FOTOD! ALEKSEI TUROVSKI: Puurist põgenenud šimpans tahtis mult võtmeid, et pruut ka välja lasta

Täna 70. juubelit tähistanud Aleksei Turovski rääkis Pealinnale põnevaid lugusid oma 44-st loomadega töötatud aastast.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

FOTOD! ALEKSEI TUROVSKI: Puurist põgenenud šimpans tahtis mult võtmeid, et pruut ka välja lasta (1)

Dmitri Povilaitis

Täna 70. juubelit tähistanud Aleksei Turovski rääkis Pealinnale põnevaid lugusid oma 44-st loomadega töötatud aastast.

Eesti armastatuim zooloog, kes täna sai 70-aastaseks, on loomaaias töötatud 44 aasta jooksul nii mõndagi põnevat läbi elanud. Ühe ettearvamatu osana tööst märgib ta loomade transportimist.

18images"Üks kord pidin Moskvast tooma papagoisid. Nad olid mul väikese transpordipuuriga süles lennukisalongis. Tegu oli väikeste roheliste Austraalia papagoidega. Hästi ägedad vadistajad. Mul olid teisi loomi ka kaasas. Tallinna lennujaama jõudes jäin loomaaia autot ootama. Kõik reisijad olid juba koju läinud, kui lennukist tulid mehed, kes tõid kaasa musta kasti, mis salvestab kõike, mis toimub lennukis. Seejärel nad võtsid selle aparaadi pealt kupli ära, hakkasid kuulama ja muutusid väga murelikuks."'
Turovski sõnul meenutas heli, mida mehed kuulsid, kellamehhanismi ning pommihirmuga mehed muutusid näost valgeteks. Siis aga tõusis Turovski püsti ja selgitas, et need on hoopis papahoide hääled.

Samuti on Turovskil eredalt meeles seik, kui ükskord loomaaias šimpans pääses oma aedikust välja. "See oli kena juunikuu õhtu, kui loomaaias veel oli palju külastajaid. Hakkasin talle luuletusi lugema. Tema kohe rahunes maha, hakkas huvi tundma, kaotas huvi külastajate vastu, tuli minu juurde. Ta tahtis võtmeid saada, et oma proua ka puurist välja lasta. Too kord kõik läks väga hästi, kuid see oli üsna dramaatiline ja isegi pingeline moment."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...