Persoon

NAISETTEVÕTJAD: Julgus, töökus ja eneseusk tagavad edu

NAISETTEVÕTJAD: Julgus, töökus ja eneseusk tagavad edu

"Olin tagasi ilma ühegi sendita, päeva pealt ilma jäänud tööst, istusin korteris, kus me pojaga madratsite peal magama pidime ja kirjutasin paberile, mida elu jooksul hästi teinud olen," kirjeldas portaali Good News ja meediakontserni MediaMarketing omanik Monika Kuzmina olukorda, kus tal sündis idee äri alustamiseks. "Olen hoolimata kõigist raskustest, kukkumistest, ilma sendita ja teise toetuseta olemistest, üliõnnelik, et selle teekonna läbi tegin ja sellesse uskusin."

 

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

VOLDEMAR KUSLAP: Mis mees see on, kes kodu ei hoia?

"Mis mees see on, kes kodu ei hoia? Kooseluks on aga vaja lihtsalt teineteise mõistmist. See on ääretult oluline," ütleb peagi 80. sünnipäeva tähistav laulja Voldemar Kuslap, kes on oma abikaasaga pool sajandit koos olnud. Õnneliku kooselu aluseks on teineteisega arvestamine ja austamine, leiab Kuslap.

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

MERLE KARUSOO: Üleilmastuv maailm liigub kuristikku

"Telemaja kaitsmise ajal oli meil kaamera kaasas ja me filmisime inimesi, ka sülelapsi, kes seal olid. Väga põnev oleks nad nüüd üles leida," rääkis legendaarse Pirgu mälusektori kauaaegse eestvedaja, lavastaja Merle Karusoo. "Mulle mõjub upitamisena, kui palju kirjutatakse, mida keegi tegi selleks, et võime nüüd jälle hümni laulda, sest kirjas on teod, mitte inimese lugu ise."

Savisaar pääses eile õhtul haiglast koju

Savisaar pääses eile õhtul haiglast koju (3)

Edgar Savisaarel oli kõrge vererõhk ja ka veresuhkur oli väga kõrge, kinnitas tema raviarst Peep Põdder. "Tegelikult tema üldine terviseseisund, mille kirjeldus oli ka antud kohtule üle, teeb mind kui arsti väga murelikuks."

FOTOD! Ants Väärsi sai riikliku tunnustuse

FOTOD! Ants Väärsi sai riikliku tunnustuse

Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Mihhail Korb andsid möödunud kolmapäeval, 12. aprillil Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle neli regionaalarengu auhinda, millest üks läks Põlvamaa abistajale Ants Väärsile invatakso teenuse osutamise eest abivajajatele ilma kasumi teenimise eesmärgita ning koos meediaagentuuriga Mediamarketing uue invatakso soetamiseks korraldatud heategevuskampaania "Aitame Antsul aidata" eest.

Oliver Nääs: Edgar Savisaare elu oli pärast ülekuulamist ohus

Oliver Nääs: Edgar Savisaare elu oli pärast ülekuulamist ohus (5)

"Peale ülekuulamist kaitsepolitseiametis Edgar Savisaar hospitaliseeriti infarktieelses seisundis. See tähendas seda, et konkreetsel menetlustoimingul oli väga otsene mõju tema terviseseisundile," selgitas Savisaare kaitsja Oliver Nääs, miks eksperdid kinnitavad, et Savisaare tervis on kohtuprotsessil osalemiseks liiga halb. "Arstid ütlesid tol hetkel, et Edgari elu ja tervise päästis ikkagi ainult kiire ja vajalik sekkumine."

Suri näitleja Tõnu Mikiver

Suri näitleja Tõnu Mikiver

Lisaks näitlejatöödele on tuntud ka Tõnu Mikiveri hääl. Ta on lugenud teksti paljudele dokumentaalfilmidele ning tema hääl kõlas ka aastaid teleekraanidel jooksnud sarjas "Kodus ja võõrsil".

Kuidas Mihkel Raud internetislängi lahti muukis

Kuidas Mihkel Raud internetislängi lahti muukis

Netilühendid LOL ja OMG on surnud ning tekkinud on uus salajane internetikeel. Kuidas aga aru saada, mida Facebooki-sõber sulle öelda tahab? Nutisõltlase Mihkel Raua sõnul on internetisläng muutunud nii krüptiliseks, et noorema põlvkonnaga suheldes tuleb tihti appi võtta Google, vastasel juhul võib tekkida arusaamatusi.

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

Ivo Linna: Eesti publikule meeldib eestikeelne laul

"Tihti rõhutakse sellele, et võib-olla saab ingliskeelse lauluga rohkem rahvusvahelist edu saavutada. Kui sa tahad aga tööd ja leiba, siis laula eestlastele eesti keeles ja kõik on korras," ütles Pealinnale Eesti Laul 2017 osaleja ja Eesti üks armastatumaid lauljaid Ivo Linna.

Neeme Raud lahkub rahvusringhäälingust

Neeme Raud lahkub rahvusringhäälingust

"Ma lahkun tänasest ERR-ist. AK ei ole sugugi kõik elus," kirjutas Raud oma Facebooki leheküljel. "Neeme Raud otsustas ERR-ist lahkuda tervislikel põhjustel," ütles ERR-i uudistejuht Urmet Kook.

FOTOD! Aasta arsti tiitli pälvis Reet Tooming

FOTOD! Aasta arsti tiitli pälvis Reet Tooming

Eesti Tervise Fond ning portaali www.arst.ee lugejad valisid aasta arstiks perearsti Reet Toominga, kes töötab Ida-Virumaal Ahtme perearstikeskuses. "Eesti elu edasikandjad on paljuski tublid eesti naised, kes teevad tänuväärset tööd," sõnas Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind. "Ma ei kujuta hästi ette, mis juhtuks Eesti eluga, kui selliseid inimesi ei oleks. Ei maksa arvata, et parimad arstid töötavad ainult Tallinnas või Tartus," sõnas ta.

Laulja Renate andis välja uue laulu "Jõulupuu"

Laulja Renate andis välja uue laulu "Jõulupuu"

Laulja ja laulukirjutaja Renate andis pühade eel välja uue jõuluhõngulise loo "Jõulupuu". "Selle laulu kirjutasin umbes kaks aastat tagasi keset suve, kui mingil põhjusel meeletult jõule igatsema hakkasin," räägib Renate.

ANTS ÜLEOJA: Laulupidude jätkumiseks peaks koorilaul olema koolides taas kohustuslik õppeaine

ANTS ÜLEOJA: Laulupidude jätkumiseks peaks koorilaul olema koolides taas kohustuslik õppeaine

"Ma ütlen ikka, et koorilaulja on püha ja dirigent ei tohi oma mustade kingadega koori ette minna. Dirigent ei tohi näidata välja oma paha tuju koori ees," ütleb Tallinna linnalt raemedali pälvinud legendaarne koorijuht Ants Üleoja. "Ja oma meestele ütlen ka: jätke see toon, millega te alluvate peale karjute, nüüd ukse taha, puhkige see kiiresti välja ja võtke normaalne laulja toon üles."

Siiri Sisask: Eesti riik jääb püsima, keel võib aga hääbuda

Siiri Sisask: Eesti riik jääb püsima, keel võib aga hääbuda (3)

"Inimlikud vajadused on inimestel ikka samad. Kui mingit krahhi ei tule ja sõjatiib meid valusalt ei puuduta, areneme tehnoloogias ja muus. Võib-olla ainus küsimus on, kui palju on selleks ajaks meie keel säilinud?  Küllap riigina on Eesti ikkagi alles," ennustas laulja Siiri Sisask Eesti Vabariigi tulevikku 30 aasta pärast.

Anne Veesaar: tahaks mängufilmis näidelda!

Anne Veesaar: tahaks mängufilmis näidelda!

Legendaarsest sarjast "Õnne 13" tuntud Anne Veesaar naudib näitlemist nii laval kui ka telesarjades, kuigi lava on nõudlikum, ei saa kordusvõtteid teha. "Näiteks esmaspäeval oli just "Õnne 13" võte ja me hakkasime hirmsasti koos Helgi Sallo ja Maarja Jakobsoniga naerma. Laval ei saa sellele järele anda, aga seal saime ennast tühjaks naerda. Muidugi saime küll režissööri käest riielda, aga võtte saime uuesti teha," rääkis Veesaar.

Suri Hollywoodi staar Gene Wilder

Suri Hollywoodi staar Gene Wilder

83-aastaselt Alzheimeri tõve komplikatsioonide tõttu surnud Wilder mängis paljudes filmides nagu "Willy Wonka ja šokolaadivabrik" ja "Willy Wonka ja šokolaadivabrik".

KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

Peale põgenikekriisi, milles Merkelil on oma roll, on kantsler silma paistnud ka väiksemate apsudega, näiteks on ta eravestluses tunnistanud, et Saksamaa esindusdemokraatia on vaid näiline, ning Merkelit on süüdistatud ka oma vigade tunnistamises siis, kui on juba liiga hilja.

AIVAR MÄE: Helgi on vintske nagu kadakas!

AIVAR MÄE: Helgi on vintske nagu kadakas!

"Ta on väga professionaalne, kriitiline iseenda suhtes, täiuslikkuse taotleja ja vintske nagu kadakas. Ta ei anna kunagi alla ega otsi põhjuseid, miks midagi mitte teha," kirjeldas Helgi Sallot Estonia peadirektor Aivar Mäe.

ANDRUS KIVIRÄHK: kääbikuna nõidade keskel

ANDRUS KIVIRÄHK: kääbikuna nõidade keskel

Puhkus on läbi. Nagu ikka, sai veedetud mõnusalt aega Käsmus, ja just samal ajal hakkas maailmas juhtuma. Tarvitses vaid arvuti sisse lülitada, kui ekraanile sööstsid uudised terrorirünnakutest ja mõrvadest.

Taavi Aas: Tallinn kaotas teeneka kultuuritegelase

Taavi Aas: Tallinn kaotas teeneka kultuuritegelase

Valli Lember-Bogatkinal oli väga isikupärane kunstnikukäekiri ning vaatamata kõrgele eale oli ta säilitanud vitaalsuse ja loomevõime, temast kiirgus andekust, headust ja tegutsemistahet, ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas.

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Üle 40 aasta Tallinna loomaaeda juhtinud Mati Kaalul täitus 3. juunil seitsmekümnes aastaring. "Minu esimesel tööpäeval soovitas üks tollal meil teeninud juudiproua, et katsu imestada, mitte vihastada. Selle sakslaste vanasõna ja juudiproua soovitusega olen püüdnud elus arvestada," avaldas Kaal moto, mille järgi elada.

Suri armastatud kirjanik Ellen Niit

Suri armastatud kirjanik Ellen Niit

Esmaspäeval suri lastekirjanik ja luuletaja Ellen Niit. Ta kirjutas teiste seas mitmed "Krõlli" lood, "Suure maalritöö", sõnad laulule "Rongisõit". Ta oli abielus kirjanik Jaan Krossiga, kes suri 2007. aastal.

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes!

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes! (4)

"Nooruses tahtsin saada günekoloogiks ja hea meelega mängiks lavalgi veel mõnda tohtrit," ütleb peagi 85. sünnipäeva tähistav näitleja Ita Ever Pealinnale antud intervjuus. Meie lavalaudade igihaljas suurkuju on jätkuvalt särtsakas vormis ning leiab, et kuni 95. eluaastani on naise parimad aastad. "Pärast seda algab keskiga," mainib ta itsitades.

Suri Kumu direktor Anu Liivak

Suri Kumu direktor Anu Liivak

Eesti Kunstimuuseum on kaotanud oma suurepärase kolleegi, hea sõbra ja professionaalse direktori. Raske haiguse tagajärjel lahkus eile meie hulgast Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak (62).

MEENUTUSED JA FOTOD: Eesti jättis hüvasti armastatud maestro Eri Klasiga

MEENUTUSED JA FOTOD: Eesti jättis hüvasti armastatud maestro Eri Klasiga (2)

Estonia kontserdisaalis jätsid omaksed, kolleegid, tuttavad ja kõik, kellele on Eri Klas sügavava jälje jätnud, dirigendiga hüvasti. Loe sõprade meenutusi ja vaata fotosid! "Ta kaitses kõiki, ta hoidis kõiki, ta oli meie kõigi eest väljas," lausus Edgar Savisaar. "Ilma Erita ei oska olla, meie muusikaelus on auk," ütles koorijuht Ants Üleoja. "Eri Klas oli päikesepoiss," sõnas Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus. "Eri oli aus, otsekohene ja hea huumorimeelega," kirjeldas Vambo Jagodin kauaaegset sõpra.

Edgar Savisaar: meie oma Eri, rahva president!

Edgar Savisaar: meie oma Eri, rahva president! (4)

"Inimene saab suureks läbi oma tegude ja olemuse. Haruharva kasvab mõne inimese tähendus igavikuliseks, muutudes rahvuslikuks aardeks ja sümboliks. Selline sümbol, vaieldamatu autoriteet ja ühiskonna tasakaalustaja oli kõigi poolt armastatud Eri Klas," meenutab Edgar Savisaar lahkunud maestrot. Savisaare sõnul puudutas Eestis toimuv Klasi väga. "Ta valutas südant kogu Eesti pärast." 

Laadimine...Laadimine...