Vanim saarlane on 105-aastane Marta Kivi

Kõige vanem saarlane on pühapäeval 105. sünnipäeva tähistanud Marta Kivi.

Pilt: www.torni.edu.ee

Vanim saarlane on 105-aastane Marta Kivi

Kõige vanem saarlane on pühapäeval 105. sünnipäeva tähistanud Marta Kivi.

Raplamaal Kohilas poja ja minia juures elav Kivi sisustab päevi ristsõnade lahendamise ja televiisorist kriminaalfilmide vaatamisega, kirjutab Saarte Hääl.

Lehe teatel on vanaproua on jätkuvalt tegus ning saab endaga igati hakkama. "Ratastooli ja sealt välja saab ise. Söömas käib ise, akna teeb lahti ja paneb kinni ise. Saab kõigega hakkama, üksnes pesemisel vajab abi," rääkis poeg Jüri Kivi.

"Ime on see, et ta on paar korda välja tulnud olukorrast, kust palju nooremadki välja ei tule," märkis Jüri. "Kaks korda on ta hooldekodus olnud, aga on seal nii ära paranenud, et on jälle koju tulnud."

Marta Kivi alustas kooliteed 7-aastasena 1919. a sügisel Tornimäe 4-klassilises algkoolis, jätkas Uuemõisa koolis ja pärast seda Haapsalus Läänemaa õpetajate seminaris. Seminari lõpetamise järel sai Marta esimeseks töökohaks 1932. aastal avatud Tumala kool. 1944. a sügisel sai temast Tornimäe mittetäieliku keskkooli direktor.

Lisaks algklasside õpetamisele andis Marta Kivi ka eesti ja saksa keele tunde ning muusikaõpetust. Tema käe all tegutsesid nii kooli kui ka rahvamaja laulukoorid.

Eesti vanim elanik on 107. aastane Arved Tamm, kes elab Tallinnas, Põhja-Tallinna linnaosas.

Laadimine...Laadimine...