JASSI ZAHHAROV: Lauljad ja näitlejad vajavad ka kriisiajal publikut nagu värsket õhku

Kui sõja ajal käidi rindemeestele näost näkku esinemas, siis koroonaajal ei saa sedagi teha, nendib Jassi Zahharov, kes pidi esinema Georg Otsa 100. sünniaastapäeva puhul.

Pilt: Scanpix

JASSI ZAHHAROV: Lauljad ja näitlejad vajavad ka kriisiajal publikut nagu värsket õhku

Ivo Karlep

Kui sõja ajal käidi rindemeestele näost näkku esinemas, siis koroonaajal ei saa sedagi teha, nendib Jassi Zahharov, kes pidi esinema Georg Otsa 100. sünniaastapäeva puhul.

Zahharov istub kodus, nagu ka kõik tema head kollegid. Teater ei tööta ja pole ka mingeid muid esinemisvõimalusi. "Aga lauljad ja näitlejad vajavad lava ja publikut sama palju kui värsket õhku," nentis Zahharov. Tema meele teeb eriti kurvaks, et ära jäävad ka kontserdid Georg Otsa mälestuseks nii Tallinna päeval 15. mail kui ka vanalinnapäevadel Raekoja platsil. "Sõja ajal käisid meie kontsertbrigaadid rindemeestele esinemas ja hoidsid nii meeste võitlusvaimu kõrgel, praegu ei saa sedagi teha," lausus ta.

Laulja meelest käib ju praegugi sõda, kus eesliinil on kõik meditsiinitöötajad ja teised, kes iga päev tööl käivad. "Praeguse seisuga on kuni 31. augustini kõik suuremad üritused keelatud, eks näis, mis edasi saab," lisas ta. "Aga kui praegu selle vaeva ära näeme, küll siis saame
ka normaalse elu juurde tagasi pöörduda. Mida paremini me praegu reegleid täidame, seda kiiremini see aeg tuleb."  

Karmid reeglid siiski vajalikud

Samas ei näe Zahharov võimalust, et teater saab esimeste hulgas reeglite leevendamise vilju maitsma hakata. "Kujutage ette – laval esineb ligi poolsada artisti, teist niisama palju istub külg külje kõrval orkestriaugus, siis veel tehnilised töötajad ja mitusada pealtvaatajat," selgitas ta. "Nii näeb välja üks rahvusooperi etendus inimeste hulga poolest. See oleks tõesti hea viiruste leviala!"

Seda enam võiks Zahharovi meelest korraldada väiksemaid kontserte vabas õhus, aga vanalinnapäevade kohta see ilmselt ei kehti, sest siis tuleb ju kokku sadu inimesi. Seetõttu jääb ära ka Georg Otsa mälestuskontsert, kus Jassi Zahharov pidi üles astuma koos Marko Matvere jt lauljatega.

Lauljad hoiavad end vormis

Järjest enam etendusi ja kontserte kolib praegu ajutiselt internetti, nii ka Tallinna päev 15. mail. "Muidugi oleks tore, kui saaksime oma laulud ära laulda esialgu kas või interneti vahendusel," arutles Zahharov. "Meie lauljatena oleme igatahes valmis, kui Otsa mälestuskontsert toimubki veebis. Hoiame ju ennast iga päev vormis, sest kui seda ei tee, tuleks nagu kõigega jälle otsast peale alata."

Tallinna päeval ja vanalinnapäevadel ongi kavas korraldada virtuaalne Georg Otsa mälestuskontsert, siiski polnud eelmisel reedel kava veel kindel.

"Oleme kolleegidega valmis Georg Otsa mälestuseks iga kell laulma," kinnitas Zahharov. "Selle koroonaviirusega on juba kord niimoodi, et parem karta kui kahetseda, seepärast pole mõtet ummisjalu kuhugi tormata. Praegune kannatlikkus tasub end hiljem kuhjaga ära."

Laadimine...Laadimine...