MATI KAAL: Turovski võib unustada ennast rääkima

"Kui teda tuleks asendada, siis peaks seda tegema palju erinevaid inimesi, sest ta on multitalent," rääkis Tallinna Loomaaia pikaaegne direktor Mati Kaal.

Pilt: Scanpix

MATI KAAL: Turovski võib unustada ennast rääkima

"Kui teda tuleks asendada, siis peaks seda tegema palju erinevaid inimesi, sest ta on multitalent," rääkis Tallinna Loomaaia pikaaegne direktor Mati Kaal.

"Tunneme Alekseiga teineteist vähemalt juba pool sajandit, sest olime koos juba ülikoolis. Aleksei on multitalent. Ta näiteks joonistab ja nikerdab väga hästi. Tal on ka näitusi olnud. Kui ta lastele tunde annab, siis ta joonistab kõik asjad samal ajal tahvli peale, mitte ei hakka otsima sobivat pilti. Ta on nii erialaselt kui üldhariduslikult igat pidi väga heal tasemel ning saab hakkama ka käelise laboritööga. Kui teda tuleks asendada, siis peaks seda tegema palju erinevaid inimesi, sest temas on kõik need oskused ja omadused ühes kohas koos."

Kaalu on üllatanud Turovski suur lugemus. "Imestan, kuidas ta suudab nii palju üldse lugeda."

"Asi, mis mulle tema juures absoluutselt ei meeldi, on see, et ta on sarisuitsetaja. Ta lausa süütab ühe sigareti otsast teise. Aga tuleb välja, et tal on geneetiline materjal nii hea, et seda jätkub ka raiskamiseks."

Kaalu sõnul on Turovskil raske kellaaegadest kinni pidada, sest ta unustab end rääkima. "Olen talle alati öelnud, et kui inimesed tellivad kahetunnise ekskursiooni, siis see peab kahe tunniga lõppema, aga tema räägib näiteks neli tundi. Mul ei oleks põhimõtteliselt selle vastu ka mitte midagi, aga siis peaksid inimesed nelja tunni eest ka maksma. Eks ma olen ta peale mõnikord natukene urisenud ka. Siis ta ütleb, et püüab end parandada, aga mõne aja pärast unustab ta ennast ikka rääkima."

Ja jutuajamised venivad pikaks ka seetõttu, et inimestele meeldib teda kuulata. "Tavaliselt on nii, et pika jutu puhul tahavad inimesed enne lõppu ära minna, aga tema puhul on vastupidi. Pikk jutt, hea jutt. Isegi ööekskursioonide puhul, mis peaksid muidu keskööl lõppema, pole haruldus, kui need tegelikult kell pool kaks öösel lõpevad."

Laadimine...Laadimine...