Siiri Sisask: Eesti riik jääb püsima, keel võib aga hääbuda

"Inimlikud vajadused on inimestel ikka samad. Kui mingit krahhi ei tule ja sõjatiib meid valusalt ei puuduta, areneme tehnoloogias ja muus. Võib-olla ainus küsimus on, kui palju on selleks ajaks meie keel säilinud?  Küllap riigina on Eesti ikkagi alles," ennustas laulja Siiri Sisask Eesti Vabariigi tulevikku 30 aasta pärast.

Pilt: Scanpix

Siiri Sisask: Eesti riik jääb püsima, keel võib aga hääbuda (3)

"Inimlikud vajadused on inimestel ikka samad. Kui mingit krahhi ei tule ja sõjatiib meid valusalt ei puuduta, areneme tehnoloogias ja muus. Võib-olla ainus küsimus on, kui palju on selleks ajaks meie keel säilinud?  Küllap riigina on Eesti ikkagi alles," ennustas laulja Siiri Sisask Eesti Vabariigi tulevikku 30 aasta pärast.

"Eestil on presidenti vaja, küll peab ta olema õige isik. Presidendi rollis ei ole oluline inimese sugu, sel inimesel peab antud meelevald olema," sõnas laulja Siiri Sisask Tallinna TV saates "Teie arvamus, palun!", kes tänaseks küll endistest presidendikandidaatidest valinuks presidendiks Siim Kallase.

Sisask selgitas , et tema silmis on Kallas kotkas. "Ta tuleb, laotab tiivad üle mere ja valdab oma tiibade alust. Ta on tuule oma tiibade alla saavutanud aastate jooksul. Mul oli tunne, et ta tuleb ja julgeb merest haiged kalad välja nokkida. Mul on nii kahju, et seda ei juhtunud. Et inimesed olid nii pimedad, et ei teinud vahet, mis on farss, mis mitte."

Meenutades saates EV kunagisi presidente tõdes Sisask, et Lennart Meri oli rahvale väga suur iidol. "Tal oli lihtsalt nii suur pea, millega ta kattis presidendi koha korralikult ära. Inimestel oli seda vaja. Oli kelle järgi joonduda, keda tsiteerida, kelle kõne peale kodus püsti tõusta. Meri ütles asju, mida tahtsime kuulda, ta oli korralekutsuja."

Tänane riigikogu on laulja sõnul aga meie endi nägu. "Inimlikust seisukohast ei hüppa me üle oma varju, oleme need inimesed ise sinna valinud. Olgem siis järgmine kord lihtsalt rohkem teadvustatud. Et tegijad mehed ja naised saaksid tõesti midagi ka teha ja korda saata."

Sisaski meenutusel sattus ta aastaid tagasi ise poliitikasse tänu meie seast lahkunud dirigendile Tarmo Leinatammele. "Ettepaneku minna ResPublicasse tegi mulle Tarmo Leinatamm, kes nägi Evita etenduste ajal, et ma ei ole allaandja tüüp. Need kümme etendust pidasin ma vastu puhtalt vaimujõul. Kuna mul oli häälepaeltel verevalum, olin niivõrd tugevalt kontsentreerunud, et kõrged noodid ära laulda ja kogu etendus kaasa teha. See oli nii vaimses kui füüsilises mõttes tippsport.  Toona meeldis mulle ResPublica loosung "Vali kord!". See läks mulle hinge. Kahjuks selgus, et loosungi kardinate taga oli suht pehme maailm ja küllaltki palju korralagedust. Seda arvan ma siiani ja sellest erakonnast ma eriti midagi ei looda."

Sisask tunnistas saates, et täna on ta tema ise, iidoleid tal ei ole. "Teen nii nagu mina ise tahan ja tunnetan ning seda, mis mulle meeldib. Ma tõesti naudin seda ja saan sellest energiat juurde, ma ei väsi sellest. Mul ei ole kunagi olnud soovi astuda diivade keskele. Ma ei ole sellesse seltskonda sulandunud, olen alati jäänud friigiks."

Küsimusele, millisena kujutab ta Eestit 30 aasta pärast,vastas Sisask: "Inimlikud vajadused on inimestel ikka samad . Kui mingit krahhi ei tule ja sõjatiib meid valusalt ei puuduta, areneme tehnoloogias ja muus. Võib-olla ainus küsimus on, kui palju on selleks ajaks meie keel säilinud?  Küllap riigina on Eesti ikkagi alles."

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...