjumaa aukodanik on Merike Martinson

Harjumaa aukodanik on Merike Martinson (2)

lastearsti ja anestesioloogina töötanud endine Tallinna abilinnapea Merike Martinson väärib tunnustust oma pikaaegse pühendunud töö eest inimeste tervise ja heaolu eest seismisel, selgitas Harjumaa Omavalitsuste Liit.

JÜRI AARMA: Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud

JÜRI AARMA: Eestis ei ole elu veel kunagi nii hea olnud (14)

"Mul sai kõrini, et õhtul tulevad telerist vaid filmid, kus tegutsevad elavad surnud ja kummitused ning kus inimesi lõigutakse, tapetakse ning võisteldakse elu ja surma nimel," räägib oma uuest positiivsest saatest TTV-s näitleja, ajakirjanik ja saatejuht Jüri Aarma. "Tegelikult pole Eestis olnud kunagi nii hea elada nagu praegu. Ma tean, et käivitan selle ütlemisega ulguvate pingviinide koori, aga jään enda juurde."

JÜRI RATAS: Ühte hoidev ühiskond on tugevam

JÜRI RATAS: Ühte hoidev ühiskond on tugevam (13)

"Eesti ühiskond peab järjest rohkem muutuma meiekeskseks, see ei tohi olla üksnes minakeskne," ütleb peaminister Jüri Ratas aastalõpuintervjuus Pealinna lehele. Jõulude kui perede kokkutulemise ajal räägib Ratas ka sellest, et meie pered võiks rohkem ühte hoida. "Perede purunemine on Eesti ühiskonnas probleem, olen selle pärast mures," rõhutab Ratas. "Samuti ei tohi Eestis olla mingit kohta perevägivallale. Parim jõulukink on see, kui meil oleks tulevikus võimalikult vähe inimesi, kes tunnevad end üksiku ja õnnetuna."

Kuno Areng: kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud

Kuno Areng: kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud

Täna hommikul suri koorijuht ja mitmekordne laulupidude üldjuht, Tallinna vapimärgi saanud maestro Kuno Areng. Meenutame tema sõnu viimasest suurest intervjuust, mille andis Pealinnale. "Peab andma au inimestele, kelle sissetulek ei ole kõige parem, aga kes ometi teevad oma tööd hästi," rääkis dirigent Kuno Areng. "Kui satuvad kokku suur anne ja suur tahe, siis võib saada väga tugevaks. Kui andekas inimene on laisk, on tema anne maha visatud."

PILVEDEL KIIKUV TSIRKUSETÄHT: See, mis on maa peal võimatu, saab õhus võimalikuks

PILVEDEL KIIKUV TSIRKUSETÄHT: See, mis on maa peal võimatu, saab õhus võimalikuks

"Mind on lapsest saadik kõrgustesse tõmmanud – puude otsa. Ma tunnen õhus nii suurt vabadust," räägib elukutseline tsirkuseartist Grete Gross, kes tunneb end mitme meetri kõrgusel kangaribadel kiikudes ja keereldes palju kindlamalt kui maapinnal. "Pigem kipuvad tsirkuseartistid trepist alla kukkuma või tänaval libastuma – trennis teed kõik keerulised asjad ära ja igapäevaasjadele ei jagu enam tähelepanu."

NAISETTEVÕTJAD: Julgus, töökus ja eneseusk tagavad edu

NAISETTEVÕTJAD: Julgus, töökus ja eneseusk tagavad edu

"Olin tagasi ilma ühegi sendita, päeva pealt ilma jäänud tööst, istusin korteris, kus me pojaga madratsite peal magama pidime ja kirjutasin paberile, mida elu jooksul hästi teinud olen," kirjeldas portaali Good News ja meediakontserni MediaMarketing omanik Monika Kuzmina olukorda, kus tal sündis idee äri alustamiseks. "Olen hoolimata kõigist raskustest, kukkumistest, ilma sendita ja teise toetuseta olemistest, üliõnnelik, et selle teekonna läbi tegin ja sellesse uskusin."

 

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

"Mis mees see on, kes kodu ei hoia? Kooseluks on aga vaja lihtsalt teineteise mõistmist. See on ääretult oluline," ütleb peagi 80. sünnipäeva tähistav laulja Voldemar Kuslap, kes on oma abikaasaga pool sajandit koos olnud. Õnneliku kooselu aluseks on teineteisega arvestamine ja austamine, leiab Kuslap.

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

"Telemaja kaitsmise ajal oli meil kaamera kaasas ja me filmisime inimesi, ka sülelapsi, kes seal olid. Väga põnev oleks nad nüüd üles leida," rääkis legendaarse Pirgu mälusektori kauaaegse eestvedaja, lavastaja Merle Karusoo. "Mulle mõjub upitamisena, kui palju kirjutatakse, mida keegi tegi selleks, et võime nüüd jälle hümni laulda, sest kirjas on teod, mitte inimese lugu ise."

Savisaar pääses eile õhtul haiglast koju

Savisaar pääses eile õhtul haiglast koju (3)

Edgar Savisaarel oli kõrge vererõhk ja ka veresuhkur oli väga kõrge, kinnitas tema raviarst Peep Põdder. "Tegelikult tema üldine terviseseisund, mille kirjeldus oli ka antud kohtule üle, teeb mind kui arsti väga murelikuks."

FOTOD! Ants Väärsi sai riikliku tunnustuse

FOTOD! Ants Väärsi sai riikliku tunnustuse

Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Mihhail Korb andsid möödunud kolmapäeval, 12. aprillil Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle neli regionaalarengu auhinda, millest üks läks Põlvamaa abistajale Ants Väärsile invatakso teenuse osutamise eest abivajajatele ilma kasumi teenimise eesmärgita ning koos meediaagentuuriga Mediamarketing uue invatakso soetamiseks korraldatud heategevuskampaania "Aitame Antsul aidata" eest.

Oliver Nääs: Edgar Savisaare elu oli pärast ülekuulamist ohus

Oliver Nääs: Edgar Savisaare elu oli pärast ülekuulamist ohus (5)

"Peale ülekuulamist kaitsepolitseiametis Edgar Savisaar hospitaliseeriti infarktieelses seisundis. See tähendas seda, et konkreetsel menetlustoimingul oli väga otsene mõju tema terviseseisundile," selgitas Savisaare kaitsja Oliver Nääs, miks eksperdid kinnitavad, et Savisaare tervis on kohtuprotsessil osalemiseks liiga halb. "Arstid ütlesid tol hetkel, et Edgari elu ja tervise päästis ikkagi ainult kiire ja vajalik sekkumine."

Suri näitleja Tõnu Mikiver

Suri näitleja Tõnu Mikiver

Lisaks näitlejatöödele on tuntud ka Tõnu Mikiveri hääl. Ta on lugenud teksti paljudele dokumentaalfilmidele ning tema hääl kõlas ka aastaid teleekraanidel jooksnud sarjas "Kodus ja võõrsil".

Kuidas Mihkel Raud internetislängi lahti muukis

Kuidas Mihkel Raud internetislängi lahti muukis

Netilühendid LOL ja OMG on surnud ning tekkinud on uus salajane internetikeel. Kuidas aga aru saada, mida Facebooki-sõber sulle öelda tahab? Nutisõltlase Mihkel Raua sõnul on internetisläng muutunud nii krüptiliseks, et noorema põlvkonnaga suheldes tuleb tihti appi võtta Google, vastasel juhul võib tekkida arusaamatusi.

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

"Tihti rõhutakse sellele, et võib-olla saab ingliskeelse lauluga rohkem rahvusvahelist edu saavutada. Kui sa tahad aga tööd ja leiba, siis laula eestlastele eesti keeles ja kõik on korras," ütles Pealinnale Eesti Laul 2017 osaleja ja Eesti üks armastatumaid lauljaid Ivo Linna.

Neeme Raud lahkub rahvusringhäälingust

Neeme Raud lahkub rahvusringhäälingust

"Ma lahkun tänasest ERR-ist. AK ei ole sugugi kõik elus," kirjutas Raud oma Facebooki leheküljel. "Neeme Raud otsustas ERR-ist lahkuda tervislikel põhjustel," ütles ERR-i uudistejuht Urmet Kook.

Laadimine...Laadimine...