Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask

Rasmus Rask on üks SA Kiusamisvaba Kool eestvedajatest, ta alustas kolmkeelse keelekümblusprogrammiga, samuti tegeleb ta noorte alkoholismiennetusega.

Pilt: Scanpix
Persoon Eesti

Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask

Rasmus Rask on üks SA Kiusamisvaba Kool eestvedajatest, ta alustas kolmkeelse keelekümblusprogrammiga, samuti tegeleb ta noorte alkoholismiennetusega.

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas kodanikupäeva tseremoonial aasta kodanikuks sotsiaalse ettevõtja ja kodanikuühiskonna aktivisti Rasmus Raski, vahendas BNS.

Rask on üks sihtasutuse Kiusamisvaba Kool eestvedajatest ning tänavu sügisel eraalgatusena alustanud kolmkeelse keelekümblusprogrammiga põhikooli Avatud Kool asutaja, samuti tegeleb ta noorte alkoholismiennetusega, edastas kultuurimisteerium.

"Raski sõnadele järgnevad ka teod, mis paljuski on pühendatud just meie järelkasvule. Tunnustan vastset aasta kodanikku tema tähelepanelikkuse ja panuse eest aidata luua avatud ja ühtehoidvat Eestit, kus elavad julged ja hoolivad inimesed," lausus Saar.

Rask ise sõnas, et aasta kodaniku tiitel on tema jaoks suur au ning see on märk, et teemad, millesse ta on viimastel aastatel panustanud, on Eesti ühiskonna arengu seisukohast olulised. "Tunnen, et olen täna õnnelik: mul on armastav perekond ning mul on omad väikesed ettevõtmised, mis on mulle tähenduslikud. Olen uhkusega Eesti kodanik. See tiitel annab mulle edasiseks jõudu ja indu," ütles Rask.

Aasta kodaniku aunimetusele esitati ühtekokku 27 kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning Reti Saksa miniskulptuur "Ühiskonna õis". Tänavu oli aasta kodaniku konkursi moto "Kujundame tulevikku", mis sai inspiratsiooni käimasolevast laste ja noorte kultuuriaastast.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 15. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Laadimine...Laadimine...