KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

Peale põgenikekriisi, milles Merkelil on oma roll, on kantsler silma paistnud ka väiksemate apsudega, näiteks on ta eravestluses tunnistanud, et Saksamaa esindusdemokraatia on vaid näiline, ning Merkelit on süüdistatud ka oma vigade tunnistamises siis, kui on juba liiga hilja.

Pilt: Scanpix/ Angela Merkel külastas Eestit ka aastal 2008.

KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

Peale põgenikekriisi, milles Merkelil on oma roll, on kantsler silma paistnud ka väiksemate apsudega, näiteks on ta eravestluses tunnistanud, et Saksamaa esindusdemokraatia on vaid näiline, ning Merkelit on süüdistatud ka oma vigade tunnistamises siis, kui on juba liiga hilja.

Merkel tunnistas eravestluses, et Saksamaal on näiline esindusdemokraatia

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel tunnistas Berliinis asetleidnud eravestluses, et Saksamaal on näiline esindusdemokraatia, kirjutas väljaanne Spiegel Online. Esindusdemokraatia on olnud Saksamaa poliitika põhialus. Rahvas valib esindajad ja esindajad praktiseerivad kaudselt rahva võimu. Kuid Merkeli teod näivad olevat selle mõttega täielikus vastuolus. Kantsler on rakendanud hiljuti demokraatia põhimõtetele vastukäivaid võtteid. Demokraatia aluseks on debatid ja arutelud erinevatel teemadel, mida Merkel ei ole pidanud. Kantsleri põhilauseks võiks pidada " Ei ole mingit alternatiivi" kuigi demokraatias peaksid olema alati alternatiivsed võimalused ja seda peaks kantsler kõige paremini ise teadma.

Merkeli kahepalgelisus tuleb välja ka Afganistaani sõjast rääkides, kus ta eelistas ühelt poolt sõda toetada aga kuna avalikkusele see ei meeldinud, siis püüdis kantsler ka seda kui ebapopulaarset otsust valijate eest varjata.

 

Merkeli migratsioonipoliitika reetis miljonite sakslaste usalduse

"Me saame hakkama" (Wir schaffen das, inglise keeles — We can do it) – nende julgete sõnadega läks Saksamaa liidukantsler Angela Merkel vastu Euroopat vallutavale migratsioonikriisile.

Angela Merkel lennuka migratsioonipoliitika tulemuseks on miljonite sakslasi usalduse kaotamine, kirjutab The Huffington Post.

Artikli autori sõnul valetavad Saksa võimud rahvale ja varjavad tõtt migrantide situatsiooni kohta. Muuhulgas süüdistab autor kantslerit ja valitsust selles, et nende vaikival kokkuleppel kasutatakse Kölni/Bonni rahvusvahelist lennujaama Türgi migrantide transiitsõlmina, mille kaudu võivad tuhanded migrandid illegaalselt Saksamaale sattuda. 

Kuigi võimud lükkavad need süüdistused ümber, tunnevad enamus sakslaseid end pettunult, oletades et poliitikud  "on igasugusteks alatusteks valmis".

Eelmisel aastal Merkeli poolt väljaöeldud väljend "Me saame hakkama" on avanud uksed tuhandetele migrantidele, peamiselt Süüriast. Nagu mainis poliitikaleht Politico, olid kantsleril head kavatsused, kuid pärast selle lause tihedat kasutamist oma poliitika õigustamiseks on asi muutunud Merkeli jaoks "kommunikatiivseks košmaariks".   

 

Merkel tunnistab oma vigu liiga hilja

Angela Merkel tunnistab, et on pagulaste küsimuses vigu teinud, kuid praegu on liiga hilja midagi muuta. Merkel näib arvavat, et Euroopa hakkas muretsema alles praegu, kui pole enam mõtet tehtut kahetseda. Merkel lubas, et tulevikus hakkab EL võitlema mitte migratsioonilainega, vaid põhjustega, mis sunnivad inimesi oma kodumaalt lahkuma, näiteks vaesuse ja sõjakonfliktidega, vahendas m24.ru.

Merkel on varem rääkinud, et pagulased Süüriast peavad koju naasma ja oma kaasmaalasi aitama kui sõjakonflikt lõpeb.

 

Merkeli liigne otsekohesus rikkus suhted Jaapaniga

Eelmise aasta kevadel külastas Merkel Jaapanit, kus ta käis viimati seitse aastat tagasi, kirjutab inosmi.ru. Saksa kantsler esitas Shinzo Abe administratsioonile nõudeid seoses energiatõhususe poliitikaga ja ajalooliste sündmuste tunnistamisega. Merkeli lähenemine vaid teravdas Saksa-Jaapani suhteid, mille parandamiseks läheb vaja ulatuslikke pingutusi mõlemalt riigilt.

 

Merkeli avatud uste poliitika tõi kaose Euroopasse

Triljonär Georg Soros leiab, et Angela Merkeli "avatud uste" poliitika põgenike osas oli täiesti läbimõtlemata. "See plaan oli kindlasti märkimisväärne žest aga see tekitas täieliku kaose. Kõikide Euroopa  riikide elanike elu muutus selle tagajärjel täielikult," nentis Soros.

"Adekvaatse kontrolli puudumine tekitas täieliku paanika, mõjutades kõiki: kohalikku populatsiooni, võime, kes kaitsesid kohalikke elanikke ja vastutasid nende turvalisuse eest ja lisaks kõigele  veel ka põgenikke endid," vahendas DailyMail Sorose sõnu.

Sakslaste endi hulgas on tõusnud pahameel "Euroopa Liidu orjaks" olemise pärast  ja sõrmed näitavad Angela Merkeli poole, keda peetakse praeguses Euroopa Liidu kehvas olukorras peasüüdlaseks.

Paljud riigid süüdistavad ka Merkeli "avatud uste" poliitikat selles,  mis juhtus Suurbritanniaga. Parema tiiva esinduspartei nimega Alternatiiv Saksamaa Jaoks, väidab, et varem või hiljem võib Merkel olla vastutav ka Dexiti eest.

"Ma arvan, et brittide lahkumine on  avanud tee tegelikule demokraatiale nende endi jaoks  ja ma arvan, et see on väga hea," lisas parempoolsete  partei Alternatiiv Saksamaa Jaoks esindusisik Alexander Gauland reedel Berliinis.

"Ma tean, et enamus saksamaalasi tahab Euroopa Liidu orjusest pääseda," lisas Gauland.

 

Angela Merkel on Euroopale suurem oht kui ISIS?

Professor Francis Fukuyama ütles oma hiljutises intervjuus, et Angela Merkel hoolib ainult headest valimistulemustest ja reitingust ning tegelikult ei ole Euroopa mastaabis võimuloleku ajal mitte midagi olulist saavutanud.

Ajalehele Die Welt antud intervjuus ütleb Stanfordi Ülikooli professor, et populism  on Euroopas pead tõstmas just selle pärast, et ei ole tugevaid juhte.

"Džihadistide ideoloogial on vaid mõningad toetajad. Muidugi omab see suurt ohtu sellest hoolimata aga kõige suuremaks ohuks Euroopale on demokraatia hääbumine. Selle juured on meis enestes," lisas professor  Fukuyama.

Kui professor Fukuyamalt küsiti näidet Euroopa languse kui protsessi osas, siis ta vastas: "Toome näiteks Saksamaa, see pidi olema maa, mis juhib teisi rahule ja õitsengule. Selle asemel hoolib Angela Merkel vaid enda reitingust. Tema käitumine eurokriisi ajal ja läbirääkimised Kreekaga olid märkimisväärsed. Nüüd teeb ta sama Itaalia pankade puhul."

"See, miks Merkel saab sellisel positsioonil Euroopat  juhtida on see, et Euroopas üldiselt puuduvad tugevad juhid, kes võtaksid vastutust. Selleks ei ole olnud ei Hollande ega ka katastroofiline  Cameron, kes enam võimul ei ole," lisas Fukuyama.

Tuhanded Saksamaa inimesed seisid laupäeval plakatitega Berliinis nõudes, et Merkel peab lahkuma, nimetades loosungitel Merkelit "Smuugeldajate kuningannaks".

Laadimine...Laadimine...