Persoon

Anne Veesaar: tahaks mängufilmis näidelda!

Anne Veesaar: tahaks mängufilmis näidelda!

Legendaarsest sarjast "Õnne 13" tuntud Anne Veesaar naudib näitlemist nii laval kui ka telesarjades, kuigi lava on nõudlikum, ei saa kordusvõtteid teha. "Näiteks esmaspäeval oli just "Õnne 13" võte ja me hakkasime hirmsasti koos Helgi Sallo ja Maarja Jakobsoniga naerma. Laval ei saa sellele järele anda, aga seal saime ennast tühjaks naerda. Muidugi saime küll režissööri käest riielda, aga võtte saime uuesti teha," rääkis Veesaar.

Suri Hollywoodi staar Gene Wilder

Suri Hollywoodi staar Gene Wilder

83-aastaselt Alzheimeri tõve komplikatsioonide tõttu surnud Wilder mängis paljudes filmides nagu "Willy Wonka ja šokolaadivabrik" ja "Willy Wonka ja šokolaadivabrik".

KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

KUUS LUGU: Millega on Merkel ämbrisse astunud?

Peale põgenikekriisi, milles Merkelil on oma roll, on kantsler silma paistnud ka väiksemate apsudega, näiteks on ta eravestluses tunnistanud, et Saksamaa esindusdemokraatia on vaid näiline, ning Merkelit on süüdistatud ka oma vigade tunnistamises siis, kui on juba liiga hilja.

AIVAR MÄE: Helgi on vintske nagu kadakas!

AIVAR MÄE: Helgi on vintske nagu kadakas!

"Ta on väga professionaalne, kriitiline iseenda suhtes, täiuslikkuse taotleja ja vintske nagu kadakas. Ta ei anna kunagi alla ega otsi põhjuseid, miks midagi mitte teha," kirjeldas Helgi Sallot Estonia peadirektor Aivar Mäe.

ANDRUS KIVIRÄHK: kääbikuna nõidade keskel

ANDRUS KIVIRÄHK: kääbikuna nõidade keskel

Puhkus on läbi. Nagu ikka, sai veedetud mõnusalt aega Käsmus, ja just samal ajal hakkas maailmas juhtuma. Tarvitses vaid arvuti sisse lülitada, kui ekraanile sööstsid uudised terrorirünnakutest ja mõrvadest.

Taavi Aas: Tallinn kaotas teeneka kultuuritegelase

Taavi Aas: Tallinn kaotas teeneka kultuuritegelase

Valli Lember-Bogatkinal oli väga isikupärane kunstnikukäekiri ning vaatamata kõrgele eale oli ta säilitanud vitaalsuse ja loomevõime, temast kiirgus andekust, headust ja tegutsemistahet, ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas.

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Juubilar Mati Kaal: huumorimeel hoiab hinge sees

Üle 40 aasta Tallinna loomaaeda juhtinud Mati Kaalul täitus 3. juunil seitsmekümnes aastaring. "Minu esimesel tööpäeval soovitas üks tollal meil teeninud juudiproua, et katsu imestada, mitte vihastada. Selle sakslaste vanasõna ja juudiproua soovitusega olen püüdnud elus arvestada," avaldas Kaal moto, mille järgi elada.

Suri armastatud kirjanik Ellen Niit

Suri armastatud kirjanik Ellen Niit

Esmaspäeval suri lastekirjanik ja luuletaja Ellen Niit. Ta kirjutas teiste seas mitmed "Krõlli" lood, "Suure maalritöö", sõnad laulule "Rongisõit". Ta oli abielus kirjanik Jaan Krossiga, kes suri 2007. aastal.

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes!

ITA EVER: Mu loomingu finaal pole veel käes! (4)

"Nooruses tahtsin saada günekoloogiks ja hea meelega mängiks lavalgi veel mõnda tohtrit," ütleb peagi 85. sünnipäeva tähistav näitleja Ita Ever Pealinnale antud intervjuus. Meie lavalaudade igihaljas suurkuju on jätkuvalt särtsakas vormis ning leiab, et kuni 95. eluaastani on naise parimad aastad. "Pärast seda algab keskiga," mainib ta itsitades.

Suri Kumu direktor Anu Liivak

Suri Kumu direktor Anu Liivak

Eesti Kunstimuuseum on kaotanud oma suurepärase kolleegi, hea sõbra ja professionaalse direktori. Raske haiguse tagajärjel lahkus eile meie hulgast Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak (62).

MEENUTUSED JA FOTOD: Eesti jättis hüvasti armastatud maestro Eri Klasiga

MEENUTUSED JA FOTOD: Eesti jättis hüvasti armastatud maestro Eri Klasiga (2)

Estonia kontserdisaalis jätsid omaksed, kolleegid, tuttavad ja kõik, kellele on Eri Klas sügavava jälje jätnud, dirigendiga hüvasti. Loe sõprade meenutusi ja vaata fotosid! "Ta kaitses kõiki, ta hoidis kõiki, ta oli meie kõigi eest väljas," lausus Edgar Savisaar. "Ilma Erita ei oska olla, meie muusikaelus on auk," ütles koorijuht Ants Üleoja. "Eri Klas oli päikesepoiss," sõnas Lauluväljaku direktor Riho Rõõmus. "Eri oli aus, otsekohene ja hea huumorimeelega," kirjeldas Vambo Jagodin kauaaegset sõpra.

Edgar Savisaar: meie oma Eri, rahva president!

Edgar Savisaar: meie oma Eri, rahva president! (4)

"Inimene saab suureks läbi oma tegude ja olemuse. Haruharva kasvab mõne inimese tähendus igavikuliseks, muutudes rahvuslikuks aardeks ja sümboliks. Selline sümbol, vaieldamatu autoriteet ja ühiskonna tasakaalustaja oli kõigi poolt armastatud Eri Klas," meenutab Edgar Savisaar lahkunud maestrot. Savisaare sõnul puudutas Eestis toimuv Klasi väga. "Ta valutas südant kogu Eesti pärast." 

Jassi Zahharov: Eesti oli Eri Klasile nagu oma laps

Jassi Zahharov: Eesti oli Eri Klasile nagu oma laps (2)

"Ta oli suure hingega suur muusik, kes on Eesti jaoks väga palju teinud. Klas oskas  olulise ebaolulisest eraldada," lausus ooperilaulja Jassi Zahharov, kelle sõnul maestro Klas lahendas kõik probleemid tänu tarkusele, laiale silmaringile ja huumorimeelele. "Oli tunda, et meid juhib suur mees, kes ei lase liiga teha, kes hoiab ohje. Seda ta tegi kuni viimse hetkeni."

Suri armastatud maestro Eri Klas

Suri armastatud maestro Eri Klas (3)

Suri tuntud dirigent Eri Klas, kes on juhatanud oma karjääri jooksul enam kui sada sümfooniaorkestrit neljakümnest riigist. "Eks alati tuleb alustada iseendast. Kinkige üks naeratus. Üks käepigistus. Me vajame hoolimist ja üksteisega arvestamist, mitte kättemaksu, mitte viha," lausus Klas oma viimases intervjuus Pealinnale.

Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist

Mart Kadastik loobus Tartu aukodaniku tiitlist

"Olnuks võimatu alluda sellisele survele ning koos iseendaga allutada ka Tartu linna volikogu ühe edeva, arrogantse poliitiku järjekordse kampaaniavankri ette," viitas endine meediajuht Mart Kadastik Indrek Tarandile.

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Jüri Pootsmann: kõige rohkem tahan aasta meesartisti tiitlit ja Eurovisioonile sõita

Eesti üks viimase aja menukaid noori muusikuid Jüri Pootsmann (21) ei karda sattuda kurikuulsasse "27 klubisse", kuhu kuuluvad 27-aastaselt meelemürkidega teise ilma läinud noored muusikud, sh üks Jüri lemmikartiste Amy Winehouse. "Mul selliseid mõtteid peas pole, mis peaks mind sinna klubisse viima," ütles Pootsman, kes kandideerib juba homme Eesti Muusikaauhindade galal 2016 lausa viiele auhinnale.

Oudekki Loone andis ametivande

Oudekki Loone andis ametivande

Täna andis riigikogu liikme ametivande Keskerakonna fraktsiooni värskeim liige Kerstin-Oudekki Loone. Harju- ja Raplamaalt parlamenti valitud saadik liitub riigikaitsekomisjoniga, lisaks plaanib ta liituda Euroopa Liidu asjade komisjoniga.

Savisaar otse-eetris enne otsustavat hetke

Savisaar otse-eetris enne otsustavat hetke (1)

Neljapäeval, 26. novembril kell 20.30 on saate "TeleTallinn" otse-eetris Eesti Keskerakonna esimees Edgar Savisaar, kes vastab nii saatejuhi kui ka sissehelistajate küsimustele. Saade toimub kõigest paar päeva enne erakonna 15. kongressi, mis toimub 29. novembril.

Savisaar Keskerakonna lõhenemist ei usu

Savisaar Keskerakonna lõhenemist ei usu

Põlvkondade vahetus Eesti erakondades ei ole seni õnnestunud, ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar intervjuus Eesti Raadiole, olles toonud näiteks Eestimaa Rahvaliidus, Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas ning Isamaa ja Res Publica Liidus toimunu.

Savisaar: ma avaldan mõju kogu Eesti rahvale kui Edgar Savisaar, mitte Tallinna linnapea

Savisaar: ma avaldan mõju kogu Eesti rahvale kui Edgar Savisaar, mitte Tallinna linnapea

Edgar Savisaare sõnul on kummaline, et kohus kõrvaldas ta linnapea ametist. "See on väga naiivne ettekujutus, et linnapea kohalt avaldatakse seda mõju. Meil võib olla linnapea ju tühi kott, aga võib olla ka väga väärikas linnapea. Mina arvan, et ma avaldan kogu Eesti rahvale mõju kui Edgar Savisaar. Ka Tallinna rahvale," sõnas ta ja lisas, et tema vastu algatatud kriminaalasi kukub läbi.

Toivo Tootsen esitles oma neljandat raamatut

Toivo Tootsen esitles oma neljandat raamatut (1)

"Raamatus on kirjas minu noorus Rõuges, kooliaastad Võrus ja pohheemlase aastad Tallinnas. Alustasin Tallinnas tööd "Aktuaalses kaameras" ja sattusin seltskonda, millist ei osanud Võrus uneski näha," kirjeldas oma mälestusraamatut esitlenud Tallinna linnavolikogu aseesimees Toivo Tootsen.

SAVISAAR: Varem või hiljem ma tõusen jälle ja jäängi püsti

SAVISAAR: Varem või hiljem ma tõusen jälle ja jäängi püsti (1)

"Oled juht, kes pole häbenenud teha head kirikutele. Sa oled kirikuid alati aidanud, ehitanud uusigi. Läbi aastakümnete on olnud vähe poliitikuid, kes on tulnud minu juurde hea sõnaga, kuid sina oled alati väljendanud tänulikkust," ütles Tallinna praost Jaan Tammsalu Edgar Savisaarele Hundisilma talu õnnistades.

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku

AIRI VIPULKUMAR KANSAR: Madalad palgad ajavad Eesti pered lahku (1)

"Kas ei ole üldse tööd või on palk väike," kirjeldas lauljanna Airi Vipulkumar Kansar paljude Eesti perede elu. "On siis 300-400 euroga võimalik perekonda elatada? Pangalaenu ei anna keegi, üürikorterite hinnad jäävad harva alla 300 euro kuus, rääkimata toidust, riietest või ravist.Stress tuuakse endaga kaasa ka koju ja hakkabki kooselu allakäik."

VEEMOTO MAAILMAMEISTER MAREK PEEBA: "Võiduks pead mängima võimaluste piiril!"

VEEMOTO MAAILMAMEISTER MAREK PEEBA: "Võiduks pead mängima võimaluste piiril!"

"Sellise kiiruse juures sõites on vesi nagu betoon," lausub värske veemoto maailmameister Marek Peeba (23), keda selle spordiala juures köidab kuni 145 km tunnikiirusega kihutamisest saadav adrenaliin. Imekspandav on aga see, et maailmameistritiitel tuli Peebale täiesti oma käega ehitatud paadiga. "Oleme paadis kõhuli ja rooli liigutame vaid ühe käega," kirjeldab ta ka uskumatut sõidutehnikat. 

Vahur Kersna sai omanäolise koera

Vahur Kersna sai omanäolise koera

"Nii nagu ma seda koera nägin," ütleb Liina Kersna, "sain kohe aru – jah, just see!" Pärast rohkem kui aastast ootamist, enne jaanipäeva saabuski riigikogulase Liina, telelegend Vahur Kersna ja nende poja Kelvini perre lõpuks kutsikas – pisike kooikerhondje Lotta, Hollandi väike veelinnukoer.

Vahur Kersna: olen surmale silma vaadanud – surm on huvitav!

Vahur Kersna: olen surmale silma vaadanud – surm on huvitav! (2)

"Iga jumala päev saab Eestis 20 inimest vähidiagnoosi, ka nädalavahetusel- see on karm statistika. Ühel päeval  8 aastat tagasi olime meie  üks 20-st perest, kes sai sellise uudise. Ainus sõna, mis seda olukorda iseloomustab on segadus," tunnistasid Liina ja Vahur Kersna oma raamatu "Ei jäta elamata" esitlusel.

Lasnamäe linnaosa juht Jaanus Riibe pälvis aumärgi

Lasnamäe linnaosa juht Jaanus Riibe pälvis aumärgi

Lasnamäe linnaosa vanema kohusetäitja Jaanus Riibe pälvis Jüriöö ülestõusu 672. aastapäeva tähistamisel Jüriöö Tähe. Jüriöö Pargi aumärkidega tunnustatakse ühiskonnategelasi, kes on kaasa aidanud Jüriöö pargi arengule ja rahvuslike aadete propageerimisele.

Linn autasustas Raekojas teenekat ajaloolast Raimo Pullatit

Linn autasustas Raekojas teenekat ajaloolast Raimo Pullatit

"Olen 1944. aasta 9. märtsi pommitamise ühe ohvripere laps, kellel õnnestus koos vanematega sõjakeerises ellu jääda. Pärast suurpommitamist jagunes Tallinna elanikkond sotsiaalselt kahte ossa – need, kellel oli kodu, ja need, kes olid lageda taeva all. Mina kuulusin koos oma vanematega viimaste hulka," ütleb põlistallinlane ja 80aastaseks saanud ajaloolane Raimo Pullat enda kohta.

IME LÄBI ELUS: Napp pääsemine laevahukust ja armastus, mis õitses ka hundi ulgumise saatel

IME LÄBI ELUS: Napp pääsemine laevahukust ja armastus, mis õitses ka hundi ulgumise saatel

"Hommikul jõudsin küla esimese majani ja vaatasin – noor naine ammutab õuel kaevust vett. See oli minu naine! Vaatas mulle otsa ja minestas. Ta oli saanud tõendi, et olin sõjas hukkunud," räägib Rafael Beltšikov, kelle elu on olnud täis kõige uskumatumaid vintsutusi ja taaskohtumisi. Ta on pääsenud üle noatera eluga nii mahalaskmisest kui ka laevahukust. Saanud lotoga peavõidu, pärast mida ostis hilisem president Lennart Meri sama kioski piletitest tühjaks.

Laadimine...Laadimine...