Maailma suurima heategevusorganisatsiooni president saabus Eestisse

Täna saabus Eestisse maailma suurima liikmeskonnaga heategevusorganisatsiooni Lions Clubs International maailmapresident Robert E. Corlew koos abikaasa Diannega.

Pilt: Lions Eesti

Maailma suurima heategevusorganisatsiooni president saabus Eestisse

Täna saabus Eestisse maailma suurima liikmeskonnaga heategevusorganisatsiooni Lions Clubs International maailmapresident Robert E. Corlew koos abikaasa Diannega.

10. aprillil on külalisel kavas kohtumine Riigikogu esimehe Eiki Nestoriga, kus osalevad ka Riigikogu liikmetest lion’id Urve Tiidus, Viktor Vassiljev, Andres Metsoja, Meelis Mälberg , Einar Vallbaum , Dimitri Dimitrijev ning rahandusminister Sven Sester. Külalise auks korraldab Raekojas vastuvõtu Tallinna linnavalitsus, kavas on ka mitmed kohtumised Eesti lionsliikumise liidrite ja liikmetega.

Samal päeval kell 13.00 algab admiral Johan Pitka mälestussamba juures Toompea ja Wismari tänava nurgal pidulik tseremoonia, mille käigus paigaldatakse ja avatakse kolm heateopinki. Sündmusest võtab osa lionsklubide maalimapresident Robert E. Corlew, Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk, samuti Lions Eesti piirkonna kuberner Raivo Kokser ja LC Tallinn Vanalinna klubi ning teiste klubide lionid. Lions Clubs International tähistab tänavu 7. juunil oma sajandat juubelit, mille märkimiseks paigaldab Eesti lionspiirkond üle Eesti kokku 100 heateopinki.

Tseremoonia ajal kingitakse maailma lionsliidrile just trükikojast saabunud esimene raamat "Heategu läbi minu mõtete". Raamat sisaldab parimaid töid õpilaskirjutiste konkursilt, mis viidi läbi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga, ning Eesti lionite fotokonkursi „100 lõvisümbolit Eestis“ parimaid pilte.

Rahvusvaheline organisatsioon Lions Clubs International on esindatud ligi 200 maal ja ühendab umbes 1,4 miljonit liiget. Oma tegutsemise saja aasta jooksul on lion’id tuntust võitnud abivajajate toetamisega. Meie eesmärgiks on koondada kõiki hea tahtega inimesi.

Eestisse jõudis liikumine 27 aastat tagasi Soomest. Nüüdseks on lionsklubisid Eestis 61, liikmete arv neis küünib 1300-ni, millega ollakse Eesti suurim klubiline heategevusorganisasatsioon. Klubid tegelevad erinevate abiprojektidega, milles põhirõhk on lastel. Samuti tehakse tihedat koostööd mitmete organisatsioonidega, nagu lasterikaste perede liit, SOS lasteküla, liikumispuudega inimeste liit jt. Oma abi on pakutud saatesarja "Kodutunne" ja "Jõulutunnel" kaudu. Eesti lionsklubid aitasid ka Maarja külale hankida uue bussi, mille üleandmine on kavandatud aprilli lõpule.

Rohkem Eesti lion’ite tegemistest saab teada kodulehelt www.lions.ee ja www.lõvitegu.ee.

Laadimine...Laadimine...