VIDEO! Ivo Linna: "Kaelakee hääl" ei jätnud mulle mingit muljet

"Aga kuna ma Maarjat tunnen sünnist saati, siis ma mõtlesin, et no hea küll, lähen," rääkis armastatud Ivo Linna, kuidas legendaarset duetti oleksid võinud hoopis teised inimesed laulda.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! Ivo Linna: "Kaelakee hääl" ei jätnud mulle mingit muljet

Video: Dmitri Povilaitis

"Aga kuna ma Maarjat tunnen sünnist saati, siis ma mõtlesin, et no hea küll, lähen," rääkis armastatud Ivo Linna, kuidas legendaarset duetti oleksid võinud hoopis teised inimesed laulda.

Ivo Linna esitles oma raamatut "Iff. Suur loterii". Tegemist on esimese ja üsna tõenäoliselt ka viimase raamatuga Ivo Linnast. "Elulooraamatus ei näe ma mingit idu. Ei ole minust oma intiim- või eraelu lahtiseletajat. Kellel seda vaja teha on? Teiseks ei hakka ma kiitlema, keda kõiki ma tunnen või kellega olen koos esinenud," sõnas Linna.

Raamatus, mille on humoorikas võtmes kokku kirjutanud Mart Juur, selgub pigem, kellega Iff oma elu jooksul on kohtunud, muusikat loonud, esinenud, ärevatesse olukordadesse sattunud jne. Kõigest ei kannata rääkida, aga eks sõber Mardile sai üht-teist ikka poetatud. 

Juur märkis esitlusel, et Linna eluteel on olnud mitmeid märgilisi pöördeid: ansambel Apelsini tekkimine, Rock Hotel, isamaalised laulud Alo Mattiseniga, "Kaelakee hääl".

Linna rääkis, kuidas helilooja Priit Pajusaar oli talle "Kaelakee häälest esimese versiooni andnud kassetil, mille olid sisse laulnud kaks noort inimest. "Mulle ei jätnud see lugu mingit muljet," tunnistas Linna, kes oli Pajusaarele pakkunud, et seda laulaks mõni noor tõusev täht. Paljusaar vastas eitavalt ja lisas, et Maarja-Liis Ilus on valitud loo teiseks osaliseks. "Aga kuna ma Maarjat tunnen sünnist saati, siis ma mõtlesin, et no hea küll, lähen."

Eurovisiooni lauluvõistlusel Oslos oli suur saal, erakordne võimendus, erakordne vastuvõtt, meenutas Linna. "See ei unune kunagi."

Viimati laulis ta koos Maarja-Liis Ilusaga "Kaelakee häält" aasta tagasi Saku Suurhallis, kui tähistati laulu esitamisest Eurovisioonil möödus 20 aastat. "Muusika tuli samal fonogrammilt, mis 20 aastat tagasi. Sama närv tuli sisse nagu Oslos," rääkis Linna ja lisas, et teda valdas ärevus ja kramplikud mõtted, kas sõnad on peas.

Mart Juur rääkis, et raamatu "Iff. Suur loterii" pildimaterjal on täiesti pöörane - paljud fotod on 70.-80-ndatest pärit. "Need jutustavad artisti elust märksa rohkem kui läbi lehekülgede voolav jutustus," lausus ta.

"Mõnedki pildid selles ajast on pärit inimeste käest, kes pildistasid kontsertidel, paljundasid ise kodus ja tõid siis meile," rääkis Linna. 
Osadel piltidel on inimesi, keda enam pole. "Nad on olemas nii kaua, kuni me neid mäletame," kinnitas Linna.

Laadimine...Laadimine...